Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa tatkotom »

Na dôchodku a mať kde nabíjať by som si elektromobil vedel predstaviť manželke na jazdenie do obchodu.
Nie na našu 7-8 dňovú dovolenku ani jej jazdy PD- BA a nazad.
Pre seba iba tak vyskúšať, povoziť no pre radosť z jazdy mám a chem spaľovák s mechanickou prevodovkou.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Som na dochodku,mam domacu fotovoltaiku a elektroauto sa pouziva na ucel ktory ma urceny,
t.j. okolo komina.(do cca 300km okruhu). Na dlhsie cesty a tahanie karavanu mam spalovak, pre radost ,relax motorku. V urcitom veku uz nie je dolezite cislo na ucte ale plnenie si zelani. pokial je este na to cas,chut,ake take zdravie....ci ako to napisat.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa db69 »

autolaik napísal: 29.01.2024 14:36 "elektro auto je životný štýl"

Mozno su aj taki ,no pre mna urcite nie. Priblizovadlo kupene zo zvedavosti ,a stalo sa z neho najpouzivanejsie auto v rodine.
ked máš v rodine 1 auto a musíš s ním chodiť aj na dovolenky a výlety (nie len okolo komína),tak sa mu musíš prispôsobiť.ked máš viacej aut a každe ma svoju funkciu je to iné.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Ja EV fandím ale ked si zrátam 2 a 2 tak do toho svoje "ťažko "zarobené € nedám.,,,

Kolega má teraz dilemu , nedávno zobral Renolta Espace za 20 000 eur a začína sa mu rozpadt.
Jeho kamarát mechanik mu poradil nech sa toho rýchlo zbaví kým to ešte ide , dnes idú v bazére po 16 000 . Keď som mu pred rokom hovoril aby už spalovák nebral a určite nie za peniaze , tak ma vysmial. :40bd: , Dnes sa už nesmeje :zga28:
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa db69 »

nagy@vodrazka.sk napísal: 01.02.2024 09:27 ,,,Ja EV fandím ale ked si zrátam 2 a 2 tak do toho svoje "ťažko "zarobené € nedám.,,,

Kolega má teraz dilemu , nedávno zobral Renolta Espace za 20 000 eur a začína sa mu rozpadt.
Jeho kamarát mechanik mu poradil nech sa toho rýchlo zbaví kým to ešte ide , dnes idú v bazére po 16 000 . Keď som mu pred rokom hovoril aby už spalovák nebral a určite nie za peniaze , tak ma vysmial. :40bd: , Dnes sa už nesmeje :zga28:
Môj mechanik potreboval vymeniť Q7 2011.za niečo podobné a nové.Cena nerobila problém .tak mal na týždňový test Teslu . potom KIA EV6 dalšie Kia Sportage hybrid. Každe na 7 dní. Jeho hodmotenie Tesla super ale interier des ,Kia EV bomba . Ale na jeho potreby nepoužitelné.A čuduj sa svete kúpil novú Q 7 v nafte. EV je a dlho bude životný štýl.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Hlásim poruchu na novom Leafe. Primrzol mi zámok nabíjacieho konektora a neuzamkol korektne . Tým pádom mi nechceli spustiť nabíjanie AC. Prišiel som na to že z boku je kolečko s ktorým sa dá ovládať manuálne, len treba zdemontovať plastový kryt. Ale keďže tento zámok na starom Leafe nemám, chcel som ho vyradiť, nachystal som si automatický prepínač na ojebabranie palubného počítača , ale nebolo to potrebné , stačilo len odpojiť konektor od zámku. Palubný počítač ho prestal detekovať a tým pádom prestal požadovať stavový sgnál ,,zamknutý/ odomkutý,, . Auto krásne nabíja aj bez zámku, presne ako starý Leaf. :4012:
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa tatkotom »

Čoraz častejšie aj u spaľovákov, najmä koncernových je všeličo DD - dorob doma.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ekoteroristi...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Keď ludia majú peniaze na drahé palivá tak nech ich kupujú, niekto musí zaplatiť prechod na ,,Zelené Energie,,.

Ja aktuálne jazdím cca 1000 km za týždeň.
Pri spotrebe 8L benzínu by to bolo riadne bolestivé pre rodinný rozpočet.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa tatkotom »

"1000 km za týždeň" - my sme toľko jazdili mesačne každým z dvoch áut - ja už toľko nebudem, moja len o niečo menej.
O dôvod viac riešiť pokiaľ možno nižšiu spotrebu a najlepšie na zhodnom aute :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ono sa to nezdá , ale ráno obehneš prácu, póbede par obhliadok a skočíš po decká alebo nákup a 150km máš za sebou.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa tatkotom »

Nespochybňujem ani náhodou - mával som 14000 ročne no ja len na týždňovky, párkrát niekam inam a ak práca tu blízko - okolo komína.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa tatkotom »

V Pakistane ju zrecyklujú...
Predaje elektromobilov kdekade klesajú - prečo asi?
Štatisticky vraj horia menej (no krajšie), než spaľováky teda to nebude hlavná príčina.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948074447 a 93 neregistrovaných