Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Politika je apsolutne mimo môj obor. Vôbec tomu nerozumiem. Všimol som si len ze kolegovia vždy nadávali na tých ktorých si 2 roky dozadu zvolili. A je úplne jedno či to bol Mečiar, Kiska, alebo Radicova, či Fico.
Stale rovnako nadávajú. Z môjho pohľadu to nema logiku.
Ja verím tomu že každý kto sa dostane pri koryto bude skôr či neskôr kradnut
Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 24.08.2019 23:50, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Logika je absolutne jasná - ak načrieš do chlieva , čo vyberieš? vždy len swiňu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

:d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Chalani vyprdnite sa na politiku, swine a offtopic diskusiu, drzme sa jakz-takz technickej a odbornej temy.




>> to že montujem FV a chcem jazdiť na EV je v mojom prípade skôr snaha o určitú sebestačnosť a ekológie je len vytany bonus.

na tom nie je nic zle. Nikomu neublizujes, nerobis nic co by si nemal - poklona !

Bodaj by sme viaceri mali taky "drive" teda "nabeh" alebo "snahu", bodaj by sme viaceri mali take moznosti (napriklad ja co byvam v hlupom panelaku, kde si pichnem solarne panely aj keby som chcel - na balkon ?)
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Mp3 ide aj to (panelak) .... uz si nespominam ale lutujem ze som to neodfotil. Nad oknami jedneho bytu v panelaku boli ako strieska ftv panely. Hned ma napadlo ze nejaky nafukany "zbohatlik" (v uvodzovkach) ... ako mu to vobec povolili. Mal to iba jeden byt, nikto druhy ich tam nemal
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja som tiež videl na balkóne. Zvislo, na zábradlí.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

idealne umiestnenie :) a samozrejme aj navratnost, takych 15-18 rokov, ked nie si doma ze chodis normalne do roboty tak 25 rokov lebo nevyuzivas poriadne energiu vtedy ked ju generujes cez den : ekologia musi byt za kazdu cenu.

A nabijat auto dole pod panelakom este lahsia uloha - coze je to osem poschodi po necele tri metre, to je slabych 25 metrov. Kedze 50 metrove predlzovacky existuju tak to nemoze byt narocne :)
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Podobny problém som riešil už dávnejšie u kamarata na bytovke, on má byt hneď pod strechou, Býva pri Ziari nad hronom a má problém s prietokovym plynovým kotlom. Ohrieva TUV a kúri, len sa mu už niekoľko krát stalo že v zime im vypadla El. Aj na niekoľko desiatok hodín, a to potom nieje sranda- žiadna sprcha, kurenie, varenie, svetlo, potraviny v mrazaku....
Čistý stredovek. Chceli sme niečo male namontovať na strechu , mal som vtedy možnosť zohnať FV Solindra originál na rovnu strechu.
Stroskotali sme na luckej hlúposti, na bytovej schôdzi mu to zamietli bez rozumného vysvetlenia.
https://www.ecoprodukt.sk/solarne.panel ... p.solyndra
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

elektrická Tesla na autopilotovi v Kalifornii zničehonic zrychlila, nabourala do sloupu vysokého napětí, vzplála a připravila tisíce domácností o elektřinu… fascinující…

https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-t ... spencerove

a kto bude zodpovedný ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

To by aj mna zaujímalo, UI je problematika sama o sebe ,mne osobne sa predstava že zverím moj život neakému PLC procesoru vobec nepáči.
Pracujem s CPU logikou už roky a popravde esťe stále nie sme na úrovni kedy bi sme mohli UI zveriť životy.

Bajo mi už dávnejšie odporučil zamerať sa na CHEMTRAILS , tak tu sú.
https://www.interez.sk/vedci-chcu-postr ... eplovaniu/
Ale to iba na okraj.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no vidis, maju mat elektrinu zakopanu v zemi :) Tesle tlieskat, poukazala na palcivy problem spolocnosti :) aaaaale houno masina sama zrychlila, vy-jebala sa ta teta jak slepica a hotovo.

Boooze moj Prius sam zrychlil a neda sa zastavit, budem zalovat automobilku :)
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Teraz na Markize.Zo solarnych panelov sa da len zrecyklovat hlinikovy obal,predne sklo,zvysok ide na skladku.Zivotnost panelu 15-maximalne 20 rokov.A zacali sa vyradovat tie prve panely co sa vyrabali.A ze co s tym dalej?Este sa nevie kam to davat pri takom mnozstve vyrobenych panelov a ich vymene.
Este ze to nemam :4012:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Zaujímalo bi ma prečo niekto vyhodí panel s 80% výkonom????

A inak ak odratas AL ram a sklo a CU kabel ktoré zreciklujes (98% hmotnosti) ostane ti 60 kremikovich stvorcekov hrubých 0.5mm
A hmotnosti 0.prd a folia asi o rozmere vecej tesco igelitky, pripojna škatuľka o rozmere Rama masla.(plasty sa recikluju)
A kremik je piesok, navrhujem nachádzať do miesacky a zamiešať betón, netreba ich ani nijako drvit sú krehke skoro ako krídla motila rozpadnú sa sami na prach.
Mám pár buniek doma, ak chceš rád ti jednu pošlem.
Je vidieť že reportér nikdy žiadny FV panel v ruke nedržal alebo mu chýba trochu fantázie .
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Mám lepší nápad,, Noste všetky 15-20r FV ku mne na dvor,, ja ich ochotne zoberiem a zrecyklujem !!!
Záujemcovia o recykláciu FV ma môžu kontaktovať na nagy@vodrazka.sk :zg282:

A keď už máme bopky s recyklácie FV, uvedomuje si niekto že 1. a 2. blok v Mochovciach majú maximálnu plánovanú životnosť do roku 2060 a
čo potom ???? Kto ich zrecykluje ???? a Bude to robiť zadarmo ???
Lebo už teraz stoja tolko že si na seba nikdy nezarobia. Všimol si niekto na vyúčtovaní za elektrinu ,,odvod do Jadrového Fondu,,??? Myslíte si že MWh z Mochoviec stojí rovnako ako MWh s Gapčíkova ??? Tak to ani náhodou !!!!

A keď sme už spomenuli Markízu dnes v Teleráne sa chválili že energie idú prekvapivo zase hore. :zga28:

A s hrúbkou kremíkových FV buniek som sa sekol, práve som jednu meral a má len 0,1 mm.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: qwertrq a 96 neregistrovaných