Elektromobil - Skúsenosti s používaním

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Elektromobil - Skúsenosti s používaním

Príspevok od používateľa hosa »

Zdravím,nemá niekto reálne skusenosti s elektromobilom?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslíš naozaj čistým elektromobilom alebo hybridom?

Inak ako tvoja otázka súvisí s Autobazar.EU? :41c2:

- Presunuté do všeobecnej diskusie
- attatlas
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

priatelu,co ta nuti k faktu,ze si planujes zadovazit elektricky smejd,ked prognozy na jeho servis a prevadzku su v nasich koncinach takmer nemozne?
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

zabudol som dat smajlika..,este sa ucim... :zg282:
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Elektromobil nieje riešenie do budúcnosti.
Ak v tom vidíš len to, že sa vozíš o niečo lacnejšie tak to nieje celkom pravda. Ani z tej ekologickej stránky, aj tá energia sa musí niekde vyrobiť a po výslednom prepočítaní nieje to ako nieko uvádza ZERO emison car. Neveríš?: http://www.auto.cz/studie-elektromobily ... auta-70336
Čo sa týka elektromobilu, len ak si vezmeš Peugeot iOn stojí okolo 30 000€, za tú cenu si slovač kúpi Octáviu 1,9Tdi pd a vozí sa za 4,0 litrov. Prepočítaj si či sa ti neoplatí skôr druhá možnosť. Osobne nevidím v elektromobiloch budúcnosť, hybrid ešte celkom akceptujem, no vízia, že si kúpim auto v ktorom batérie vydržia okolo 7-10 rokov pričom mám obmedzený dojazd je na nič.
A to som porovnal úplne malého Peugeota a Octaviu ktorú si kúpiš za 5 tisíc, zostane ti 15 tisíc na naftu, pri danej spotrebe prejdeš cca 250 tisíc kilometrov. Samozrejme spotreba nieje jediný výdaj no to je len teoretické počítanie.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Marekk napísal to podstatné, ešte doplním dva "detaily", ktoré výrobcovia elektromobilov zásadne nespomínajú:

1.) Životnosť batérií nie je ani omylom 7 - 10 rokov ako sľubujú. V reálnom používaní je životnosť maximálne 5 rokov, ale v podmienkach nie laboratórnych, klesne kľudne aj na jeden jediný rok!! Stalo sa to napríklad v južných štátoch USA, kde batérie neznášali vysoké letné teploty a po roku strácali 50% kapacity. Chcel by si kupovať každé 2 - 3 roky nové batérie? A ďalší predaj? Kto by kúpil jazdenku ťažkú lenivú somarinu, ktorú treba po 1 hodine jazdy 10 hodín nabíjať, keď ani nevie, kedy bude musieť vymeniť baterky?

2.) Tento bod je taký logický, že skutočne nechápem, prečo sa o ňom vôbec, ale vôbec nehovorí - ELEKTROMOBILY A KÚRENIE V ZIME.
Ako chcú výrobcovia elektromobilov používať tie ich výmysly v zime?? Elektrinou kúriť určite nepôjde, to by sa dojazd znížil v podstate na nulu.
No a čo s autom, ktoré nemôžeš používať väčšinu roka? Dobre sa oblečieš? A čo zamŕzajúce okná? :3020:

O čom sú hybridy, o tom najlepšie hovoria štatistiky:
- len 20% zákazníkov, ktorí mali hybrid, si znovu kúpi hybrid tej istek značky.
- väčšina výrobcov potichu s elektromobilmi končí. Ešte skôr, ako sa vôbec mali šancu viac predávať
- BMW, ktoré málokedy šliaplo vedľa, vyradilo svoje hybridy/elektromobily i3 a i8 z ponuky. Pritom boli tak blízko predaja, že mali už aj stanovenú predajnú cenu.
Pre mňa je aj toto len dôkaz toho, že elektromobily majú háčiky, ktoré bránia ich normálnemu použitiu.

Kým nenastane nejaký naozaj revolučný prevrat v technológii batérií, ich nabíjania a životnosti, elektromobily ostávajú v rovine ekologických snílkov a politikov, ktorí si na takejto rádoby ekológií naháňajú body u voličov.
Keby aj takýto objav prišiel, stále ostáva nevyriešený problém s kúrením počas zimy. Elektromobily nikdy (alebo aspoň veeeeľmi dlho) nebudú použiteľné v našich zemepisných šírkach a vyššie.
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa hosa »

Dakujem,ale myslel som aj napísal "reálne" najlepšie od majiteľa,ktorý takú techniku používa v praxi.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Revolúciu v batériach extra nečakaj. Je pravda síce, že Tesla niečo zaviedla s lepším dojazdom a pod. Ale osobne nevidím v elektromobiloch budúcnosť.
K čomu sú? Dobre do mesta na pár kilometrov do OC a späť? Či do práce pár desiatok kilometrov maximálne? Batérie sú neskutočne drahé a ako píšeš Jergusko tá životnosť sa znižuje po každom dobití. Aj keby niekto mal peniaze na podobné auto myslím si, že by si ho nekúpil. A už vôbec nie niečo ako Peugeot iOn.
Budúcnosť je skôr vo vodíku aspoň podľa toho čo sa hovorí.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Hosa pochybujem, že niekto má elektromobil tu na fóre. Veď počkaj si či ti niekto napíše osobnú skúsenosť.
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa hosa »

jasne,jasne chcel som len vediet či sa tu nenájde človek ktorý elektromobil vlastni a vozí sa na ňom.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

a ja este doplnim...,USA tento rok prestalo vyrabat elektro,japoncici ako Mitsubishi tak samo,nemecke a francuzske automobilky uvazuju o obmedzeni,alebo sa zameraju len na vyvoj...
Ak ma clovek po 5-tich rokoch menit clanky,konkretne u Opla je to investicia 12-15 tisic eur,tak kupca si rozmysli velmi dobre,ci lepsie neinvestovat do benzinu,alebo diesla.A ako tu uz bolo mnohokrat spominane,elektro auto nie je ekologicke,skor este naopak.Treba len pohladat tu na fore...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

ja len dufam,ze toto tema necita cicmanec,lebo obed mu neprejde gagorom... :zg282:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslíš ako že by ti niekto napísal, že mu reálne odišli batérie po prár rokoch a v zime mu to nekúrilo?
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

tak v tomto problem nevidim,v zime na streche solarny clanok a dobijanie baterie cez SMS-ku...,1.50 EUR..,200m jazdy...
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa hosa »

Nechcel som teoretické veci,to má každý naštudované,ani osobné názory,chcem len vedieť či tu nie je reálny majiteľ reálneho auta nech nám tu trocha objasní čo ho viedlo ku kúpe ako to prevádzkuje atd.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných