Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Mp3,alebo vlastne vseobecne pre kazdeho napisem, jazda na elektrodebiline je ale dost navykova a naozaj zaujimava. Mne sice zrychluje auto o nieco sviznejsie (myslim 8?s/100km) ale malo kedy to vyuzivam. No je to zaujimavy pocit ze plynulo nehlucne prakticky v to istom zabere zrychluje auto az po maximalku . No je to dost draho zaplateny pocit ...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco to je benzinova 1,6 vitara, električka nema otackomer a ani otacky elektromotora vobec v aute nepocujes,tam naozaj je pocut len odvalovanie kolies.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak to som prekvapený vyskladaním prevodovky, prípadne nemá to 6ty qvalt??? :42f8:
Ja mám pri dieslovej veteranke presne opačnú prevodovku, tam na jazdenie stačí 3 a 5 , 5q to zoberie od 40ky lol
Bzučiaky nemám naštudované tak neviem či sa rýchlosť reguluje otáčkami motora alebo nejakým variatorom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,A cuduju sa samozrejme ze... to netaha,,,

Veď o tomto som ti pisal , s EV je to čisté a plynulé presne ako píše Autolaik.
Obrovský rozdiel je aj hore Skýcovom , ostré zakruty v strmom kopci na dlhom useku.
Spalovaky plačú, ich jazda je trhaná a hlucná, EV ti dodá pozadovaný vykom pri akychkolvek otackach , jazda s ním je ako umelecké dielo. :40bd:
Ok baterka EV hore skycovom dostava zabrat, ale po ceste dole zase paradne rekuperuje.
Mám odtestované že pri jazde cez Skycov sa moj dojazd skrati cca o 10km.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik to napísal celkom presne -
No je to dost draho zaplateny pocit ...
radšej pôjdem zarovno cyklistami na mojej veteranke, ako plynulo zrýchlovať na aute kde nepochopím ani skrutku na kolese.
Ak bude bzučiak fungovať ako moj staručký cirkulár - hviezda/trojuholník tak potom ho môžem "nevlastniť, ale akceptovať" v momente ak stroju nerozumie Jano s troma ludovými je to pixovina ktorá ťa v konečnom dôsledku len ojekabáti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Spalovaky plačú, ich jazda je trhaná a hlucná,

plačú plačú krvácajú a dole vylizujú nesmierne utŕžené rany. Hrozna zloba ludstva tie spalovaky.

Trhané a tak. Ale este to tak chvilku aj zostane ci sa nam to paci alebo nie kedze najlacnejsi novy bzuciak - vacsi od nakupneho kosika - stoji 45.000 eur pricom jeho porovnatelna trhana smradlava alternativa je za 18.000. Velakrat som pisal : tesim sa na dobu ked na cestach bude 95% bzuciakov a naftu nikomu nebude treba. Kyblami ju budu vylievat za Slovnaftom...

PS : Martin, ty si nikdy nesedel v spalovaku s automatickou prevodovkou ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ano,6stupnovy hydromenic automat.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,PS : Martin, ty si nikdy nesedel v spalovaku s automatickou prevodovkou ?,,,

Išiel, máme pridelený firemny Sportage.
Preraduje automaticky ale trhanie je tam stale. Stale je citiť kedy preradí, a niekedy podradí úplne nelogicky. Spalovací automat je len o pi-ný chlp lepší od manuálu. :4012:

Na citelné znizenie dopytu po nafte by stačilo aj 30% bzučakov.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlasim, premnazamna kolkokolvek len nech nikto naftu nechce a ja so zenou budem chciet. Cim skor, tym lepsie.




plne eletricky Citrojen Cé Tri zachvilu : insideevs.com/news/613705/fully-electric-citroen-c3-2023/



Faradaj Fjučr ne a ne umret, uz zase ich vzkriesili : insideevs.com/news/613727/faraday-future-100-million/
ja sa len pytam co zachrani sto milionov




Tesls by v 2023 mohla predat tolko auticok ako BMV !! insideevs.com/news/613766/tesla-goal-bmw-production/



cinsky Xpeng sklamal v 1000km teste u Bjorna : insideevs.com/news/613397/xpeng-p7-performance-we-1000km-challenge/




uz dlho nic nezdrazelo tak Audy : insideevs.com/news/613722/2023-audi-q4-etron-and-sportback-etron-make-us-debut-higher-prices/
pred rokom vykrikovali ze taketo fasa auticko bude len za 43.900 dolare, takze to dnes v realite znamena 53.800$ a u nas snad nejakych 60.000 eur dosiahneme. Navyse, v Ameeerikeee im vyprsal ten 7500$ federalny kredit takze sa nesnazme odpocitat toto ciselko.
a toto su prosim "the most affordable electric models offered by Audi." cize "najviac dostupne (citam : najlacnejsie) elektricke modely ponukane Audynou".


ozaj, Hjundaj Jonik Peť zdrazuje tiez : insideevs.com/news/613703/hyundai-ioniq-5-price-increase/



Mercedes elektro-kamijón ma kvanta zaujemcov aj v Europe : insideevs.com/news/613601/50-mercedes-eactros-longhaul-loi/




tato chudera tvrdi ze Tesla jej zachranila zivot : insideevs.com/news/613723/tesla-autopilot-likely-saved-womans-life/
a ja tvrdim ze hentake zadne pusinečky a nasledne zastavenie dokazeme my, normalni ludia, aj v spalovacom vozidle bez desiatich autopilotov uz sto rokov. Netreba demonizovat tie bzuciaky, dobre ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci čo ak takto dopadnú aj bzučiaky ? https://openiazoch.zoznam.sk/cl/224194/ ... traktoroch
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

nagy@vodrazka.sk napísal: 02.10.2022 16:48 ,,,PS : Martin, ty si nikdy nesedel v spalovaku s automatickou prevodovkou ?,,,

Išiel, máme pridelený firemny Sportage.
Preraduje automaticky ale trhanie je tam stale. Stale je citiť kedy preradí, a niekedy podradí úplne nelogicky. Spalovací automat je len o pi-ný chlp lepší od manuálu. :4012:

Na citelné znizenie dopytu po nafte by stačilo aj 30% bzučakov.
Kia ma dvojspojku a nie moc vydarenu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Chlapci čo ak takto dopadnú aj bzučiaky ?

myslis... ze nam ich rusi poberu a budu nabijat na tych solarnych poliach co vytvorili pre tanky ? :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ruská vojenská technika je s ćias konca ZSSR tam inovácie nehladaj.
Ich vývoj a technológia je na smiech. :zga28:
počul si niekedy v obchode vetu ,,,To mu sí byt kvalitné, bolo to vyrobené v Rusku,,, ? lol

Uznávam , majú hypersonické strely , ale v konečnom dvosledku , sú im na nić.
lebo ciel ktorý zničia má daleko nižšiu hodnotu ako strela samotná, ich používanie je ekonomická samovražda.
Na Ukrajine nimi bombardovali obytné budovy s 80tych rokov minulého storočia.
A prakticky ich nedokáźu vyrábat v dostatočnom množstve aby sa dali používat na taktické ciele.
OK majú ešte aj atómovky, ale tie Putinko zdedil po predkoch a dnes má túto technológiu aj najzaostalejśí štát sveta KLDR. :zga28:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ohladom výkupu elektriny z FVe

Magna zatial nevykupuje FVe elektrinu od Fizických osvob a malých zdrojov do 10kwp.
Im ponúka iba ,,Požičovnu elektriny,,
Výkup sa dohaduje jndividuálne a to iba pre firmy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ich vývoj a technológia je na smiech. :zga28:

uz s elektrickymi tankami su ukazal ze ABSOLUTNE nerozumies vojenskej technike - co i len myslienka na taku kktinu je absolutne scestna a absolutne nerealna, i ked tebe sa zda najsamprvfasa napad od vymyslu teplej vody.


Ponukni mi funkcny a cenovy ekvivalent S400. Realne zostreli satelit vo vesmire (stalo sa).
Ponukni mi cokolvek co by sa priblizovalo S500.
Ponukni alternativu spickovych stihaciek (americke su 4x take drahe a nedokazu 40% veci z toho)
Ponukni alternativu MI-8 lietajuceho Vojadzeru. Funkcnu a cenovu.

Neposudzuj veci len podla toho co sa docitas v mediach.
Vzdy je tam ludsky faktor, faktor korupcie, faktor alkoholu, faktor nedostatocneho vycviku, faktor "to nejako dame ved Ukrajina je slaba, podvizivena a my sme predsa Velky Narod s obrovskou dusou a este obrovskejsou myslou". Dvesto inych faktorov.

Aj ked to do tejto temy totalne nepatri, Rusi maju vojensku techniku ktoru od nich s obrovskou radostou kupuje India, Cina, polovicka Afriky, atd, atd, a vobec nie preto lebo je na tej technike napisana azbuka.



>> Uznávam , majú hypersonické strely , ale v konečnom dvosledku , sú im na nić.

okrem enemy deterrence maju aj realny vyznam na strategicke ciele. Jedna dobra svina posle dole atomofku v Mochovciach a dobojovali sme, zamavame bielou zastavou ako Japonci v 1944.



>> lebo ciel ktorý zničia má daleko nižšiu hodnotu ako strela samotná, ich používanie je ekonomická samovražda.

sudruhom nejde o ekonomiu. Maju ju v pipine. Ze nas stoji specialna operacia 100 miliard ? Nevadi, VED SI ICH VYBEREME PREDAJOM DONBASKEHO UHLIA A PLYNU A NERASTNYCH SUROVIN. Sucasny naklad ber ako prachsprosty uver - "investujem" 100 miliard, zo ziskaneho uzemia dostanem 500 miliard za 5 rokov. Mamfpyčy sa tomu hovori. Alebo investujem 300 miliard, vyberem 900 miliard, proste to je uplne jedno.

Ukradli sme 6reaktovovu atomofku na Zaporozi. Aku ma hodnotu ? Ahaaaaaaa to ta nenapadlo ze. Kolko vyrobi energie za najblizsich 10 rokov ? V akej hodnote ? Ahaaaaaa.....

Navyse, nie je vsetko len peniaze. Vidis to na elektrodebiloch. Kupim si novu Teslu za 80.000 aby som nemusel fujfujnaftu chodit tankovat lebo je draha. Uzas. Ze stratim na hodnote Tesly 40.000 eur za 5 rokov pocas ktorych by som natankoval naftu za 12.000 eur vobec nevadi. Putin nemoze cuvnut, stratil by ksicht pred tym svojim velkym mudrym narodom. Jemu je uplne jedno "kolko to stoji", on hraje absolutne inaksiu hru. Navyse to neplati z vlastneho vrecka, platia to jeho obcania.

TEBE JE TIEZ ABSOLUTNE JEDNO KTO PLATI 180.000 DOLAROVE DOTACIE NA ELEKTROKAMIJONY V AMERIKE, ZE ? TEBE JE TIEZ UPLNE JEDNO ODKIAL SA ZOBRALI PENIAZE NA DOTOVANIE ELEKTROAUTICOK, NABIJACIEK A SOLARNYCH FARM V EUROPE A NA SLOVENSKU, ZE ?


Cina sa tiez nepozera na "naklady" alebo "peniaze" ked robi v Sri Lanke pristav zadarmo. Ked financuje celu Afriku (toto si zapamataj, vplyv v Afrike totalne prepadol pre Europu a pre Ameriku, je tam dnes 1.5 miliardy ludi aj ked vacsina chudobnych, ale o 50 rokov to bude inak - budu tam tri miliardy ludi a nebudu vsetci chudobni, Afrika je jediny kontinent ktory ma sancu na silny rozvoj).



>> Na Ukrajine nimi bombardovali obytné budovy s 80tych rokov minulého storočia.

ano, a z ich DRBNUTEHO pohladu to bolo "lepsie pouzitie" ako keby im mali zhrzaviet v skladoch.
Je ti uplne jedno kolko "stoji" nejaka vec ak ju mas 40 rokov v sklade. Nemci chceli darovat zbrane Ukrajine a zistili ze niektore veci maju jednoducho hrdzave, ine nepouzitelne, dalsie nebezpecne. Tak dlho boli v skladoch.



A po geopolitickovojenskom okienku nasleduje elektrika :


Acura NSX elektrikuš : https://www.motor1.com/news/611573/acura-reiterates-nsx-return-ev/


viaceri DeLorean manažeris pojdu na sud - hrali pre vlastny startup : https://insideevs.com/news/613803/delorean-execs-sued-karma/


Tesla predala najviac auticok vo svojej historii : https://insideevs.com/news/612912/tesla-q3-2022-deliveries/
a ze vraj kriza
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných