Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

12 000 000kwh za deň
Naša prenosová sústava ani zďaleka nevydrží také zaťaženie a ano bude sa modernizovať - rovnakým tempom ako sa stavajú dialnice.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Oco nezabudaj že len slovnaft dnes zerie 1,2kwh na kazdý liter benzimu čo vyrobí , a kde sú dalšie veci ??? Preprava ?? Samotný predaj ???

Kludne by sme mohli po hĺbkovej analize zistiť že spalovaky žerú viac elektriny ako by žrali EV v rovnakom počte :40bd:

Už len samotné skladovanie ropy alebo benzínu si vyžaduje stabilnú teplotu, tlak, ochrannú atmosferu a na to treeeeeba eeelektrinu. :3906:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to kludne možné ale slovnaft má vlastnú prípojku patrične dimenzovaná. Čo sa stane ak tri paneláky v petržke začnú naraz nabíjať 400aut aby ráno mohli do práce? Videl si už svietiť káble? ja ano
Duslo má ako prívod dve 110kw linky a jednu 220kw a keď sme chceli pustiť blbý 3.5MW motor na čpavku museli sme si pýtať povolenie aby sme nerozhodili sieť. :40bd: :40bd:
:40bd: Čím viac bzučiakov do našich ulíc - lebo ja tvrdím čím horšie,tým lepšie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ak by Slovnaft vyrabal nasich vyrataných 5600 000 litrov za deň , tak zozerie 6 720 000 kwh kazdý den. To máš hneď elektrinu pre viac ako 1 000 000 EV na každý deň. :40bd:

Čiže keď zatvoríme Slovnaft a zredukujeme pocet aut o 50% a prejdeme čisto na EV nepotrebujeme modernizovať sieť ani stavať elektrárne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A všetky autá sa budú nabíjať pri Slovnafte, lebo tam pojde najhrubší kábel
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Bublinákov je dosť, a kúsok sa potiahnuť mokré spagaty možu. lol
Keby sme Slovnaft zrovnali zo zemou , zostala by ooobrovská plocha na osadenia veeela nabijačiek. :40bd:
Kludne by mohli byt aj statne a zisk by zostaval doma :3906:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A zvyšok Slovenska ?? Ako budeš nabíjať 20tixíc evčiek v Senici ? 15tisíc v Brezne a 10tisíc v Humennom?
Spalovákom cesta trvala vyše 100 rokov, prečo by ev mali toto obdobie preskočiť??
Chceme byť ekologickí? ok nejazdime, choďme peši alebo bicyklami. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Keď zrovnáme vśetky pumpy hneď bude kooopa miesta na osadenie véeeela nabíjačiek aj s parkovaním.

Elektriku zoženieme jednoducho, dáme každej domácnosti na výber, ak si dom dá vymenit HL istič zo 25A na 20A, a každý byt dá vymeniť zo 16A na 12A, tak dostanú lacnejšiu elektrinu, alebo nabíjanie podla vlastného výberu.

Ušetrenú RK presmerujeme do nabíjačiek , a máme to vybavené :40bd:
Nepotrebujeme modernizovať sieť, nepotrebujeme nové elektrárne. :40bd:

Vela volnej elektriny získame likvidáciou Ropného kolotoča, a zvyśnú darujú ludia zo svojej RK, teda tý čo budú mať záujem o zlavu. :3906:

Dalej máme technické možnosti, napríklad baterkové úložisko ktoré by si zbieralo elektrinu v noci keď ju nikto nechce, a podporovalo by nabíjanie cez špiučku.
Potom možeme osadiť kogeneračky ,vyrábali by teplú vodu pre panelák, podporovali kúrenie , a vyrábali elektrinu na podporu nabíjania cez špičku :40bd:

Možnosti sú neobmedzené :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :4012:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

chlape myslis aj vazne,veris tomu co tu pises alebo len taka recesia ,nuda, zena nedala atd...
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Verím že to je technicky možné, ludskú hlúposť alebo trucovanie neberem ako dvovod neúspechu. :3906:
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

nagy@vodrazka.sk napísal: Čiže keď zatvoríme Slovnaft a zredukujeme pocet aut o 50% a prejdeme čisto na EV nepotrebujeme modernizovať sieť ani stavať elektrárne.
Asi nepotrebujes zateplit, takze mozno si si nevsimol ze cena polystyrenu sla o niekolko desiatok percent hore a aj tak ho niet. A jednym z dovodou je toto. Koli korone sa menej lieta, takze je mensia spotreba leteckeho paliva. Odpad, ktory vznika pri vyrobe leteckeho paliva je zakladnou surovinou pre vyrobu polystyrenu. Takze mame rovnicu menej paliva, menej odpadu, menej polystyrenu a mame jeho nedostatok a tak ide cena hore.

Po zburani Slovnaftu, aby si nebol prekvapeny, co zdrazie - lebo tiez moze platit rovnica menej benzinu - menej odpadu - menej ??? a tak pojde cena hore.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Polistirén nieje jediná možnmosť zateplenia lol
Rovnako ako aj igelitky sa dajú lahko nahradiť, plastové poháre, taniere , príbor.... plasty tu neboli rozsírené ešte pár rokov dozadu a prežili sme. :3906:
Dokonca aj pivo chutí lepšie zo sklennej flaše :40bd:
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertrq »

Suhlasim, ze polystyren nie je jedina moznost zateplenia. No len bola najlacnejsia. Je rozdiel pokial za zateplenie domu zaplatis 50 euro/m2 alebo 60 euro za m2.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Ekoaktivistko Alžběto se posadilo do silnice, protože je zděšeno, jak moc ignorujeme klimatickou krizi

https://refresher.cz/98116-Ekoaktivistk ... i-Rozhovor

Čo budeme robiť s týmito mnohopohlavnými exotmi ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cize ani k0k0t ani p14a, ale k0k0top1čo ?



>> Čo sa stane ak tri paneláky v petržke začnú naraz nabíjať 400aut aby ráno mohli do práce?

nezacnu. Proste nezacnu :) 400 auticok krat 100kW bomby = 40MW, nehrozi. Tri panelaky. Dalsie tri dalsich 40MW ze ? A potom dalsich 40MW ze ? Cize 30 panelakov - z okna vidim asi tak 50 - zozerie cele Mochovce. Okej netreba im nabijat *ani sa neda* 100kW tak budu nabijat 3kW lebo neviemaky dovod, napriklad niekto vymysli ze 3kW musia byt kazdemu dost navzdy... ale ani to nesedi lebo potom to cele vynasobim tridsiatimi (100kW deleno 3kW) a som zase v tej istej sracke kde som bol predtym. Cize namiesto 30 panelakov co by zosralo cely blok v Mochovciach potrebujem 1000 panelakov, boze to je uz uzasny problem.



>> Keď zrovnáme vśetky pumpy hneď bude kooopa miesta na osadenie véeeela nabíjačiek aj s parkovaním.

to mas vazne taketo sracky v hlave ? Nevadi ti ze namiesto 10 stojanov na pumpe a 3 minuty na auto aby doslo 1000km daleko s prstom v riti potrebujes 50 stojanov a dve hodiny aby bzuciak dosiel sotva 300km daleko bez kurenia bez klimy ?

Neprehanas to nahodou trosku ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], ivavro a 118 neregistrovaných