845 045
inzerátov
Pridať inzerát

Elektronicke prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
mris
Založený: 17 január 2016
Nabehané: 1 hod 13 min
Predmet: Elektronicke prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia PríspevokZaslal: 09.11.2019 16:43   
Je mozne prihlasit pomocou eID a ZEP vozidlo dovezene zo zahranicia?
Citovať
mlokec
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 23 november 2014
Nabehané: 10 hod 25 min
PríspevokZaslal: 09.11.2019 20:17   
Podľa mňa nie, skrz KO,STK EMK.
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1131)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 25 dní 17 hod
PríspevokZaslal: 09.11.2019 20:32   
Podľa toho čo si predstavuje pod pojmom prihlásiť - či komplet proces alebo len samotné prihlásenie do evidencie na DI.
PríspevokZaslal: 09.11.2019 22:18   
@cicmanec Neviem, co by mal byt "cely proces", ale myslim tym tuto srandu https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/vozidla/vozidla-evidencia-ziadosti/vozidlo-novydrzitel-menu/ a to s tym rozdielom, ze sa nejedna o tuzemske vozidlo, ale dovezene zo zahranicia. Toto som na internete nenasiel, preto aj tato otazka na ludi, co s prihlasovanim maju skusenosti, kedze pocas vikendu sa na DI nedovolam, aby mi priamo oni poskytli informacie.
Citovať
mris
PríspevokZaslal: 09.11.2019 22:30   
mlokec napísal:
Podľa mňa nie, skrz KO,STK EMK.

Predpokladam, ze pri elektronickej ziadosti o prihlasenie do evidencie sa zadava cislo z velkeho TP (ktory vydava OU odbor cest.dopravy). Pokial ano, tak fizli v tom momente maju uz vsetky zaznamy z KO, STK, EK. Akurat na KO plati 15 dnova lehota.
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1131)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 25 dní 17 hod
PríspevokZaslal: 10.11.2019 00:06   
Celý proces som myslel STK+EK+KO, OÚ a DI.

Mne nefunovala ani elektronická registrácia do radu čakajúcich. Policajtovi sa proste moje číslo nezobrazovalo a on s tým nemá čo urobiť. Našťastei tam vtedy nebolo veľa ľudí. Takže ja by som si s tým veľké ilúzie nerobil. Ale veď vyskúšaj a daj vedieť.
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 18 jún 2009
Nabehané: 40 min
Predmet: ELEKTRONICKE PRIHLASENIE VOZIDLA DOVEZENEHO ZO ZAHRANICIA PríspevokZaslal: 11.11.2019 22:17   
Caute, elektronicke prihlasenie dovezeneho vozidla riesim denne. Ak si v tom zabehnuty, tak administrativu(samotne podanie ziadoati na OU) mas za 10 min. hotovu. Najskor si musis zabezpecit uradny preklad dokladov, absolvovat KO, (EK, TK, ak vozidlo podlieha komtrolam), zaplatit recyklacny fond, doklad o nadobudnuti vozidla(FKT,KPZ) prekonvertovat do elektronickej formy(robi to posta, alebo notar) a potom to cele podas ako elektronicku ziadost o schvalenie tech.sposobilosti cez patricny portal na OU odbor dopravy, kde prilozis naskenovane doklady ako prilohy v DPF formate a podpises to elektronickym OP. Samotne podanie elektronickou formou je za 50€. Ak tam pojdes osobne zaplatis za podanie 100€. Tvoju ziadost urad zaregistruje a o vsetkom ta bude informovat prostrednictvom tvojej elektr. schranky. Vsetky doklady nasledne len jednoducho podas osobne na urade a cakas kym bude tvojej ziadosti vyhovene. Ak ti pride do elektr. schranky sprava, ze tvojej ziadosti bolo vyhovene prevezmes si doklady(cistopis TP) a vozidlo si zaregistrujes na patricnom DI podla trvaleho pobytu. Registraciu dovezeneho vozidla na DI zatial nieje mozne vykonat elektronickou formou. Vela stastia ale hlavne trpezlivosti.
Citovať
YxoYpsilono
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (101)
Založený: 14 august 2008
Nabehané: 4 dní 10 hod 56 min
PríspevokZaslal: 12.11.2019 12:44   
Recyklacny fond sa uz neplati.. Myslim, ze sa to teraz vola nejako inak.

A ako je to s lehotami?
Konkretne KO je platna myslim 15 dni - ak teda KO prilozis k ziadosti na Dopravny urad, ti maju na rozhodnutie cas a potom KO platnost uz stihne vyprsat, nie?
Citovať
autodasi
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 18 jún 2009
Nabehané: 40 min
PríspevokZaslal: 12.11.2019 15:54   
Ok, ak chcete odborný názov, tak je tu: " Prevzatie zodpovednosti
za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla, ktoré je jednotlivo dovezeným vozidlom ". Lehota platnosti KO je 15 dní od dňa kontroly. Znamená to, že si povinný podať žiadosť či už elektronicky, alebo osobne na Úrade do 15 dní. To, že majú na vyhovenie, alebo nevyhovenie žiadosti 30 dní, to je už ich problém. Ak to do 15 dní nestihneš podať, KO prepadne a robíš nové.
Citovať
mris
PríspevokZaslal: 12.11.2019 23:49   
@autodasi Diky za komplexny popis, ako postupovat pri prihlasovani dotiahnutej kary Ja mam poriesene vsetko, cakam uz len na papiere z OU a potom som chcel samotnu registraciu do evidencie spravit elektronicky, ked uz mam to eID s KEPom, ale fuck, neda sa to. Volal som aj na infolinku MINV, kde mi potvrdili, ze len auta zakupene na SK mozno prihlasit elektronicky. Takze mi stat vytiahne z vrecka + 70 evry, kedze to budem robit osobne na DI.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut