EK (STK) bez Katalyzatora

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

christiane napísal:Neda.
Dá!Viem bezpečne minimálne o jednej kamarátovej Mazde 6 rv. cca 2006-7 s vykuchaným filtrom, EK prejde bez úplatku, dokonca má emisie o dosť lepšie ako sú normy v TP.A bez DPF prešiel už 3x.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ja som asi ten posledný, kto by sa nadchýňal ekosprostosťami, ale katalyzátor by som nevyhodil ani z benzínu ani z dieslu. Katy boli asi posledné, čo malo pre ekológiu nejaký význam. Keď som ešte robošoval na defektoch v Dopravnom Podniku, v hale sme mali z tých vozov taký smrad, že sa tam nedalo dýchať, oči z toho štípali a večer zo mňa v sprche išiel asfalt. Dnešné diesle s katalyzátormi sa s tým nedajú ani porovnať.

Ale aby som ti aj odpovedal - cez EK prejdeš, ale daj si to tam, má to význam. Nehovoriac o tom, že ak ťa bez katov chytia Esterajcheri (napríklad), tak si si zarobil toľko, že by sa ti viac oplatilo mať tam tie katy aj pozlátené.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Všeobecne - uvedomte si že píšete verejne a číta to hocikto
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Este keby ste napisali aj na ktorej stkacke sa tak da prejst a cez ktoreho technika :::
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No na každej a cez každého :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

christiane napísal:Este keby ste napisali aj na ktorej stkacke sa tak da prejst a cez ktoreho technika :::
Zase nehľadajme úplatkovú aféru atď.napísal som že všetko prebehlo normálne, a s normálnym meraním+emisie sedeli, vždy je tam tolerancia a chybovosť meracích prístrojov.Ja napr.chodím na rovnakú STK u uvediem príklad, mám cca 20 ročné auto, mám ho už 11 rokov takže na STK som s ním bol 5x, na prvej STK mi merali účinosť tlmičov a bola (asi, je to už dávno) 85% na druhej STK bola účinosť 79%, na tretej bola účinosť 78%, na štvrtej 81% a na poslednej 80%.A čo to značí že tlmiče časom a kilometrami naberajú na účinosti ??? :d :D :d :D :d :D :d :D Nikdy som nič nemenil okrem čapov, takže v úvahu príchádza nejaká odchýlka alebo chyba v kalibrácii meracích prístrojov, už sa normálne obávam že ak pôjdem na STK ešte raz tak účinosť tlmičov stúpne na 101% :40bd: :40bd: .Ak technikovi na STK vypľuje meracia mašina nejaké údaje tak sa tým riadi, nie je v jeho kompetencii rozhodovať či je to v tvoj prospech alebo neprospech.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Samozrejme jedina odpoved je dat to do povodneho stavu.

U nas mame slabe zakony na takychto somarov.Ak by na STK zistili ze autu chyba cast z vyfuku ci ma nevhodne ine diely mali by zobrat homologizaciu autu.Aby musel majitel po uradoch dokazovat samozrejme na svoje naklady ,ze to dal do povodneho stavu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pacok - a majitela zastreliť a zahrabať rovno na stk do montážnej jamy nie????
Už si počul o takej veci ako sú krádeže katalyzátorov. Čo ak sa to stane práve tebe? a nie je to len výsada miest, naposledy v obci Velký Kýr priamo na hlavnej ceste o 9tej večer. Majú to aj na kamerách - 4 minuty, chlapci skočili do auta so špinavými tabulkami a fujás. :40bd: :40bd:
Inak ja som po roku a pol zistil (teda nie ja ale mechanik) že mám zaslepené egr. EK v pohode, ďaleko pod limitom, teraz mám zháňať niekde nový softvér a maníka čo to dá nazad? Prečo by som to robil. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Technicky dostatočná odpoveď a odpoveď kde budeme moralizovať a riešiť dobre nie politický systém štátu sú dve nesmierne odlišné veci.Tachnicky je otázka zodpovedaná.Pokiaľ niekto chce moralizovať lebo sa cíti tým čo môže hádzať kamene,otvorte tému kdesi na pokeci v sekcii v ktorej je možné rozobrať aj tieto veci do chuti a do detailov.Mal som šťastie na návštevu bývalého riaditeľa STK či mu neviem na auto vrátiť celý emisný systém pretože bude často jazdiť do Ost. a atd. Pripadá mi aj hlúpe aj smiešne moralizovať v štáte kde ak príde potreba tak zákon obíde 5 mil.ľudí úplne samozrejme
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

M. Hlavaty, tých 5 mil ľudí pochopilo, že tie zákony nie sú často v súlade so zdravým rozumom...
A v každodennom živote su často kontraproduktívne..

Iba hlúpi ľudia berú zákon ako mantru... lol
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Iste. A ti najhlupejsi si myslia, ze su lietadla a su nad vsetkym..
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Vznešený učenec Aristoteles .
verím ,že aj toto by si dodržiaval.
Je to platný zákon štátu Arkansas.
Podľa tvojej reakcie treba dodržiavať ,lebo fšak zákon.
Inak by sme boli lietadlá




muž môže legálne biť svoju ženu, ale nie viackrát než raz za mesiac



[/i]
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Moderatori----kde ste???netrebalo uz davno zamknut tuto temu?Autor dostal odpoved.Ine su len keci.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: EK (STK) bez Katalyzatora

Príspevok od používateľa seven549 »

wodzart napísal:jednoducha otazka da sa na aute alfa romeo gt 1,9JTD 2004 euro 3 preist cez stk bez katalyzatora (vykuchany)
jednoducha odpoved je,ze tam pojdes a uvidis.

od pocitaca nikto nevie v akom stave to mas.ak tomu autu neveris najdi si ako ja servis ktory ma v ponuke sluzbu priprava auta na stk ek a aj to absolvuju.

ma to vyhodu ze tam nemusim travit cely den a mam cas sa venovat zarabaniu penazi.
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Síce iná značka bez DPF aj chip eu4 norma úplne bez problemov... Norma dymivosti 0.5 nameraná 0.15 :)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 98 neregistrovaných