Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Musíš pozornejšie čítať ,,4,5 kwp,, je Hodnota, velkosť FV pola označuje sa KWp ,, a toto pole za určitý čas ,za deň, Dodá určitý
výkon , to sa označvuje KWh , u mna je to 24kwh za deň , pri cene 13 centov za kwh od slovakia energy, to je 3,12 eura za deň.
Netvrdím že je to Zázrak, ale za mesiac sa to nazbiera .
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

K elektro autu a ten tvoj linkovany clanok kanadskych vedcov...ak dobre ratam tak na 100km zozerie cca za 2,5€ elektriny. Lpg auto za cca 4€. Rozdiel 1,5€ na 100. Teraz spocitaj usporu :) k vstupnym nakladom na kupu tragaca 250 000km
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ok takže rozdiel si určil na 1,5 eura na 100km.
Pri najazdení 250 000 na lpg zaplatís 10 000 eur
a za elektrinu 6250 eur.
Rozdiel je len 3750 eur. ktoré ušetríš ked budes namiesto LPG jazdit na eletrinu.
Neni to vela ale zase ani málo.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Kolko stojí akuto na LPG?
Servis?

Nepýtam sa ironicky naozaj nemám prehlad o LPG.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Našiel som škodu octáviu na LPG za 15 000 eur
Za túto cenu si Už skoro dokážem vybrať elektromobil a po odpočítaní Dotácie to bude aj lacnejšie.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Našiel som Kiu Sportage 2 roky starú na LPG za 16 000 eur.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Naposledy upravil/-a bajo777 v 03.06.2019 21:17, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Kedze zadavatel tejto odvaznej myslienky alebo experimentu nasiel auto za cca 15k€ uz s namontovanym LPG, cim odpadavaju naklady na jeho montaz, tak z vlastnej skusenosti a praxe uvediem dva priklady: mal som auto na LPG a naklady na udrzbu pocas 30 000km boli 10€ (slovom desat euro) pretoze slo o LPG zariadenie nove a individualne namontove do MV s vidlicovim 6valcom. Takze nebolo co opravovat :)
Pre porovnanie, otec mal takisto MV vybavene LPG zariadenim, ale v jeho pripade, kupil MV s uz namontovanym zariadenim s neistou servisnou historiou. Pocas 6 rocneho uzivania a najazdenia asi 160 000 km ho UDRZBA vysla na cca 550€ aj s vymenou LPG nadrze koli veku.

Cize asi podstatne menej stoji udrzba dobre fungujuceho a naladeneho LPG zariadenia, ako servisna prehliadka pri spominanej Tesle, ako uviedol napriklad Bajo,

A za cca 15k€ kupis maximalne tak elektricky kocik do mesta, ako plnohodnotne elektroauto...
Vid ceny napr. Tesla, Fisker, BMW i8/i3 a podobne...
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ano zatial pod 20 000eur su v ponuke len ,,kociky do mesta,,. LPG alebo CNG bi zatial mohlo bit riesenim ekonomicky priatelnej prepravy.

Dvolezie je slovo ,,zatial,, do 2 rokov avizuje Dacia,a uz aj Renolt cenovo revolucne dostupne modely Elektro SUV.

Ospravedlnujem sa za diakritiku pisem to cez mobil.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Daj nejaky zoznam,aj ja som na mobile a nechce sa mi kazit si oci...ktore nove elektro auto kupis do 20 000e. Dotaciu nerataj, dnes je,zajtra byt nemusi. Nieco vo velkosti povedzme fiata tipo, ten vojde aj so zastavbou cca 13-14000e. Pripadne ak ides do mini vozitiek tak nove sandero s lpg cca 7500e.


Aspon za mna,nech to otacam ako chcem elektro auto ako jedine auto do domacnosti (jedine lebo pri sume niekde okolo 30 000e si to nemoze pomaly dovolit ani stredna trieda,nie to este rodina s nizkym prijmom) Ako hracka do mesta povedzme ale to by musela byt cena niekde okolo 5000e, aj 10 tis je vela. Auto s realnym dojazdom do 200km...a to su skoro vsetky az na male vysoko predrazene vynimky je naozaj len hracka bohatych,nie plnohodnotne auto do domacnosti

Aristoteles na "i,y" kasli, aspon ja to neriesim ...aj ked mi to kole oci :)
Naposledy upravil/-a autolaik v 09.05.2019 17:21, upravené celkom 2 krát.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Pan nagy je zjavne vyzyonar.
Ps: diakritika je najmensi problem...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mastik29 »

nagy@vodrazka.sk napísal:Bol som teraz na parkovisku a pomeral som Seat ALTEA, lebo nemám tu momentálne žiadny elektromobil. Tato Altea je rozmerovo na 80% podobná W e-UP. Strecha 100x170+bocná strana vrátane blatníkov priemerne 320x80 cm a druhá je taká istá takže x2
Zadne dvere kufra využitelných 110x50cm, predná kapota 60x130 cm.
Dokopy Bi mal seat ALTEA 8,15 m vhodnej plochy na FV, Ale kedže sa bavíme o W e-UP stiahneme tuto hodnotu na 8,15x0,8 to je 6,5m štvorcového na FV. 6,5m x 0,2kw je 1,3 kw inštalovaný Takáto plocha dokáže vyrobiť max. 7,8kw za den na Slovensku. A to je z 30 kw batérie elektromobilu slušné percento.

Troska cgore prepocty, nie???
Pracujem v autom. priemysle, konstrukciu aut poznam docela slusne, hlavne, co sa tyka skeletu, karoserie….
Tvoje prepocty na m² co sa tyka moznej vyuzitelnosti plochy, su uplne mimo, ale uplne….
Vies preco napr. kabriolety byvaju podstatne tazsie, nez zakladny model auta???
Mas vobec predstavu, co by musel splnovat taky fotv. panel co by len mamiesto strechy auta???
Si mimo realitu.
Je to neefektivne…
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Chcel bi som rozobrat trochu tento clanok.
Tvrdenie ze elektromobili sa aj tak nabijaju elektrinou s fosilnych paliv na slovensku neplati. 96% elektrickej energie vyrabame s Jadra alebo vody. Len cca 4% sa robia z fosilnych paliv
A s rozvojom nabijacich stanic bi mali ist aj FV elektrarne v ich blizkosti.

A snazit sa tvarit ze vyroba elektromobilu je ekologicka nema zmysel lebo pri vyrobe sa pouzivaju rovnake stroje ,lisi,roboty ako hocijakeho ineho auta.
Cize fabriky bi sa mali snazit na strechach budovat FV elektrarne abi znizili ekologicku zataz pre vsetky auta.

Napr. Gigafaktory vyraba baterie a ma na streche Fv elektraren. Vyraba viac energie ako sama potrebuje.

Nazori vedcov v tomto clanku su bud skostnatene a bez stipky fantazie ,alebo su dobre zaplatene Oligarchami ktory maju v rope zainvestovane miliardy.

Opet sa ospravedlnujem za pravopis, pisem to cez mobil a dost snim bojujem. :3c90:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

mastik29 napísal:
nagy@vodrazka.sk napísal:Bol som teraz na parkovisku a pomeral som Seat ALTEA, lebo nemám tu momentálne žiadny elektromobil. Tato Altea je rozmerovo na 80% podobná W e-UP. Strecha 100x170+bocná strana vrátane blatníkov priemerne 320x80 cm a druhá je taká istá takže x2
Zadne dvere kufra využitelných 110x50cm, predná kapota 60x130 cm.
Dokopy Bi mal seat ALTEA 8,15 m vhodnej plochy na FV, Ale kedže sa bavíme o W e-UP stiahneme tuto hodnotu na 8,15x0,8 to je 6,5m štvorcového na FV. 6,5m x 0,2kw je 1,3 kw inštalovaný Takáto plocha dokáže vyrobiť max. 7,8kw za den na Slovensku. A to je z 30 kw batérie elektromobilu slušné percento.

Troska cgore prepocty, nie???
Pracujem v autom. priemysle, konstrukciu aut poznam docela slusne, hlavne, co sa tyka skeletu, karoserie….
Tvoje prepocty na m² co sa tyka moznej vyuzitelnosti plochy, su uplne mimo, ale uplne….
Vies preco napr. kabriolety byvaju podstatne tazsie, nez zakladny model auta???
Mas vobec predstavu, co by musel splnovat taky fotv. panel co by len mamiesto strechy auta???
Si mimo realitu.
Je to neefektivne…
Fv panely maju bit na karoseriji nie namiesto nej. o niekolko prispevkou vyzsie je link na Solarny elektromobil SION . Postavili ho nemci v garazi a uz maju 9500 objednavok.
Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 18.05.2019 16:40, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných