ET54 vs ET44

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

ET54 vs ET44

Príspevok od používateľa jeepers »

Ahojte, chcem kupit elektrony ale vyrobca mi poslal tabulku co oni obuvaju a maju tam rozmer 205/55 R17 7,5J a ET54 ... nasiel som si presne taky rozmer ale ET maju 44 ... moze to moc vadit ??? Auto je BMW 2 Gran Tourer... Dakujem za rady
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

budu o 10mm viac vonku
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

To viem, ale stretol sa niekto niekedy ze by to vadilo ??? Alebo ze by to mohlo vadit ??? Predajca ma silno utvrdzuje ze je to OK ze tam je miesto,ale predajca toho narozprava :)
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Vadit to nebude na 100% a v pohode to tam das.
Skor by som sa zamyslel nad tym, ci v pripade poistnej udalosti, poistovna nezamietne plnenie z dovodu pouzitia diskov, ktore neboli uvedene v TP. Mozu a nemusia.

A na druhej strane keby si videl na com vsetkom ludia jazdia........
:angr:
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

toto auto sa vyraba pokial viem asi rok a u ludi nebude asi oblubene na prerabky tak s tym ti asi nikto neporadi ze konkretne na tomto modeli riesil ine kolesa, rozmery... ale tych 10 mm von nemoze vadit urcite nicomu. keby si tam chcel dat s et34 tak to uz by bolo na skontrolovanie ci nebude chytat disk o tlmic. a ani policajt ani obhliadkar ani nikto im podobny mi nikdy pri ziadnom pripade nekontrolovali sirku a et disku. rozmery, datum vyroby a hlbku dezenu pneu ano
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

lakinooo napísal:Et nikto nikdy nekontroloval.

Na blbca môžeš natrafiť vždy.
Ale myslím že dôležitejšia je skutočnosť, že ET je na diskoch vyrazené zvnútra a teda pokiaľ to do očí nekole (čo v tomto prípade určite nie) tak nikto nebude demontovať koleso aby kontroloval ET disku.

A ku m...
Treba trošička rozmýšľať. Keď bude ET menšie, tak sa koleso od tlmiča vzdialilo, takže ťažko by o neho chytalo.
To už skôr okraj pneumatiky o výrez blatníka, ale len v tom prípade keby sa k tomu ešte naviac obula výrazne širšia pneumatika ako je doporučená.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

nikto to nekontroluje podla vyhlasky áno na aute to nemá co robit ale to by pol slovenska muselo zhodiť kolesa. Ja tiež mam zmenené et z 55 na 45 a bez problémov. Ak by sa jednalo o vacsiu zmenu et tak to ty už moze aj geometriu ovlyvnit kedze vytvori dlhšiu páku. A k tej poisťovni co strašia . Ano poistovna moze robit problem ale musi podla znaleckeho posudku dokazat ze nehodu zavinilo prave nevhodne zvolene et disku :4012: Co ty nik nedokaze, ked uz, poistonvnu zaujíma skôr pneu a to ci je letná alebo zimná , hĺbka vzoru a dátum vyrobi pneu. Toto sú podstatnejšie veci ktoré dokazu ovplyvniť nehodu ako et
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapec mal na aute pekné široké kolesá , dokonca aj podla TP sedeli. Ako začali jazdiť na aute 5ti a auto na jamách perovalo až na dorazy falce zadných blatníkov mu rozsekali boky pneumatík.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Bmw je dosť náchylné na správne vedenie stopy,hlavne na horšej vozovke.Iné ET jazdu len a len pokazí,či je menšie či väčšie.....Vlastná skúsenosť
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

wilz pravdu mas. pomylil som sa
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

v pohode to tam mozes dat auto bude dokonca vyzerat ovela lepsie ako seriove pri jazde to nerozoznas tie seriove su dost utopene hlavne zadne
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Na jednom aute som mal podložky 5cm (kolesá cca pol cm pretrčali von) absolútne nik to neriešil, mal som aj poistnú udalosť, zamnou nedobrzdil a zobral mi nárazník + svetlo. Mal som mať obuté 285/30 r20 a mal som tam 295/35 R21 semislick a absolútne nikto nič neriešil...

auto bude lepšie sedieť v zákrute a aj krajšie vyzerať. Smelo do toho. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní