Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

https://www.hlavnespravy.sk/poklad-v-za ... ni/2941680

...odosobnit sa od toho ake noviny to pisu,davam to sem len na zamyslenie. Netusim,co je na tom pravdy, mp3 ty vies lepsie hladat a hlavne ovladas cudzie jazyky,mozno viac vyguglis .
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

nagy@vodrazka.sk napísal: 12.10.2022 11:06 ,,,Bubline mame 96 bytov A NIKDY NEBUDE MOZNE ich pokryt nejakymi solarnymi panelčekmi A prečo ?? Panelák má plochy viac ako dosť, Velkú strechu, ešte večiu fasádu, balkóny ...
technicky žiadny problém. :zga28:
Vies koko ma plochu strechy panelak, kde je odhadom 48 bytov. 320 m2. Te je zavratnych 6 m2 plochy na jeden byt. Te je nejakych 1.2 kWp pre jeden byt. Sam si tu splietal o nejakych 30 kWp FVe aby sa s tym dalo kurit.

Stale tu argumentujes, kolko olova mas v garazi. Kolko olova ma sestra v garzi? Predpokladam ze 0. Autolaik tiez nespominal ze by bral baterky, takze tiez ma 0.

Este k tej bytovke. Ta bytovka ma vysku nejakych 40 metrov a rozmery 16x20 m. Plocha plasta ked odratam severnu stenu je nejakych 2000 m2 - na ktore mozem dat 1000 panelov co je nejakych 400 kWp. Mame 48 bytov takze sa hura dostavame spolu so strechov na nejakych 10 kWp na byt. To je len za predpokladu, ze vsetci obyvatelia tych bytov by suhlasili so zrusenim okien balkonov. Nehovoriac o tom, ze 2/3 panelov na plasti su orientovane na vychod a zapad plus samozrejme, kolma orientacia tych panelov.
Naposledy upravil/-a qwertrq v 12.10.2022 11:52, upravené celkom 1 krát.
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

autlaik > Teras som nasiel, ze jedna VVER-440 - co je podstatne slabsi reaktor ma rocnu spotrebu uranu 7-9 ton. Zaporozska ma 6 x VVER-1000. Ak by som bral priamu umeru spotreby uranu, tak 40 ton uranu znamena zasoby na 6 mesiacov prevadzky elektrarne.

O tom ci je obohateny alebo nie, tak o tom by som pomlcal.
Podla tohto clanku ma Iran 3.2 tony obohateneho uranu v roznych stupnoch obohatenia a ked si zoberies, kolko sa snazi iran obohacovat ten uran, odkial by ukrajina len tak zrazu nabrala 12 nasobok iranskeho mnozstva.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/58 ... eho-uranu/

Este dalsich par cisel. Vyhorene palivo obsahuje 1% plutonia. Ak zoberieme za ta atomka ma spotrebu 80 ton uranu rocne, tak z toho maju 800 kg plutonia. Podla toho clanku tam maju 30 000 kg plutonia. Take mnozstvo plutonia by vzniklo v tej elektrarni za 37 rokov.
Pozeram, ze prvy blok tej elektrarni spustili v roku 1984 a posledny v 95.

tu je nieco o spotrebe uranu v atomkach. odtial som to tahal
https://www.seas.sk/o-nas/bezpecnost/ja ... vy-cyklus/
Naposledy upravil/-a qwertrq v 12.10.2022 11:43, upravené celkom 2 krát.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Pre vsetkych... kde do certa tochcete utekat. Odhladnuc od toho ze ten napad dostanu statisice ludi a v tom chaose budete utekat akurat tak do p.ce tak nemyslim,ved sa kuknite okolo seba ze to bude za hranicami ine. A za dalsie,pustia vas za tie hranice,pripadne opacna strana hranic bude mat ochotu prijat?

qwert...vdaka ,idem citat
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Prosim ta a co tu chces robit. Bez elektriny bude stat v kolapse. Ono kym to pride do stavu, ze nikde nebude elektrina tak to chvilu bude trvat.

Preco utekat do Nemecka? Mam pocita ze Polsko, Madarsko by na tom bolo rovnako. Cesko, Rakusko bude este moc blizko a do Nemecka na jednu nadrz mi to vyda. Doma manzelka po nemecky vedela dobre, dokazala sa bez problemov dohovorit, podstatne lepsie ako po anglicky, ae musela by si ju oprasit. Syn sa uci anglicky aj nemecky a ja by som si musel vystacit s mojou biednou anglictinou a rychlo sa ucit po nemecky :40bd:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Nemecko uz teraz parazituje,pardon,kupuje elektrinu cudzich statov... musis pravdepodobne zdrhat dalej.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Jediné čo budete môcť urobiť je - predkloniť sa a pobozkať si zadok na rozlúčku , lebo o tri minuty vám nejaký súdruh spoluobčan zatne krompáčom do hlavy. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som sa snazil do Čile alebo na Novy Zeland. Samozrejme letenky nebudu, takze je to len taka teroretická moznost...

K tomu panelaku : rodinny dom so 4 ludmi neprezije s 10kWp solarom, nedokaze kurit, nedokaze svietit, 10kWh denne je len priemer takze budu 4 dni s takmer nulou (ano, pamatam si take z ceskeho solarneho fora) a potom jeden den kedy sa vyrobi 40-45kWh ale priemer sedi. Pruser je, ze tie chladnicky mraznicky nebudu fungovat. Auto sa dlhodobo (november-februar) nabijat neda a spravne, jazdit ajtak nebude kam. Veci sa zrutia. Elektricke kamijony nie su. Elektricke vlaky su, ale nepojdu bez ohladu na to, kolko panelov budu mat na streche. Sedem bzuciakov na ceste nic nezachrani a nikam nedojdu keby chceli lebo verejna nabijacia siet nebude fungovat.

V panelaku zije kludne 96 rodin - poznam aj daleko vacsie - namiesto jednej v rodinnom dome. To nie je o tom ze oni "nechcu" mat solar. 96x viac solaru nez na rodinny dom sa na panelak FYZICKY NEDA nainstalovat ani keby som pouzil vedlajsi panelak.


Uz pocujem ze ked padne Slovňeft tak je rovnako zaverecna : nie, nie je, palivo do Bubliny dovezeme z rakuskeho Šwechatu, to je asi tak 40km od Bubliny ; z madarskeho oneho zabudolsomnazov ; z ceskych tusim Kralup, Polska... Elektrinu dovezeme odkial ked nebudu droty alebo transformatory ?

Bohuzial distribuovanu sietku nemame, megauloziska nemame a ani buduci rok nebudeme mat, ani kogeneracky nemame, ani fuzne reaktory. A solarik to nepotiahne. Zo solaru sa urcite nebude kurit - iba u Jura, ten to dokaze a ani nam nemusi povedat ako.


Poznamka : Rusi ziadne reparacie platit nebudu.

Co sa tyka tej čmajznutej atomovky v Zaporozi, uz som to spominal. Darmo vojna stoji 20 miliard, 50 miliard, 100 miliard, ked oni ukradnu stovky miliard v žite NIELEN TENTO ROK, ALE AJ BUDUCI A TEN DALSI, oni ukradli infrastrukturu za nespocitatelne stovky miliard... cena vojny samotnej je hovno v porovnani s tym, co čmajzli.

Naposledy vcera cmajzli JAPONCOM [!] Sachalin ropne plynove pole. To bolo kolko desiatok miliard uz realne investovanych, a kolko stoviek miliard ropy aj plynu odtial vyberu s ktorymi sa "nemusia rozdelit" s pravoplatnymi majitelmi podla platnych medzinarodnych zmluv, ktori... uz nie su majitelmi ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Chlapci operujete s myšlienkov že inde bude lepšie , OMYL keď svet skolabuje tak celý, možno Austrália by bola dobrá volba na útek ale tam sa autom nedostaneś.
pointa celého príbehu je prežiť tu na mieste kde máś dom, záhradu ,poznáś svoje okoli , jeho zdroje a aj nástrahy.
pri dlhodobom výpadku siete nikto nebude chodit do práce, žiadny lokálny zdroj nebude fungovať.
Existuje aj simulácia jadrového útoku , Nato proti Rusku ,a podla nej bude vśetko na okolo zničené , Slovensko , Česko a Madarsko budú podla simulácie uśetrené jadrových utokov ale zviśok EU lahne popolom

https://www.interez.sk/34-milionov-mrtv ... kom-a-usa/
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,10kWp solarom, nedokaze kurit,,,,

Blbosť , v krýzovích časoch nebudeš potrebovat vykúriť celý byt, vykúriś si jednu večiu miestnosť a v nej sa budete spokojne celú zimu zdržiavať.
Zober si to tak že bez 10 kwp soláru na bytovke nebudeś kúriť nikde. :zga28:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

.⁸
.a ani by si nekuril elektrinou...no na co. Sekera a hajde do lesa po drevo. Tak ako zbytok zufalcov...

Bohuzial ci sa to niekomu paci alebo nie tak vo svojom mikrosvete ,svojom kruhu rodiny ,vo svojom dome su panely,hlavne ostrovne obrovskou vyhodou.
A ze sa to neda na panelaky? Tak smola, nikto tam nikoho nasilu netiskal,prave naopak,vacsina je hrda ze su obyvatelmi kralikarne....a to hlavne v nasej hlavnej dedine.
Aj pan mp3 ,ked by nechcel aby mu deti zena pomrzli by sadol do auta a tahal minimalne do tej dedinky LV okresu,ak uz nie na Donovaly ku krbu alebo peterkam.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len sa bojim ze nemame dost lesov na drevo pre vsetkych :(

Hjundaj Jonik šesť : https://insideevs.com/reviews/614019/20 ... rst-drive/

Nisann a Renoult sa nejak iskria : https://insideevs.com/news/615615/renau ... ted-talks/

Tesla znizuje pocet nevybavenych objednavok = budu sa skracovat casy dodania auta
https://insideevs.com/news/615583/estim ... er21-2022/

Nisann Šaríja 91kWh vraj "zlahka sklamal" v 1000km teste : co tam ma co sklamat pri 91kWh ?
https://insideevs.com/news/615206/nissa ... challenge/
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,len sa bojim ze nemame dost lesov na drevo pre vsetkych :(,,,

A zase nás to vrátilo k Panelom, čím viac ich bude tým menej lesa zmizne, hlavne v prechodných obdobiach. a Strata Lesa z krátkodobého hladiska povedzme 10r nieje nič katastrofálne , les sa dá jednoducho vysadiť a potom už rastie sám , Pawlownie mi narástli za 4 roky tak že už zvažujem že na budúci rok pár največích už spustím a popílim. lol
Ale odporúća sa na 1x počkať aspom 8 rokov, a potom dalśie úrody prídu do 6tich , lebo uź bude rozvinutý korenoví systém. lol
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

https://m.topky.sk/cl/10/2396199/Dalsie ... -nepotesia

Cent sem,cent tam... ja stale tankujem za 20e :)

Martin,myslim ze ty si sem daval kolko kw elektriny minie Slovnaft na vyrobu litra benzinu. Nechapem tomu preco sa to este nepremietlo do ceny benzinu. Nejako mi z toho vychadza ze to az tak vela kw ako bolo pisane nebude. :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veselo bude.


Spotreba Slovňaftu ktoru uvadzal Martin bola prevzana z tlacovych materialov a bola to CELKOVA spotreba fabriky. Kedze henten podnik asi nevyraba len benzin a naftu, tak bol ten udaj nespravne rozpocitany len na palivovu produkciu (poznamka : paliva samozrejme nie su len nafta benzin ale aj kerazin a zopar dalsich hovadin).

Navyse, keby aj Slovnaft vyrabal vyhradne naftu, tak zdvojnasobenie ceny elektrickej energie nesposobi dvojnasobny narast ceny paliva. Preco ? No lebo zdravy rozum : do celkovej ceny nafty predsa nevstupuje len elektricka energia ale aj kvantum inych zloziek, napriklad cena ropy, doprava logistika, naklady na platy budovy atd, pevna zlozka dane ktora je dana vytaznostou energie paliva a kopec takychto bulharsko-rumunskych konštánt.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných