Fabia Rs vs Fabia Tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

WIRUS87
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 03.05.2010 11:14
Zdieľať na Facebook

Fabia Rs vs Fabia Tdi

Príspevok od používateľa WIRUS87 »

chcem sa spytat ma niekto skusenost s fabiou I tdi 74kw+chip na 96kw,ake je to v porovnani s RSov bez chipu?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie je čip ako čip a nie je 96 kW ako 96 kW. :3020:

A chystáš sa vymeniť aj spojku a brzdy... :41c2:
WIRUS87
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 03.05.2010 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa WIRUS87 »

nie len ci je lepsie pruznejsie,rychlejsie 74kw s chipom ako RS lebo som pocul ze hej ale sa mi to nezda podla mna je RS lepsia aj bez chipu ako 74kw a este nieco nevies nahodou kolko max sa moze RSka nacipovat bez vymeny dalsich veci a aby sa nic nedodrbkalo
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To sú také otázky... Aj výkon, aj krúťak, aj životnosť, aj spotreba... Ako všetci čipomaniaci...

Keď ti to bude robiť niekto, kto aj vie čo robí, môže ti pridať aj dvakrát toľko (bez ujmy na čomkoľvek) ako Lojzo zo susednej dediny, ktorý ti iba nahrá mapy stiahnuté z webu a urobí ti z toho dymovnicu, ktorej navyše po 10 tis. km odíde turbo...
WIRUS87
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 03.05.2010 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa WIRUS87 »

spotreba klesne ked jazdis priklad 120km bez cipu a 120km s chipom ale ked tomu budes nakladat tak jasne ze to zozere viac,a keby uz idem chipovat tam do profituningu nie k dakemu jankovy z horneho makova
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> spotreba klesne ked jazdis priklad 120km bez cipu a 120km s chipom

zrejme myslis ustalenu rychlost teda napriklad 120km/h. Rozdiel medzi 120km a 120km/h je v tom ze to prve je vzdialenost a to druhe je rychlost.


k teme : pokial ten chip robi niekto kto tomu rozumie a takych je dost malo, tak spotreba naozaj moze ist o chlp dole. Vseobecne to ale urcite neplati pre vsetky chipy a garantovane to neplati pri vyuzivani vyssieho vykonu pri ziadnom chipe.
janoooo
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.04.2009 09:37
Zdieľať na Facebook

mlada boleslav

Príspevok od používateľa janoooo »

ako mozes porovnavat a este dat teplu otazku an cipovanie klasickeho dieslu verzus rs tak pome od zaciatku fabia tdi klasika plastove trobky na turbo 5rychlosti a bla bla bla ee uzsia zadna naprava podvozok je tvrdsi a pome na rs uplne odlisny sistem ten motor tam je natlaceny je tam ina prevodovka trubky vedene k turbu su z hliniku su uplne inak spajane ako klasicke turbo motor je stavany na to aby si s nim mohol krutit ako chces uz len pri nastratovani je pocut rozdiel ze co je lepsie a tdi rs ma krutak taky ze odchod na strom mozes si cipovat motor kolko len ces ked to je klasik tdi ujdes na rovine ale ja ta s rs ta dam dole v zakrutach a podone mam najradsej otazky tochto tipu ze cipovat strae vylietane tdicko RS bude stale rs
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

....co si myslim o fabii rs 96kw , ze zbytocne prehnana cena za taku haraburdu , ved je to len fabia pokakana....
janoooo
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.04.2009 09:37
Zdieľať na Facebook

rs

Príspevok od používateľa janoooo »

RESO tak ako vidim asi toho vies malo tak brzdy to je nic vynimocne tie co su akoze na rs ti daju aj na htp ked si ich objednas pracujem na motazi uz 6 rokov tak asi viem o com je rec a zadna naprava je o par mm vecia skusenosti s tim ako uz sme nevedely ako ich tak montovat tak sme dostaly hladiva a zabuchavaly a pakovia na repace uderky zatieraly steco to je kruta pravda o vyrobe a este nieco ked vidis motor tdi a rs tak ej to uplne nieco insie rs je poctatne vesi ako klasike tdi ked sme pri tej 6 stupnovej prevodovke tak to je ten cely sistem toho auta




moj nazor kup rs a nebudes muset riesit to hlavne bespecnost bo to uz budes mat v tom
WIRUS87
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 03.05.2010 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa WIRUS87 »

ja som sa k teme pytal len ci je 74kw+chip pruznejsie a rychlejsie ako RS nic ine tak neviem co tu porovnavate par mm na naprave!!!!
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

riesis stale chipovanie, a stale pri skatuliach...nechapem...chces vykon?? kup si vykonne a ne ze hned pri kupe riesis cip...neviem aky mas rozpocet ale videl som volvo s60 r pod 10T eur..300k ked chces tak si to nacipuj na 400 a smejes sa ..a nie ze fabia 74kw alebo passat 1.8t ides cipovat...alebo zozen T5 volvo nejake co ma okolo 250k to zozenies aj pod 7000T za cenu tych passatov co si sa v predchadzajucej teme pytal...bude to trosku viac papat, ale ked ti po cipe zacne tdi sa kakat tak budes plakat do vankusa naco si to kupoval...je ine ked niekdo auto ma a chce vykon a vymysla..ale kurnik ked este sa len rozhodujes tak co riesis auto o ktorom vies ze ti bude vykonovo nedostatocne??

a btw fabia bude stale len fabia, plastova krabica znutra
WIRUS87
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 03.05.2010 11:14
Zdieľať na Facebook

RS

Príspevok od používateľa WIRUS87 »

ja som sa k teme pytal len ci je 74kw+chip pruznejsie a rychlejsie ako RS nic ine tak neviem co tu porovnavate par mm na naprave!!!!
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

WIRUS87 napísal:ja som sa k teme pytal len ci je 74kw+chip pruznejsie a rychlejsie ako RS nic ine tak neviem co tu porovnavate par mm na naprave!!!!
kks sak podla toho ako ti to kdo nastavi nie?? ved asi sa to nejak nastavuje a priebeh vykonu a krutaku od toho zavisi..ale moj osobny nazor ze ne, febricke nastavenie je fabricke..

a vies preco to orovnavaju? lebo to neni mat vykonny motor (aj ked 96kw sa da velmi tazko oznacit ako vykonny)... s tym idu ostatne veci..kolko myslis ze ti vydrzi spojka ked bude prenasat vyssi krutak, kolko brzdy, myslis ze podvozok bude ako zvladat...to je vec co riesia...
kollega36
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 14.11.2007 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kollega36 »

http://dieselpower.cz/forum/index.php precitaj si clanky tam.Tu ti radia vsetko super odbornici.Imho fabia ako taka ma celkom slusny podvozok.Ma jednu chybicku krasy a to je malycky intercooler cize pri chipe a v lete to dokaze hulit ako krava ,ale aj to sa da vyriesit ,viac na danom fore.
glider
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.03.2010 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa glider »

eRSa z prvych rokov vyroby mala hlavne kruto dlhu prevodovku co dost zabijalo tych 96kW

takze 74ka + cip na tych cca 96 a verim ze to bude pruznejsie isto...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných