fabia 1.2 htp

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

fabia 1.2 htp

Príspevok od používateľa italcars »

Zdravim manikov na bazar.eu

potrebujem aj ja pomoc mam jeden velky problem ! na škode fabia je povoleny vyvazovaci hriadel kluky ! ma niekto skusenost stym ako ho nastavit a dotiahnut ? velmi mi stym pomoze škodovka sa vyjadrila oni to menia s blokom za nove ze vraj je to zafixovane od vyroby a nastavene ...ale ja tomu neverim verim ze je nejaky manik čo uz prišiel na to ako sa to da nastavit a dotiahnut :41c2:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozbehavam ELSU, snad to tam najdeme i ked pochybujem. Je jasne ze v zaujem automobilky je spravit to co ti napisali - lebo je to drahsie!
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

elsa je čo ta filmova levica ? lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

V dielenskej príručke nie je o tom nič. Možno v tej Else. Ide o to ako tam ten vyvažovák je uchytený.

Ale že to autorizáky neopravujú je celkom ľahko uveriteľné - upevňuje a vyvažuje sa to vo fabrike. Ale si si istý, že to vymieňajú s BLOKOM a nie len s kľuku?
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

italcars napísal:elsa je čo ta filmova levica ? lol
Ty si kôň..ja nemozem... Sice ani ja neviem co je to ale toto.. Ani neviem ktorého ksichta použiť..som sa dobre pobavil.. Tipnem ze je to mozno nejaký PC serv.manual
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

ELSA je ELektrinisches Service Auskunftssystem, čiže niečo ako elektronická dielenská príručka + kopu iných vecí

[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... 4/elsa.jpg[/img]
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

bolo mi povedane poprad autonova-škodovka v pp oni maju zakazane stym niečo robit a uz vonkoncom nie nastavovat take dostaly vyjadrenie so škodovky .....ked je to vadne vyvazovaci hriadel objednaju ho s celym blokom nastaveny s fabriky tak mi to bolo podane nemam dovod si vymyšlat fabrika nastavi osadi do bloku a odchod :41c2:

p.s micko viem čo je elsa robim si prdel :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To mi je jasné, že v autorizáku to nebudú nastavovať. Len mi je divné, že nestačí vymeniť len kľuku, ale celý blok... :41c2:
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

pozor kluka je jedna vec a vyvazovaci hriadel je druha vec !!! kluku vymeniš v pohode ale vyvazovaci hriadel podla škodovky len s celim blokom vybrat ho vybereš ale ako ho dotiahnut a nastavit ????? to je otazka aby vyvazoval ako ma lebo potom ten motor pojde na pi....vlastne ten hriadel nahradzuje 4 valec

ked som snim točil vlastne je hriadel v hriadely excentricky vo vnutry jedneho hriadela a toči ešte jeden :41c2:
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

nikto uz neporadi :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

italcars napísal:pozor kluka je jedna vec a vyvazovaci hriadel je druha vec !!!
Jasné, som bol doteraz v tom, že ten vyvažovák je na kľuke ako nejaké protizávažie, ale teraz pozerám, že to je úplne samostatne... :41c2:

Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mne sice HTP nic nehovori (vobec ma ten motor nezaujima co sa servisu tyka), ale nestalo by za skusku ho dat podla ineho motora a dufat, ze vyrobne tolerancie nie su az take velke aby to sposobilo hrozne trasenie motorom, ktore je tam aj tak ?
ja by som to dal podla ineho motora a nastartoval ...
neviem ci vo vyrobe uz konecne pracuju profici, kt. sa s tym nejako specialne vyhravaju...
jedine zistit od zamestnanca v MB alebo kde sa tie hrkalky robia, prip. nech sa opyta kolegu aky je rozptyl...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

dakujem všetkym za radu hlavne mp3turbo cicmanec a v neposlednom rade autokomplet

samozrejme uz som si stym poradil a motor bezi ako vino ešte raz vdaka chlapci :300f:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak daj sem svoje rozumy...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zase raz automobilka odrbava a robi nieco za 5500 korun co stoji dve otocenia "srobovakom". Viac necham autora temy nech sa pochvali co zistil.

vsetky tie nerozoberatelne veci mi pripominaju bezudrzbove baterky ktorym je najlepsie vypacit stupliky a hotovo dolievat normalne ako do beznej udrzbovej.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pidizvi, tempo 1O a 65 neregistrovaných