Fabia 2 vs Golf 5 pripadne nieco ine do cca 4500 eur

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď

<t>Ktore auto by ste kupili?</t>

FABIA 2 1.4 16V
4
100%
GOLF 5 motorizacia neviem
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 4

viviak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.07.2017 10:30
Zdieľať na Facebook

Fabia 2 vs Golf 5 pripadne nieco ine do cca 4500 eur

Príspevok od používateľa viviak »

Ahojte, potreboval by som poradit alebo skor potvrdit, ci je moj vyber auta spravny. Podarilo sa mi rozsupovat staru feldu a tak sa obzeram za "novym" autom. Moj pohlad padol na VW group a to asi kvoli tomu, ze sa mi paci ich interier a relativna spolahlivost.
Doma mame inak 2kovu fabiu 1.2 TSI 77kw. Toto auto mi absolutne vyhovuje-az na nestastnu rozvodovu retaz.
Pozeral som teda rozne auta a kvoli mojej konzervativnosti co sa tyka interieru a aj vybavy, ktoru chcem to vyzera ze chcem ist do tychto aut.
Fabia 2 1.4 16V 63kw
Golf 5 motor tazka dilema 1.6 16V 77kw prakticky nemozne zohnat
Polo?- tam sa da mozno zohnat 59kw...
Pozeral som este Fiat grande punto a peuegot 207 ale nieco mi na tych autach vzdy vadi...
Rozmyslal osm aj fordy focus, fiesta je otras, aj citroen C4,suzuki swift(maly kufor) a aj dalsie znacky ale bud to nevyslo s cenou alebo je malo benzinakov alebo to ma moc divny interier, nespolahlive atd...

Suma sumarum teda fabia a golf popripade polo.
Rozpocet mam 4500 a to je vazne strop(max stovecka by sa nasla)
Chcem nieco aspon 55kw-proste sviznesie ako felda 1.3 MPi
Interier rozhodne na styl fabia 2/GOLF 5
Vybava-Klima a palubny je jednoducho nutnost a predne elektricke okna tiez...ostatne veci su vsetko ze budem za dalsiu vybavu len rad
Neporuchovost-jasne kazde auto sa sere ale aby to neboli tisicky eur.

Mam vyhliadnutu jednu Fabiu: 1.4 16V vo vybave elegance cize topka.
este som tam nevolal ale keby na nej neboli skryte poruchy bral by som ju vsetkymi 10timi.
Potom mam uz len asi dalsie 3 fabky-slabsia vybava a cena bud rovnaka abo o 2 stovky menej cize teoreticky 4 fabie a tato tu je cenou a vybavou na tom TOP.

Golf abo polo mam asi 6 inzeratov-na ukazku nejake:
vacsina je vsak prave len 55kw alebo kde je nahodu 1.6 tak tie horsie motory

U golfika som si toho nastudoval vela a vysledok je ten, že 1.6 16V 77kw je naj-lenze ten nejde zohnat
74 /75kw mozno ale to je SR a tie zevraj maju naprd prevodovku.
Najviac je 1.4 55kw a to neviem ci by mi stacilo a to je zas asi poruchovejsia verzia, kedze existuje aj 59 kw ale tu zas tazsie zohnat.
Dost ma u golfa odrazdza vacsia spotreba ako u fabie a ine prevody resp treba vraj casto radit, toci to vysoke otacky 4tisic na dialnici a xy dalsich mini nedostatkov, ktore som akosi casom objavil a celkom triezvem z toho auta.

Aky je vas nazor? Moc ny vyber totiz nemam bud relativne spolahlivu fabku 1.4 16V ktora sa tazko zhana pri mojom rozpocte-aj ked nejake inzeraty su---alebo golf, kde je mozno sirsia ponuka ale musel by som zrejme ist len do 55kw pripadne 59kw lebo 1.6 sa tazko zhana. Polo je tak nejak do zalohy...

Rady na co davat pozor pri kupe tychto aut sa mi samozrejme hodia ja ked na nete je toho dostupneho dost a spolahlivostou jasne vitazi fabia...tak ci tak chcem brat zo sebou mechanika alebo priamo na mieste zast pred predajom do servisu...bez toho auto kupovat nebudem.

Vopred Dakujem za kazdu pomoc pri vybere.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Za mňa ani jedno.

Ja neviem mne sa ta dvojkova fabia ničim nepáči.

Keď benzín tak japonec, ale v tvojom rozpočte to je corola a civic a to sa zle zhana, fakt ze zle, aspon mne.

Ja na tvojom mieste s tvojim rozpoctom beriem jednotkovu fabiu takú najnovšiu v peknom stave a ešte ti ostane niečo na servis a sú oveľa krajšie ako tie dvojky.

Alebo fakt to punto, grande punto, pripadne aj bravo by sa mohlo najst. Kludne aj 1.2. to by ti bajo alebo niekto iny mohol poradit, ze ktory konkretny motor.

Ja by som v tvojom rozpocte hladal kludne aj ignis a je mi jedno, ze to nie je take sexi ako golf V, ktory sa mi paci ovela menej ako 4ka. A kockate to je podobne ako fabia.

Alebo by este niekto iny mohol poradit, ze ci sa v tej sume neda zohnat uz nejaky korejec.

Francuzov asi nie, pežot v tomto čo ty hľadáš asi fakt nie, ani citroen, tam c3,c4 206,207 to je vsetko otras a ani nijak extra lacne ci spolahlive.
Renault neviem, to by sa mohol niekto iny vyjadrit ci napr megane je pouzitelny.

Este ma napadlo, ze ked nemca chces tak ja by som zobral seat. Nejaku ibizu, toledo, cordobu, leon. Toho je celkom dost v tvojom rozpocte, samozrejme myslim tie trosku starsie, nie tie co uz vsetky vyzeraju rovnako.
viviak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.07.2017 10:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viviak »

dik za dopoved. co sa tyka fabky tak je to vec vkusu je pravda ze 1kovu by som zrejme mozno zohnal nejaku v dobrej vybave lacnejsie ako 2kovu ale ked mne sa to auto vobec nepaci-mi to pride stale jak felicia...

ignis som nejako preskocil pri hladani je to zaujimavo vyzerajuce auto ale asi nic pre mna-palubny to samizda nema alebo nejaky divny a zabudol som napisat ze urcite chcem vyskovo nastavitelne sedadlo sofera to je skoro must have pre mna-volant je bonus.

korejcov nechcem-robim vo firme ktora do nich vyraba kablove zvazky a nikdy by som korejca nekupil :XDD

seat mam pozreny len ibizu tak detailnejsie a ta sa mi nelubila sak mala horsou vybavu ako 5kovy golf a pomaly aj ako fabia a interier tiez horsie hlavne palubka vyzera. ostatne seaty som moc nepozeral, tak tie pozrem.

nad tym grande punto stale rozmylsam len sa bojim toho slabsieho motoru hm
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných