Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tou inflaciou je to komplikovane - na jednej strane je pohlad "ano, 10% mojich penazi zmizlo", na druhej strane keby si nemal tie uspory, tak by si nemal z coho zit v casoch zvysenych nakladov [ktore sa mozno stanu "novym normalom"].

Virtualka na vychode : skoda toho. Skoda kazdej jednej veci ktora nas, ludstvo, moze priviest k lepsim rieseniam - nech uz su z akejkolvek oblasti.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

mp3turbo napísal: 06.10.2022 19:33 s tou inflaciou je to komplikovane - na jednej strane je pohlad "ano, 10% mojich penazi zmizlo", na druhej strane keby si nemal tie uspory, tak by si nemal z coho zit v casoch zvysenych nakladov [ktore sa mozno stanu "novym normalom"].
No hej, ale da sa aj pozriet na to takto.
Pouzit tie uspory na to, aby som ostal na starom normale a nemusel prejst na novy normal aspon co sa tyka energii. A teraz otazka. Kolko bude trvat novy normal pri cenach energii, vediet na nu tak odpoved :-\
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

mp3turbo napísal: 06.10.2022 19:33 s tou inflaciou je to komplikovane .......
Podla mňa sa na to nedá takto pozerať :4012: Z čoho budú v čase zvýšených nákladov žiť tí čo žiadne úspory nemajú??? Budú žiť rovnako ako doteraz - stále chudobnejšie.
Napríklad ja lol nemám žiadne úspory, pretože nedokážem stále viac zarábať. Naše automotive je na tom tak, že dokonca zarábam stále menej. A ???? žijem, fungujem, dýcham a stále som rovnako hnusný na svoje okolie (ludí). V jednote nekupujem 20dg salámu ale len 10, beriem starý chleba (akože pre sliepky) za polovičnú cenu. Nosím firemné monterky a firemné bagandže a švindlujem aby som ich mohol fasovať aj na kolegov z kancelarie. Už som si bol obzrieť les v našej lokalite - haluziny do 7cm - čo je dovolené zbierať bez papiera je tam dosť.
Ako žijú súdruhovia v Bangladeši, Severnej Korei, Somalsku atď ??? Oproti nim som na tom ešte dobre.
Aha a ešte - ako opozícia "proti všem" som presedlal na firemnú wifi a firemné nabíjanie telafonu. :40bd: :40bd: samozrejme že načierno. :pusa:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Z čoho budú v čase zvýšených nákladov žiť tí čo žiadne úspory nemajú???

rozumiem principu otazky, ty ale rozumies tomu ze je lepsie mat nejake/velke uspory a prist o ne v inflacii, nez nemat vobec nic a dostat sa do tej istej inflacie. Takisto vyhadzat vsetky prachy "lebo ide inflacia a ajtak o ne pridem" to nie je uplne idealny napad (napriklad kupim si nove drahe auto atd). Proste vytvaras daleko vacsi tlak na seba...

Ano, presne tak, nechcel by som zit ako v Somalsku a vymenovanych krajinach.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 06.10.2022 20:39, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco s usporami ci bez... ak to sem dohrmi naplno tak to bude vsetko jedno. Akurat ti s usporami si to chvilu oddialia .

Qwertrq .... s tymi panelmi som to ja presnw tak ponal,ziadna banka mi neda tolko na urokoch co vyrobia panely. A zaroven mam aspon trocha dobry pocit ze som urobil nieco co ulahci trocha penazenku do buducnosti.

Mp3 uspory .... tento rok som "minul" priblizne sumu rovnajucu sa 8-9 rocnemu suctu dochodkov a kaslem na to... ked mam kupovat zrádlo, elwktriku a teplo z uspor tak tadsej nech je h0vno na ucte a budem si chodit pre polievku do ešusu ako zbytok obyvatelstva okolo mna...
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Tu je pekne video ohladom problemu s odpajanim panelov…

https://youtu.be/uvW2d0_Go6g
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,To ako fakt nemusi mat montaznik paragraf 23 alebo aspon nieco nizsie ?,,,

Ono je to zložitejšie, v prvom rade ti to musí montovat firma ktorá vdaka tomuto skolenie má na to opravnenie. Tato firma si moze najať ludí na víškové prace a iných na elektromontažne prace. V konecnom dvosledku sa len podpišu na papiere .
Čize ano mozu ti namontovať FVe bez elektrotechnickej vyhlasky majú certifikat montaznika.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Virtualna bateria je služba ktorú už dnes ponúka viacero subjektov. Kazdý má svoje podmienky. Dobré je že tieto subjekty niesú určené regionalne. Kludne može sudruh zo stredneho Slovenska podpisať zmluvu na dodavku elektriny a Virtualku zo ZSE ci Magnou alebo SPP aj z GreanLogy.
Nemusí mať virtualku u SSE. :zga28:

Mám novinku ohladom vykupu elektriny z Lokalnych zdrojov. SPP vykupuje za spotové ceny -20%. Túto informaciu mam z 2hej ruky ale už som ju pocul v viacerých strán.

Vykupné ceny pre malé zdoje zatial niesú zaujimavé ale typujem ze od januara sa to zmení. Ak raz nebude vyrtualka rentabylná prejdeme na vykup
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 07.10.2022 09:13, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyborne, vyborne, len tak dalej. V Nemecku ked fungovali ich AUKCIE na predaj solarnej elektriny, tak boli cenovky okolo 55 eur/MWh a fakt, fakt, fakt nie je ziadny dovod aby sme mali ceny 800 eur/MWh a uz vobec nie kvoli nejakemu Sovjetskemu Zvezu.

Do nich ! Samozrejme nemyslim do Sovjetskeho Zvezu, myslim do tych zurivych cien elektriny na burze !!
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nevratime - vratime sa akurat k vizionarskej kravine.

Skus mi vypocitat ako tato "vec" vyrobi 3 MWh ktore rocne potrebujes na tvojich 18.000km.
Nedajboze by si niekto dovolil jazdit 26.000km...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Podmienky vyrtualky od GreanLogy, program MAX za 6 eur mesačne
,,,Max
prevzatie zodpovednosti za odchýlku
uložený prebytok je možné čerpať bez obmedzenia a nevyčerpaná časť, ktorá presahuje ročnú spotrebu odberného miesta, na ktorom je výrobné zariadenie inštalované, sa prenáša do nového 12 mesačného obdobia
čerpanie formou zľavy z ceny silovej elektriny na vyúčtovacej faktúre
maximálna zľava je do výšky ročnej spotreby odberného miesta, na ktorom je výrobné zariadenie inštalované
spätná dodávka z virtuálnej batérie prebieha bez časového obmedzenia
uložený prebytok je možné vymeniť za kredit na nabíjanie elektromobilu v sieti Greenway v pomere 500 kWh = 50 EUR kredit
viazanosť zmluvy 12 mesiacov,,,
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cize ked mas rocnu spotrebu 3MWh ( priemerna typicka domacnost rovnako ako priemerny vodic najazdi 40km denne co je parameter s ktorym tu niekto operoval ), tak si limitovany tromi MWh vo virtualke. Zanedbam rozdiel leto-zima lebo to je tragedia sama o sebe.

Uzasne.



S cim ma problemy ukrajinske delostrelectvo ? SAMOZREJME S ELEKTRIKOU !! Co robia ? Plačú o pomoc :
https://www.youtube.com/watch?v=bkJ51o0bkZc
nejak si nespominam na ziadosti o podporu s naftou, ale jasne, elektricke tanky v bojovom poli [ co potrebuju MILIONNASOBNE VIAC ELEKTRINY nez tato brigada tutok ] urcite vyriesia kazdy problem.

Ze ? Alebo si proste prizname ze elektricky tank je najvacsia kktina vo vojne ?


humor : ano, bude najtichsia. Bude stat na mieste, opustena, nepouzitelna a nic nebude robit.

Nejako som nevidel ten vypocet zadarmojazdenia Lightautíčka, a keby sa to zdalo ako prilis jednoducha uloha, tak si to skomplikujme s realitou november-februar na Slovensku. Uprimne, ani som ziadny vypocet necakal pretoze ked stojim dvomi nohami na zemi tak je absolutne jasne, ze nic take mozne nie je.



edit : dnesny casopis Independent, titulna stranka : Britain could face rolling blackouts this winter.
Predbezny plan je ze po troch hodinkach budu riadene vypinat oblasti postupne rad za radom aby sa ludom neroztopili mraznicky. Podme teraz strasne rychlo nasypat dalsie stovky a stovky terawatthodin rocne do bzuciakov.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

...Ze ? Alebo si proste prizname ze elektricky tank je najvacsia kktina vo vojne ?...

A prečo elektrický pohon má svoje velké vyhody napriklad krutak či ucinost alebo relatívne tichsí chod , nizsiu termalnu stopu....

To že sú zatial vyvojovo v plienkach je uplne v poriadku , vsetko má svoj cas.
Elektrický pohon sa uz na stvorkolkach osvecil pri obrane Kyjeva v začiatkoch Putinovho šialenstva.
Aj dnes si viem predstaviť PlugIn pásové obrnené vozidlo lahšej tonáže povedzme na úrovni EV kamiona.

Dalsia vyhoda takehoto tanku by mohla byt že v pripade potreby sa bude mocť zmenit na energetický zdroj pre dalsie technologie.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 101 neregistrovaných