Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ja konkretne mam kanadske, nemecké, talianske a boh vie este aké. Kupoval som čo sa mi pozdavalo.

myslis napriklad CanadianSolar ? Narychlo som nasiel toto https://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Solar
The bulk of Canadian Solar's manufacturing facilities are located in Canada and China.[10]
The Ontario plant has a production capacity of over 500 MW per year.[11] [v roku 2018]

fiiiiha takze v Kanade vedeli vyrabat az 500 MW za rok. V Cine desiatky GW. Navyse, to co sa "vyrabalo" v Kanade bolo v skutocnosti len poskladane a zlahka dokompletovane aby to vyzeralo ako Kanadsky vyrobok. Vies preco ?

DOTACIE. Fesaci vyrobili vsetko v Cine, poslali do Kanady, tam zasrobovali posledne dva srobiky a na svete mame Made in Canada vyrobok ktory dostal podporu z lokalnej vlady. Bimbumbac takto sa robi business uz dlho predlho, takze gratulujeme ku kanadskym panelom.

Talianske nemecke pokrachovalo prakticky vsetko a to malo co prezilo, nema ziadnu realnu vyrobnu kapacitu.


Nech sa paci, oficialne udaje : https://www.iea.org/data-and-statistics/charts/solar-pv-manufacturing-capacity-by-country-and-region-2021

74% modulov vyrobenych v Cine
85% solarnych buniek vyrobenych v Cine
96.8% waferov (to su tie dosticky) vyrobenych v Cine

prosim ta este mi skus vysvetlit ako taliansky nemecky kanadsky vyrobca bude zasobovat svet.

Jezisi. Vlastne mas pravdu - Cina nema absolutny monopol na celosvetovu produkciu solaru, len 96.8% Perfektne, vyriesili sme.


Takto vyzera europska solarna produkcia :
https://www.pv-tech.org/financial-support-for-pv-manufacturing-facilities-in-europe-urgently-needed-solar-ceos-say/

manažerkovia plačú na Eurokomisiu aby dostali dotacie, inak su v prdeli.









>> Cisto zo solaru sa kurit neda.
> Da. Uplne v pohode.
>> skoda ze to cely svet nevie. Ukaz ako to mas ty.
> Mna cely svet nezaujima. A cudujem sa, ze taky sikovny chalan ako ty to nevie.

no to sa cudujem aj ja !! A ked si zlahka preberem ze v decembri januari je 16 hodin tma kazdy den, a hodinu a pol po usvite a pred zotmenim ten solar vyrobi hovno, cize sa bavime o 18-19 hodinach denne kedy je produkcia solaru prakticky nula, a ked si este zobere ten sikovny chalan ze bez problemu tri dni za sebou su zamracene, nedajboze snezi alebo aspon ladovo prší... tak ano... taky sikovny chalan ako ja nevie, ako sa da kurit VYHRADNE zo solaru.

Nechapem preco si nam to jednoducho nevysvetlil.

A nevie to ani cesky Ondro, ktory ma na streche 20kWp a absolutne, absolutne rezultativne pokrutil hlavou - ne, topit se neda. Pozret celu seriu kto ma vela casu :
https://www.youtube.com/watch?v=9nkCFEfZQQY
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
za DVA DNI, rusi odyebali TRETINU energoinfrastruktury Ukrajiny.
.
Nie okupovanych uzemi, ale CELEJ Ukrajiny.
.
Nech sa paci, stavte kompletne vsetko na elektriku. Bohovsky napad.
.
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2022/10/11/7371526/
a to su prosim NECELE DVA DNI, zacalo to vcera rano o osmej, takze technicky je to jeden a pol dna.

.
Ano, presne tak, budem s obrovskou radostou kupovat benzin este hodne hodne dlho, az dokial sa neunormalni svet. Keby som nahodou musel utekat, na bzuciaku to URCITE nebude.
.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Obávam sa že ak by aj tu došlo k zničeniu elektrickej infrastruktúri , že by si žiadny benzín nenatankoval. Pumpy niesú pripravené na bojové podmienky. Žiadna nemá záložný generátor na chod čerpadiel a terminálov.

Naproti tomu JA by som dokázal nabiť Leafa čisto z ostrovného soláru, mám dostatok olova.
Dalej mám na regály aj ostravný trapézový menič ktorý stačí len precvaknúť za aktuálny sietáķ a hneď možem zohrievať TUV čisto zo slnka a bez siete, alebo začať temperovať olejovími radiatormi alebo variť na jednoplatničke, konvici či malej fritéze.
Dalej mám prenosný Solárny Box s kapacitou 2kwh a vykonom meniča 2kw čistí sínus.
Tento Box dokažem zobrať a používať kdekolvek to bude potrebné.

Ty samozrejme možeš vlastniť elektrocentrálu za 300 eur ale s dlhodobého hladiska je ti na nič.
Nalejeś do nej archývny benzín čo máś už mesiace alebo roky v bandaske a možno ani nenaštartuje. :zga28: Ak aj zhodou okolností budeš mat čerství benzín nič to nemení , za 8 až 10 hodín si na suchu a bez elektriny , čiže hneď na druhý deň ráno :zga28: .

S Fve vieś pekne fungovať prakticky neobmedzenú dobu , bude treba samozrejme prehodnotiť ktorý spotrebyč je nevihnutný ale FVe ti elektriku vyrobí každý deň , čiže podla počasia si veš naplánovat velkosť spotreby . Prať a umývať riad sa bude iba počas slnećných dní , ale svetlo a chladnićky či marazničky budú fungovať neustále. :zga28:
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Pumpy nie su pripravene? Naposledy ked som bol tankovat na pumpe, tak maju postavenu taku velku skatulu, silne pripominala generator. Jasne, maj v tom staru naftu. Pozeram, ze na streetvie z roku 2019 ten generator nemali. Takze ho museli dostavovat posledne 2,3 roky.

K tankom. Ukazka ako si sam tank vie natankovat.

https://www.palba.cz/download/file.php? ... dc7dc166d0

https://www.combatreform.org/camelbaksfortanks.htm

Taky pekny camelback pre pasove vozidla vseobecne.
Naposledy upravil/-a qwertrq v 12.10.2022 06:56, upravené celkom 1 krát.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

A kolko púmp má takýto generátor 0,01% ??
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

A kolko domov ma FVE a bzuciaka 0,00000 prd. Urcite generator je rozsirenejsi ako FVE na streche.

Za dalsie. Ked natankujem plnu, tak pri mojej spotrebe to mam na 600 - 700 km a to mam tak na mesiac. Nemusim kazdy druhy den chmatat po kably, lebo by som na suchu.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

K tým zničeným 30tim percentám Ukrajinskej eletrickej infraštruktúri.

Ich hlavný problém je zastaralý model energetickej siete, presne ako u nás , tieto pozostatky s čias Komunizmu sú velmi zranitelné.
Predstavme si teraz že by bola na Ukrajine decentralizovaná výroba elektriny , to znamená že by mal každý barák vlastnú Fve s úložiskom , každá dedina by mala vlastnú Fve s ´Megaúložiskom , a každé mesto by malo vlastnú Fve s Giga úložiskom, k tomu státisice kogeneračiek , veterký či malých vodných elektrární . Na vrchole piramídy ba boli samozrejme dnešné komerčné elektrárne.

1. Káble a transformátori sa dajú pekne osadiď do zeme či zapusti´t do kopca tak aby nebo jednoduché ich zamerať a zničiť.
2. Výrobných zdrojov budú milióny čiže ich systematické zničenie drahými raketami by nedo reálne možné
3. Ak by sa postupovalo od vrcholu piramídy stále by mali ukrajinci dostupnú elektriku na regionálnej alebo aspom miestnej úrovni , čiže by ich zničenie centrálneho zdroja ovplivnilo len minimálne.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Za dalsie. Ked natankujem plnu, tak pri mojej spotrebe to mam na 600 - 700 km a to mam tak na mesiac.,,,

OK a čo potom ??? Slovnaft bez elektriky nevirobí ani kvapku nového paliva, a typujem že po hystériji ktorá nastane na pumpách po týždni budú na suchu. :zga28:
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Co potom ? Okamzite ked tento stat bude totalne bez elektriny, tak startujem auto a do 10 hodin ti mavam z Drazdan, lebo ten dojazd mi to umoznuje a dostanem sa tam bez toho, aby som musel niekde tankovat. Nehovoriac o tom, ze v kufri budem mat nejakych 20 litrov benzinu v kanistroch, co je dalsich 250 - 300 km do vnutra Nemecka.

Kazda fabrika je obsiata FVE a ma kapacity baterii, ze dokazu fungovat bezproblemov v ostrovnych rezimoch. Nemocnice - tie su obsiate FVE panelmi a dokazu funguvat v ostrovnych rezimoch len taky fukot. Elektrickych kamionov tu jazdi ako nasratych, takze zasobovanie urcite neskolabuje. Verejna dopravu - u nas v meste o spalovaci autobus nezakopnes a nezakopnes, vsetky su baterkove a nabijaju sa z FVE. Telekomunikacie - kazda veza na mobilne pripojenie ma okolo seba polia FVE elektrarni a je z nich napajana. Takze stat bude fungovat tak, ze si to nikto nevsimne, alebo zeby nie :40bd: :40bd: :40bd:

Takze kludne ta tu necham, aby si si uzival tu svoju FVE a ten svoj bzuciak s dojazdom 120 km a ja sa na to budem radsej pozerat z Nemecka. Skoda, ze najpravdepodobnejsie mi nebudes moct dat vediet ako sa ti dari, lebo bez elektriny skolabuju aj telekomunikacne sluzby.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

A preco prave do Nemecka? Nemyslim ze tam bude raj na zemi... ak ma ale nemecky pas tak beriem svoje slova nazad
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> S Fve vieś pekne fungovať prakticky neobmedzenú dobu , bude treba samozrejme
>> prehodnotiť ktorý spotrebyč je nevihnutný ale FVe ti elektriku vyrobí každý deň , čiže podla
>> počasia si veš naplánovat velkosť spotreby . Prať a umývať riad sa bude iba počas slnećných
>> dní , ale svetlo a chladnićky či marazničky budú fungovať neustále.

tie chladnicky mraznicky budu fungovat naozaj neustale, aj v noci ? Aj v decembri januari co sa na nas ruti ? Nebudu.

Ono cele toto zamyslenie nebolo z mojej strany myslene na sudruha jednotlivca, ale skor z vacsej vysky - uz som ti velakrat napisal ze dovidis na vlastnu branu. Ale co takto pohlad z urovne štátu ? Ziadna nafta neni, nikto ju nepotrebuje, vsetci bzučia. A potom bimbumbac nieco sa stane a zrazu nemame elektrarne, rozvodne siete... jasne, odpovedou je solarny panel na kazdy dom, ako inak, skoda ze v tom 12poschodaku v Bubline mame 96 bytov A NIKDY NEBUDE MOZNE ich pokryt nejakymi solarnymi panelčekmi ani keby v kazdom okne boli dva.

Uz som to spominal - energeticka hustota je volakde inde nez pri rodinnom dome. Ano jasne, chapem ze ked k takejto veci dojde, tak mame daleko vaznejsi problem nez suboj nafta versus elektrony. A hadam vsetci elektronkovi vizionari chapu, ze ked k takemu problemu dojde, tak :

a) na naftovom aute uteciem do daleko vacsej dialky nez na bzuciacom aute
b) ze naftove auto si SO SEBOU VIE ODVIEZT PALIVO NA 2000KM UPLNE POLAHKY

Zaroven chapeme, ze ked vo Francúsku strajkuju naftari, tak bzučkovia maju radost - ale co ked budu bzučiace mančafty strajkovat za zvysenie platov, uplne rovnako ako teraz nafťáci ? Lebo ten naftovy klient BEZ PROBLEMU prejde 300km do susednej krajiny, natankuje na 1100km do nadrze (60 litrov nafty) a k tomu dalsich 1000km do kufra (3x 20 litrova bandaska).

Ale co taky chudak-neborak bzučiak ? Ten ani do vedlajsej krajiny nepride, nieze nenatankuje.
Ze pumpy nemaju zalozne generatory ? Maju prakticky vsetky, okrem dedinskych na ktore treba 31km dojíždet... v hlavnom meste maju prakticky vsetky. Je to standard uplne rovnako ako nemocnice - tie maju absolutne uplne vsetky.


Zaroven znovu zdoraznujem : odputajte sa od urovne jednotlivca a skuste nazerat na tuto vec trosku globalnejsie. Nemozete stavit vsetko na jednu kartu. Solarne panely z Ciny. Jaj pardon zabudol som na kanadske a talianske. Hovno s makom talianske, kupovali solarne dosky z Ciny a mozno ich zmontovali dohromady. Tak, to je taliansky solarny panel. CanadianSolar uz davno zavrel vyrobu v Ontariu lebo z Ciny dovezu cez cely svet daleko lacnejsie nez doma vyrobia a uz sme prebrali aj tu dotacnu sracku. Rovnako ako Wolcgagen v Bratislave berie dotacie na zamestnanost atd, atd, takisto aj CanadianSolar vyrabal "prave poctive nefalsovane kanadske solarne panely".




>> Predstavme si teraz že by bola na Ukrajine decentralizovaná výroba elektriny , to znamená
>> že by mal každý barák vlastnú Fve s úložiskom , každá dedina by mala vlastnú Fve s
>> ´Megaúložiskom , a každé mesto by malo vlastnú Fve s Giga úložiskom, k tomu státisice
>> kogeneračiek , veterký či malých vodných elektrární . Na vrchole piramídy ba boli
>> samozrejme dnešné komerčné elektrárne.

nadherne - uz zostavaju len dve drobnosti :

1) elektrinu nevieme ukladat. Nechcem rozmyslat kolko by Bublina potrebovala na jeden den.
2) kde zobrat dotacie aby sme toto zaplatili. Nebude treba vela, len mnoho tisicov miliard.
3) v tych chymerach si zabudol na dolezitu vec : fuzny reaktor na kazdom kopci.

Tak su to vlastne tri drobnosti. Kogeneracky, jasne, budeme drzat komplet pripravenu veternu infrastrukturu pre pripad ze by nahodou nesvietilo slnko a nebol plyn, budeme drzat pripravenu solarnu infrastrukturu keby nahodou nebol plyn a nefukal vietor... a budeme mat komplet plynovu kogeneracku keby nahodou aj nefukal vietor aj nesvietil Oskar.

To mi pride ako uplna pohoda. Len... kto to zaplati.



Tak nejak mam dojem ze strajk naftovych sudruhov vo Francuzsku sa da obist tankovanim v susednych krajinach, ale znicena energoinfrastruktura v Ukrajine sa NEBUDE DAT OBIST ROKY ROKUCE. Bez ohladu na pocet megaúložísk...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

cenamcic napísal: 12.10.2022 07:36 Týždeň je stále 7x viac ako vydrží ten tvoj bzučiak bez kábla! :::

Ten bzučák na kábel budem v pohode každý deň nabíjať bez ohladu na to či je alebo nieje v sieti elektrika v decembri to bude v priemere len cca 10Kwh ale viac mi prakticky netreba , takto dokážem fungovať roky. Ty prejdeš 700km a potom si sadneš vedal auta na zem a budeš spomínať na staré zlaté čai ked eśte existoval benzín :zga28:


,,,tie chladnicky mraznicky budu fungovat naozaj neustale, aj v noci ? Aj v decembri januari co sa na nas ruti ? Nebudu.,,,
A prečo olova mám viac ako dosť a aj decembroví výkon je dostatoćný na ich prevádzku a inak v decembri chladničky ani mrazničky prakticky netreba. :zga28:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,,2) kde zobrat dotacie aby sme toto zaplatili. Nebude treba vela, len mnoho tisicov miliard.,,,,
Stačí si počkať kým Rusko začne plaťiť vojnové reparácie a hne´d bude miliard kolko len chceś :zga28:
Putinko to má zrátané keď už nič iné dobehne ho jeho vek , ale dovtedy oslabí Rusko dosť na to aby sa zrútilo z vnúta. Prídu nové vlády , a nový režim ktorý sa bude chciet zapojiť do medzinárodného obchodu a vtedy bude prinútený prevziať zotpovednosť a dohodne si s ukrajinou splátkoví kalendár. :zga28:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Bubline mame 96 bytov A NIKDY NEBUDE MOZNE ich pokryt nejakymi solarnymi panelčekmi ani keby v kazdom okne boli dva.,,,

A prečo ?? Panelák má plochy viac ako dosť, Velkú strechu, ešte večiu fasádu, balkóny ...
technicky žiadny problém. :zga28:
To že v bytoch žijú ludia čo FVe nechcú je ich slobodné rozhodnutie ktoré musíme rešpektovať. Oni budú mať v prípade vípadku smolu, zapália si sviečku . :zga28:
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Dobre. Stat je bez elektriny uz mesiac. Ty si stala nabijas tych svojich 10 kWh denne do bzuciaka. Kde s nim pojdes ? Dokaze firma vodrazkov fungovat v decembri len na FVE ? Moj odhad je nie. Aj keby nejakym zazrakom mal dost elektriny na vyrobu, akym kamionom dovezie tovar na vyrobu a akym kamionom odvezie ten tovar. Ved si tvrdil, ze benzinky nepojde, lebo nebude elektrina. Dobre, ti si bzuciak dobijes. Ako sa dostane dalsich 99 % kolegov do prace kedze oni bzuciaky nemaju a benzinky predsa nejdu. Ty dokazes pracovat za vsetkych naraz ?
Zasobovanie - kdo dovezie tovar do obchodu ? Myslis ze to par bzuciacich dodavok zachrani a z coho budu dobijat ?
Zdravotnictvo - maju nejake generatory. Ako si hovoril, aj do nich treba doplnat naftu. Ako ju doplnia, ked bzucich kamionov moc vela nemame a nejako sa mi nezda, ze by bolo na nemocniciach nejako vela FVE.
Verejna doprava - bzuciakove autobusy nie su, elektricke vlaky nepremavaju a nemame ako natankovat do tych par dieslovych lokomotiv, lebo nejde elektrina a slovnaft nevyraba.

A mozeme pokracovat atd atd. Ja sa na rozpad statu budem radsej pozerat z inej krajiny. Taky slaby odvar ako by to vyzeralo bez elektriny u nas je v poslednej dobe mam dojem ze Haity.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných