EK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

EK

Príspevok od používateľa vlado10 »

Ahojte,sprísnili sa limity na EK o 40 % u benzínu po roku 2005 v celej Európe ? Ak spravím na vozidle s ŠPZ SK úspešne STK a EK v okolitej krajine a doma už len administratívnu bez merania tak je všetko ok? A ak po prvej neúspešnej Ek je platnosť obmedzená na 60 dní tak následná kontrola v inej krajine kde limity nemenili bude v SK akceptovaná a potom len administratívna na SK ? Dík
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslíš, že náš štát je taký sprostý ako si ty chytrý?
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Ja mám STK aj EK na poriadku na oboch autách len sa snažím pomôcť a nájsť riešenie, poprosím konštruktívne riešenia,Cico sme tu na fóre už dosť dlhú dobu tak pokiaľ nemáš radu a pomoc na riešenie ostatným tak radšej nepíš. Na všetko sa časom nájde riešenie
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Akú chceš radu? STK/EK musíš robiť u nás! A ak máš auto v poriadku tak nemusíš hľadať ojekľuky.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

STK musi byt vykonane v krajine kde je auto evidovane , mozno stk urobit dajme tomu v cechach ale jej platnost bude len tam tak odpoved na otazku nie nejde to
vladimirvolek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.11.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirvolek »

Pokial je z hladiska emisnej auto ok,nema problem.Tie auta co to nezvladaju su v takom stave uz roky len nik to neriesil a vzdy sa to nejako nafukalo,no ked mas teraz kameru z predu zo zadu,tak uz sa to musi aj opravovat a teraz ta bublina len cela praskla!Novodobe Diesel s dpf je kapitola sama o sebe,ludia co si to kupili na potahovanie 3 km do prace maju problem a vsetko ma svoju zivotnost,takze sa budu menit lambdasondy,katy,dpf a vsetky mozne snimace okolo toho,lebo era skoda 120 skoncila a novodobe auta su plne elektroniky.Vyhraju tie atmosfericke benziny a mozno aj tie dacie s renault motorom budu jazdit dlhsie,ako tsi,fsi.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

vlado10 napísal: Na všetko sa časom nájde riešenie
Riesenie ako vyradit auto aby ostalo doma na suciastky.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

vladimirvolek napísal:Pokial je z hladiska emisnej auto ok,nema problem.Tie auta co to nezvladaju su v takom stave uz roky len nik to neriesil a vzdy sa to nejako nafukalo,no ked mas teraz kameru z predu zo zadu,tak uz sa to musi aj opravovat a teraz ta bublina len cela praskla!Novodobe Diesel s dpf je kapitola sama o sebe,ludia co si to kupili na potahovanie 3 km do prace maju problem a vsetko ma svoju zivotnost,takze sa budu menit lambdasondy,katy,dpf a vsetky mozne snimace okolo toho,lebo era skoda 120 skoncila a novodobe auta su plne elektroniky.Vyhraju tie atmosfericke benziny a mozno aj tie dacie s renault motorom budu jazdit dlhsie,ako tsi,fsi.
Toto je totálny blud a nezmysel :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Problém majú vozidlá benzín od roku 2005 a nafta od 2014. Pretože im sprísnili emisie a kontrolujú ich cez diagnostiku. Kamery boli aj doteraz na tom sa nič nezmenilo. Napríklad moje autá z r.v.1996 a 1994 prešli celkom bez úplatku a bez problémov , lebo sú niekde na úrovni EURO 1 možno EURO 2. Napríklad na Opli mám povolenú dymivosť 3,4 s prehladom dáva 2,5.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A ako sa skontroluje auto bez pocitaca-diagnostiky?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak ako volakedy škodovky a žiguláky, sonda do výfuku. Písal som že nemám a mať nebudem auto diagnostikovatelné cez OBD zásuvku. Lebo dnes ťa vyhodia aj keď nemáš v tých kodoch samé nuly.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Poniektorí ste tu neskutočné ovce... Dementi nezmyselne sprísnili normy na nové benzíny, že sa z toho za hlavu chytajú a aj na to patrične nadávajú aj technici na STK-čkach, ale vy tu budete bekotať tie svoje poníženecké sprostosti o tom, ako "kto má auto v poriadku nemá sa čoho báť".

Vlády kradne, kupuje americké sprostosti staré 40 rokov za miliardy, letecká doprava, lodná doprava, priemyselné podniky, sopky a tepelné elektrárne síce vyrábajú 99,9 percenta emisií, ale planétu zachránime tak, že obmedzíme CO2 u nových benzínov...

Vy by ste poniektorí schválili aj právo prvej noci a ešte by ste sa tešili, že panstvo vám pretiahne ženu len raz.
Však "kto dodržuje predpisy nemá sa čoho báť", že? :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No Jerguško a ešte prezraď ako to vyriešiš ty??? lol Nie si ty náhodu Kotlebov brat??? :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

myslím že nedávno bola dlhá téma a záver je že nič dramatické sa neudialo a autá normálne prechádzajú--- nerobte paniku----
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

treba si najst posledny/posledne protokoly z EK a tam su aj uhlovodiky a clovek hned vie ci sa ma tesit alebo "tesit".
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Nestraš tu. Nič zásadné sa nezmenilo. Tie limity sú nastavené rozumne. Autá na e.k v skutočnosti dosahujú tak asi 10%-ne hodnoty zo stanovených alebo určených a je jedno či ide o starú felíciu alebo najnovšie audi.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, LOCHNESS, minac a 64 neregistrovaných