Ford Focus 1.8 Tddi vibracie-trasenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pvlvsl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.12.2008 12:52
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 Tddi vibracie-trasenie

Príspevok od používateľa pvlvsl »

Pri akceleracii vo vyšších rýchlostiach sa mi prenašaju do auta neprijemne vibracie-trasenie.Len pri zabere akceleracii pri ustalenej rychlosti je to OK.Disky a gumi su 100% vyvažene.Vie niekto príčinu ?
Naposledy upravil/-a pvlvsl v 08.02.2009 20:40, upravené celkom 1 krát.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

neviem aké maáš auto, diesel alebo benzín? je to dosť podstatné. ak je to diesel, može to byť dvojhmotový zotrvačník
pista146
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2009 15:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pista146 »

petyy napísal:neviem aké maáš auto, diesel alebo benzín? je to dosť podstatné. ak je to diesel, može to byť dvojhmotový zotrvačník najskorej skomtroluj silembloky na motore aj prevodovke
sekvoja
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.01.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sekvoja »

podla mna to bude na 99 % vnutorny klb poloosi. ja som mal totozny problem na mojom golfe IV GTI. vozil som ho po vsetkych servisoch, vymenili mi silembloky, vyvazili disky...dokonca mi jeden pako chcel menit uz prevodovku...ale nic z toho. nakoniec som to zaviezol k jednemu manikovi, v autorizovanom servise ford v BB, previezol sa iba raz a hned vedel co to je. kupil som novy, vymenil za nejaku hodinu a bolo. odvtedy jazdilo ako nove...az kym ho neukradli :d :D
jhhv
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.01.2009 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jhhv »

Vnutorny klb z istotou,mal som to iste na focuse,tiez som skusal gumy,disky,geometria a nic... vymenil som ho a bolo dobre
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

jhhv napísal:Vnutorny klb z istotou,mal som to iste na focuse,tiez som skusal gumy,disky,geometria a nic... vymenil som ho a bolo dobre
može to byť aj ten vnutorný klb, ale robí to hlavne pri rozbehu z miesta ak je to on. pri vyšších rýchlostiach menej. ak by to bol on, tento maník v ZH je velmi šikovný a repasuje ich za doru cenu a velmi kvalitne. jeho číslo je 0907813134
pvlvsl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.12.2008 12:52
Zdieľať na Facebook

vibracie-trasenie

Príspevok od používateľa pvlvsl »

jhhv napísal:Vnutorny klb z istotou,mal som to iste na focuse,tiez som skusal gumy,disky,geometria a nic... vymenil som ho a bolo dobre
nevie ako to traslo tebe mne len pri zrychlovani napr.zo 100km/h na 120km/h trasie ale pri ustalenej rychlosti napr. 120km/h je to v pohode. A slabe vibracie su aj pri volnobehu.
jhhv
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.01.2009 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jhhv »

Heej presne tak mne to robilo od neakych 90km-hod. do 130km-hod ale bolo to citit aj z rozbehu pri vyssej akceleraci,som myslel ze vyskocim z auta alebo sa rozsype priamo na ceste..... nepamatam si presne mna stal ten klb asi 2000 po znamosti,trosku zle sa to menilo,ale inak ok. nemas nad cim ani rozmyslat,je to ten vnutorny klb,je to bezna a casta vada focusu....repasovat si to nedavaj
sekvoja
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.01.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sekvoja »

skus, mozno sa ti podari aj lacnejsi. mna to stalo 4600(novy klb plus oprava). ale som velmi poteseny, ze prvy krat sa tu na fore podarilo vyriesit problem bez zbytocnych arogantnych reci. vela stastia a daj vediet :zg282:
pvlvsl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.12.2008 12:52
Zdieľať na Facebook

vibracie-trasenie

Príspevok od používateľa pvlvsl »

jhhv napísal:Heej presne tak mne to robilo od neakych 90km-hod. do 130km-hod ale bolo to citit aj z rozbehu pri vyssej akceleraci,som myslel ze vyskocim z auta alebo sa rozsype priamo na ceste..... nepamatam si presne mna stal ten klb asi 2000 po znamosti,trosku zle sa to menilo,ale inak ok. nemas nad cim ani rozmyslat,je to ten vnutorny klb,je to bezna a casta vada focusu....repasovat si to nedavaj
tie klby si musel demontovat obidva aby si zistil ktory je zly?alebo ten zly mal večšiu volu?
jhhv
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.01.2009 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jhhv »

asi sa nerozumieme :3020: ....na soferovej strane je v prevodovke narazeny tento vnutorny klb ktory ti zapricinuje cele toto trasenie,v tomto klbe je nasunuta poloos a je to cele uzavrete manzetou,dalej ti pokracuje poloos do naboja na kolese tam su tiez klby,ale hovorim o tom co je narazeny v prevodovke. ak mas niekde pristup k montaznej jame alebo zdvihaku tak sa pozri o com hovorim,zbadas to aj sam je to sulec o priemere asi cca. 10cm demontuje sa vypajsrovanim samozrejme predtym este zhodis poloos,dost zle sa top zhadzovalo
pista146
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2009 15:53
Zdieľať na Facebook

Re: vibracie-trasenie

Príspevok od používateľa pista146 »

pvlvsl napísal:
jhhv napísal:Vnutorny klb z istotou,mal som to iste na focuse,tiez som skusal gumy,disky,geometria a nic... vymenil som ho a bolo dobre
nevie ako to traslo tebe mne len pri zrychlovani napr.zo 100km/h na 120km/h trasie ale pri ustalenej rychlosti napr. 120km/h je to v pohode. A slabe vibracie su aj pri volnobehu.ale pri volnobehu sa poloos netoci skontroluj tie silembloky nech mas istotu,uz som to riesil bol to spodny pod motorom a prisli sme na to az po vyheveroni motora bol utrhnuty
tibor.2000
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.04.2009 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibor.2000 »

Zdravim mam jednu otazku , mne nc nevibruje ani netrasie , ale po prudsom pridani plynu to klepne je to jemne kovove klepnutie, moze sa jednat o vnutorny klb? /Benzin Mondeo 04/ ak sa na ten klb pozriem z dola vyzera byt v poriadku ale ak nim pohnem citim taku 0.5 mm volu a ked mam auto zdvihnute pootocenim kolies v smere jazdy a hned do protismeru pocujem toto jemne tuknutie.
Dakujem za reakcie
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných