Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa das »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ani nevies ake problemy ten jeden konkretny kus mal - supernizka cenovka (zhruba 8.000 eur pod beznou urovnou, co je takmer polovica z 17.000 celkovej ceny) urcite nebola len tak.

jo a samozrejme snivajme o 480kW nabijani, 200km za 5 minut a podobne hluposti. Nic take Leaf2 nie je schopny - ten je rad ked ho mozes JEDEN KRAT za 24 hodin "rychlo"vyondiť konkretne 25-30kW pretoze baterka nema ziadny tepelny management, zohreje sa a tie stovky kg hmoty proste neochladnu aj ked vonku nie je 35 stupnov.

Nadavaju tomu RapidGate, 40kWh aj 62kWh verzie tym trpia, citaj. Konstrukcne je to strasny des a hajtra so strasnymi obmedzeniami ktore "normalne" EV nema, no proste "lacna" hrkalka. Len pre teba je to najvacsi uzas na svete...

Este jedna vec : nezabudni ze nabijanie zadarmo mas preto lebo u chlebodarcu je solar na streche. Ak zmenis zamestnanie, o tuto vyhodu s najvacsou pravdepodobnostou prides a po prijazde domov o siestej, o osmej z fušky uz toho moc nenabijes. Ja viem, dve tony olovka v pivnici su nazhavene tuzbou privitat ta - lenze tie dve tony nemas cim krmit tretinu roka pretoze tu energiu pouzijes na Macubuši Hiper Kurenie.

Z vlastneho solaru by si nedokazal ani zdaleka nabijat celorocne zadarmo.

Ano, za 17000 sme tu mali jeden jediny kus. V Europe taka cenovka vobec nie je ale u nas sa znovu stal zazrak, musel to byt perfektny voz bez jedinej chybicky.

Takze, zhrnutie : kvoli 40kWh Leaf2 konstrukcii nie si schopny rychlonabijat (pricom "rychlo" je uzasne menej nez 50kW) a ten autiak je sotva schopny prejst viac nez nejakych 450-500km za den. Zda sa ze taku nekonecnu vzdialenost si ty osobne asi nikdy nesiel, ale je to proste konstrukterska tragedia.

Takze presne ako som povedal - aky bzučiaci zazrak kupime za 17.000... zase len to najlacnejsie hovienko.
Zase len jeden kus. Zase nemozu masy presadnut do uzasnej technologie ktora zachrani planetu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mozes sa stavit ze tej masine volaco bolo, pretoze nikto to za taku cenu nepreda. Proste nema dovod, ked vsetko ostatne je 25000 z rovnakeho rocnika. Ja nepredam ženin Vojadzer za 4000 no preco by som to robil ked ten rocnik zacina na 12000...

Ozaj, keby si chcel, clovek ktory fotrovi montoval panely predava - samozrejme neuspesne lebo nikto normalny take peniaze neda - Kija Niro. 33000 evra. Dohodim kontakt. Rychlo konat samozrejme netreba, uz ho predava cez pol roka a volali mu dvaja - ze dam 20000 a pridem dnes.

Aha kuk : https://auto.bazos.sk/inzerat/140806365 ... 09-r19.php
tak potom sa cudujme preco ludia nekupuju Kija ENiro cez 30 papierov alebo preco je Leaf2 nie uplne rovnako pouzitelne / univerzalne auticko bez ohladu na cenu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
qwertrq
Príspevky: 1690
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Ak by tomu autu nieco bolo, tak obnovi kontakty na kamaratov v litve a polsku a nauci nieco technikov a autorizovanom servise.

Zober si, ze ked sa po dlhom case vybral dalej ako na tej jeho 50 km retazi len za kopceky a takmer nedosiel, lebo auto malo zrazu vyzsiu spotrebu. Asi to nebola cesta stylom 65 km/h medzi dedinami, lebo sa mi neoplati zrychlovat a ked pustim pri tomto strome plyn, tak auto zacne rekuperovat a budem mat 50 km/h presne pri tabuli zaciatku obce. Zrazu spotreba narastla na realnejsie hodnoty.

Co som bol na dovolenke, tak dialnica 500 kilometrov a pumpy od seba 70- 80 km. Jeho leafik pri 130 mal problem prejst vzdialenost medzi nabijackami. Pri 90 by to dal, no len ist 500 km 5.5 hodin pri 90 alebo necele 4 hodin pri 130 je podla mna dost podstany rozdiel, plus cas ktory stravim na nabijackach.
qwertrq
Príspevky: 1690
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Takže Čína zastavuje výrobu v jednej provincii. A hádajte koli čomu, nedostatku elektriny. Asi nainštalovali málo solarnych panelčekov.

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_ven

K našej smole je tá provincia klúčová pre výrobu čipov a solárnych panelčekov. Aby toho nebolo málo, tá provincia je centrom tažby lítia a tak isto v nej vyrába baterky spoločnosť CATL, ktorú predpokladám netreba predstavovať.

Ked sme pri elektrine, tak MWh silovej elektriny s dodaním na budúci rok prekročila 500 euro, je na cene 505 euro.

Ta skareda ropa, z ktorej sa robi mocovina pre nase spalovaky spadla z ceny 123 euro/barel v juni tohto roka na nejakych 92 euro/barel.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Cena Elektriny nemá nič spolcné s realitou , s Gapčíkova vychádza po 20 eur a s Mochoviec po 25 eur. To že máme systém aký máme je legislatívny problém.

,,,este jedna vec : nezabudni ze nabijanie zadarmo mas preto lebo u chlebodarcu je solar na streche. Ak zmenis zamestnanie, o tuto vyhodu s najvacsou pravdepodobnostou prides a po prijazde domov o siestej, o osmej z fušky uz toho moc nenabijes,,,

zamestnanie si vyberiem aké budem chcieť, napríklad v Nite je firmička kde majú tento benefit a myslím že by ma zobrali hned zajtra :40bd: , bol som tam na obhliadke 300ky takže to tam mám okukané lol .
Doma mám desiatky kwh v olove takže nabíjať kedykolvek nieje problém.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale samozrejme ze je problem !!!

Od novembra do marca mas v olove prdlajz kvoli 15MWh rocnej spotrebe tvojho domu. Darmo mas 40kWh v olove a mimochodom ani to olovo nebude sluzit vecne a uz vobec nehovorim o tom ze ked posles 30kWh do olova, tak sa hadam aj 20kWh "zapíše" podla miery sulfatacie ... z ktorych potom hadam aj 17kWh vyberes a budes sa snazit natlacit do Leafa.

PS : ci sa ti to paci alebo nie, ani to 10 rocne Lithium v LEafe uz NEFUNGUJE so 100.0% ucinnostou.
Kludne si odrataj dalsich 10%... pretoze my vieme ako funguje nabijanie novych évé a teda od 100% maju tak daleko ako ja od kozmonauta. Jedine ze by solare dokazali porusit zakony fyziky, co samozrejme nie je ziadny problem.

Chcem vidiet ako z toho vytrubis dalsie 3MWh na jazdenie 18.000km rocne.

Fiha, JEDNA firma. Parada. Chapem ze viac nepotrebujes, okej, ale mam taku filozoficku otazku : co ked sa v danej "300vkovej" jednej firme zrazu zhrčí 20 majitelov Leafov alebo podobnych zaujimavosti, ktori budu chciet nabijat ? Firme zozeru celu 300vku na streche, a firma z toho bude mat hovno :) no urcite s radostou budu nechavat cele parkovisko sa nabijat znovu a znovu. A to uz vobec nezacinam ze 300vka na streche neznamena ze ten solar furt generuje 300 (asi kWh ale to je jedno coho). Ze ?

Zlá zlá Čína... vypinat vytahy a mat problemy so sietou KED SI PLATIA ZA STABILIZACIU, žéééééééééé ? Alebo neplatia, k0k0ti ? Alebo to nebude take jednoduche ako si niektori vizionari a skolitelia pred tabulou mavajuci rukami predstavuju ?

inak ked mame terazki 500 eur/MWh, kolko bude v zime ked nebude svietit Oskar ?? Odhadujem tak asi 4000 ? Myslim ze jazdit na bzuciak bude drahsie nez na naftu a LPG ale pockame si, uvidime...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa srtdemon »

oco13 napísal: 16.08.2022 12:07
Madarsky premier je idiot.
- a toto je presne v duchu podla seba súdim teba. lol
A madaraci uz budu tankovat na Slovensku. Fuuu. Zas som mal pravdu.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa pidizvi »

asi budem mat solar necelych 10 kW za 13600 eur na kluc, este som nepodpisal objednavku, ale uz som kyvol ze hej.
Virtualna bateria od ZSE, pridam sa do toho teplosskeho vlaku, kym to funguje. Aj ked skor to beriem ako investiciu, ze peniaze na ucte by na hodnote len stracali... tak uvidime.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ja budem mat 5,5 za cca 5200 na kluc po dotacii.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Zlá zlá Čína... vypinat vytahy a mat problemy so sietou KED SI PLATIA ZA STABILIZACIU, žéééééééééé ? Alebo neplatia, k0k0ti ? Alebo to nebude take jednoduche ako si niektori vizionari a skolitelia pred tabulou mavajuci rukami predstavuju ?
Chlapci odpovedzte mi na otázku - ako ludstvo dokázalo prežiť 2000rokov bez elektriny?? Kolko je to generácii?? Kto vám povedal, alebo ako ste prišli na to, že mieru kvality života má určovať technika a jej úroveň.
Ja sa nemôžem zbaviť dojmu že sa časť ludí snaží zmanipulovať inú časť ludí. Tak od srdca povedané oebať.
Miestny domorodec v Bangladeši, ktorý elektriku vobec nemá a žije v domčeku na koloch na brehu mora, živí sa lovom rýb - ten žije nekvalitný život?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa pidizvi »

1. ludstvo je tu trochu dlhsie ako 2000 rokov a zili bez elektriny.
2. kvalita je "miera, s akou súbor vlastných charakteristík objektu spĺňa požiadavky" (toto je definícia podľa STN EN ISO 9000:2016)
Ak je jeho zivotnou "poziadavkou" cely den objimat stromy a spat na listoch z bambusu, tak ma kvalitny zivot. Ak vsak medzi kriteria zahrnieme napr. dlzku zivota, dostupnost zdravotnej starostlivosti, vzdelanie, hodnotu majetku... tak ma nekvalitny zivot.
A by som sa pozrel, ze ci elektrinu nema, lebo ju nechce, alebo preto, lebo na nu nema peniaze.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa srtdemon »

Oco. Sup na stoziar a vysrobuj poistky. Neser si do huby a odpoj sa!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 49 neregistrovaných