Elektronicke prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

ak by to niekoho zaujimalo, ako som dopadol:

policajt mi ten "zakladny technicky opis" original samozrejme skonfiskoval, dal mi znacky a povedal, ze hotovo, odchod.

ked som sa ho opytal, ze ci mi ten opis vrati, povedal, ze NIE, lebo on ho potrebuje na prihlasenie vozidla.

tak som mu povedal, ze ale aj ja ho potrebujem na STK, nato si vsimol, ze mam pri sebe aj nejaku kopiu toho papiera, tak hned kontroval, ze ved tam mam dalsi.

potom sme sa par minut dotahovali, ze kto potrebuje ten original viac, ci on alebo ja, naco vypotil, ze ved som predsa dostal 2ks originaly na OU.

nato som mu povedal, ze veru iba 1ks a ze ma varovali, aby som si ho nenechal zobrat.
nasu debatu pocul "klient" vedla mna, ktory ma podrzal a povedal, ze veru, v bratislave aj v komarne davaju 1ks, ale v novych zamkoch 2ks.

takze prevaha na mojej strane. potom proste policajt zobral odo mna tu kopiu, buchol na nu peciatku ZHODUJE SA S ORIGINALOM, vratil mi original a odisiel som na STK, odkial ma vykopli, ze nalepky musia oni nalepit pred kamerami a mne ich nedaju (bol som bez auta) a ze aj tak maju plno a neda sa ani objednat.

takze este zaplatit okolo 900-1500 penazi v starej mene za to, ze mi laskavo daju nejaku velmi potrebnu nalepku a som vysmiaty do najblizsej poruchy.

resume pre cicmanca:
policajt sa hral, ze o tom nevie, ale kedze mal po ruke zrazu hned tu peciatku, tak o tom zjavne dobre vedel.
plus ked o tom vedel ten obcan vedla mna (ktory asi prihlasil uz viac aut ako ja) a ten policajt by o tom naozaj nevedel (ktory musel prihlasit este viac aut ako ten obcan), tak tam nema co robit.
dodriova
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.05.2020 11:58
Zdieľať na Facebook

elektronicke prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia

Príspevok od používateľa dodriova »

Caute. Taktiez prosim o radu ohladom elektronickeho prihlasenia vozidla. Kupili sme s manzelom auto z autobazaru, auto je dovezene zo zahranicia, na prevoznych znackach, KO mam, EK a TK az novembri. Absolutne netusim ktoru ziadost z portalu slovensko.sk mam vyplnit, ak ho chcem prihlasit na nase SPZ. Poistku uz mam vybavenu a zaplatenu. Dik za radu. Zuzana
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prosím zmažte moj príspevok , lebo sa netýka témy ale tej pani čo sa pýta. lol
Milá Zuzanka - kúpiť auto z bazáru a bez slovenských špz ZLE
Kúpiť auto a nedonútiť bazárnika aby ho on postavil na papiere ZLE
Ešte auto nemáte ani na mene a už prvý prúser, ja by som sa hrozil toho čo bude ďalej. lol
P.S.: rovnako ako vy ani ja som nikdy neprihlasoval auto dovezené zvonka, ale práve to je dôvodom, prečo by som nikdy ani takéto auto nekupoval. Ani keby bolo pozlátené a ten autobazár navrch to už len zaklincoval. Ak by odrb mal ludskú podobu tak sa podobá na bazárnika hneď po politikoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.09.2008 10:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivar »

Zdravim, chcem sa spytat v suvislosti s touto temou. Je stanovena nejaka lehota po vydani suhlasneho stanoviska OU (TP s opisom vozidla) na zaevidovanie na EC na DI?
Ide mi o to, ze tam mam niekolko dni kedy sa vozidlo "prehupne" do dalsieho roka po prvej registracii co ma znacny dopad na prihlasovaci poplatok podla tabulky vykonu a veku vozidla.
Vopred dakujem za info.
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Re: Elektronicke prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia

Príspevok od používateľa Steveslav »

Zdravim,, zmenilo sa nieco pri elektronickom prihlasovani vozidla zo zahranicia odkedy tu bol pisany postup?

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ludomilo a 16 neregistrovaných