EU chce vyrazne obmedzit drzbu strelnych zbrani civilom

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Suhlasite s obmedzovanim nadobudania a drzby strelnych zbrani civilnym osobam?

Ano, Suhlasim!
2
22%
Nie , Nesuhlasim!
7
78%
 
Celkom hlasov: 9

myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

EU chce vyrazne obmedzit drzbu strelnych zbrani civilom

Príspevok od používateľa myotis »

EU chce vyrazne obmedzit drzbu strelnych zbrani civilnym osobam.

Ahojte,

Zrejme ste nezachytili, nakolko media o tom mlcia ale Europska Unia (konkretne Europska Komisia) navrhuje radikalne obmedzenie drzby a pouzitia strelnej zbrane na sebaobranu civilnej osoby ako reakciu na nedavne teroristicke utoky vo Francuzsku.

Podla Europskej Komisie vyrazne klesne trestna cinnost pachana so strelnymi zbranami ak obmedzia drzbu a nadobudanie strelnych zbrani civilnym osobam.

Europska Komisia dna 16.11.2016 predlozil na rokovanie nasledujuci navrh:

Civilne zbrane “AR 15”, a jeho derivaty
Civilne zbrane “AK47”, a jeho derivaty
Vsetky odnimatelne zasobniky s kapacitou vyssou ako 10 nabojov.
Silna regulacia vsetkych zasobnikov
Striktnejsie posudzovanie vynimiek
Okamzite nadobudnutie platnosti


Sledujete to niekto? Aky je vas nazor? Hlasujte, pripadne diskutujte.

Ja si myslim ze nadobudanie a drzba strelnych zbrani je uz aj tak dost prisna a dalsie obmedzenia situacii nepomozu. Nevidim ziadnu paralelu medzi drzbou legalnych zbrani bezuhonnym civilom ktory musi splnit xy predpisov na drzbu a poctom trestnych cinov spachanych nelegalnymi zbranami v rukach extremistov (politickych, nabozenskych atd.)

Prave naopak, cim vacsi pocet zbrani v legalnej drzbe civilneho obyvatelstva, tym mensia kriminalita.

Pretoze ozbrojena spolocnost je slusna spolocnost.

Hlasujem za Nie, Nesuhlasim!



Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
George Orwell




Ak by niekto mal zaujem
https://firearms-united.com
http://www.legistelum.sk/legislativa/54 ... zba-zbrani
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uz terorista s nakladakom na promenade ked im neotvoril oci, tak uz im nepomoze ani svatena voda...

suhlasim, strelne zbrane v legalnej drzbe obmedzovat neriesi vobec nic...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Miera nasratosti ešte nedosiahla vrchol,ale blíži sa,chránia si vlastné prdele,ostatné majú na saláme
Terorizmus je zásterka,v istom zmysle to hrá ešte im do kariet kedže aj ochrana vlastného krku v neštandardnej situácii dostane stop.Oni ochrániť nevedia,to je objektívne uznané,ale ľudia nie sú ovce aby ich zniesol zo sveta jeden z tých milionov záhad čo behá po EU
Nech zakážu autá,ich zásluhou padne viac nevinných
Nikdy som pozitívne nevnímal čokolvek podobné z hlavy človeka obklopeného ochrankov,oni vstupujú ľudom do životov bez dopadu na svoj zadok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Myslim si,že tu treba vniesť trochu svetla do nepodložených emocií.
Platný zákon o zbraniach a strelive jasne vymedzuje ÚČEL držania a nosenia zbrane a to NA OCHRANU OSOB a MAJETKU,
na účely poľovníctva, pre účely športovej streľby a pre zberateľstvo .
Teda už tým je uzko vymedzená skupina osob ktoré možu držať a používať zbrane.
Inými slovami povedané, zbrane možu nadobudnuť držať a používať osoby,ktoré tieto zbrane nevyhnutne potrebujú pre výkon svojho povolania a inych vyššie uvedených činností.
To znamená,že žiadný občan nebude pripustený ku odborným skúškam na ziskanie zbrojneho preukazu, kým nepreukáže,že ma hodnoverný a zakonne uvedený DOVOD.
Ešte jednoduchšie povedané, štát nedovolí držať zbraň, hocikomu, pokiaľ na to nemá oprávnený dovod, nestačí uviesť v žiadosti o zbrojný preukaz,že CHCEM mať zbraň s osobných dovodov.
Myslím si,že zbrane by mali ostať v rukach tých ,ktorí ich nosia na udržanie verejného poriadku,
jednoducho NIE JE ŽIADNY DOVOD aby hocijaký bežný občan, chodil po ulici, s kverom vo vrecku.
Ja som za to ,aby držba zbraní bola regulovaná, tak ako doteraz.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To znamená,že žiadný občan nebude pripustený ku odborným skúškam na ziskanie zbrojneho preukazu, kým nepreukáže,že ma hodnoverný a zakonne uvedený DOVOD.


Svetla je viac ako dosť.
Ako sa potom dostali zbrane do legálnej držby tisíciek gaunerov ?
Predpokladám na ochranu nazbíjaného majetku a z obavy o vlastnú riť.To je vážny ÚČEL
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V jednom čase som si takmer zažiadal,ale...rozhodlo vyjadrenie pána ktorý by to vybavoval.Povedal jednoduchú úvahu...pozor !!! ak ju vytiahneš,musíš ju použiť !!! lebo ťa niekto zastrelí tvojou vlastnou.
Ja ďakujem pánovi,lebo pár BA značiek by už nemalo majiteľa do takého rozpoloženia ma vedia v dopravnej špičke dostať pred väčšinou semaforov v NZ.Ale povedal som si a to dodržím ak sa mi natlačí do pruhu kde ja som sa 2 km posúval trpezlivo,proste ho rozbijem rovno pod semaforom.Má to dopredu prehrané,rýchlosti sú minimálne,a možno ho to poučí
Keby som ten revol nosil,no neviem neviem.Nemám,nepoužijem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

myslite, ze od druhej valky budu este pouzitelne kvery po lesoch, povaloch, pivnicoch skovane v olejovych hadroch ? lol , ked by prislo iste k istemu, stejne sa na legitimacie nikto hrat nebude lol, strelne zbrane ma dostali skoro nadobro o sluch v 15 rokoch, kvoli tomu uz to nejako nevyzadujem podvedome....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných