Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa roboservis »

Ahojte, neviem kam to dat ale asi jedine sem na diagnostiku. Mam dvojtaktnu hutniacu nohu Weber SRX65 R-3 s dvojtaktnym motorom Robin EC12. Motor mi nejde do otaciek. Nastartovat sa to da iba ked najdem presnu polohu sytica a vtedy to chyti a ide to aspon na volnobeh. Akonahle ale zmenim polohu sytica alebo pridam plyn tak motor zhasne.

Na tom motore Robin EC12 je osadeny membranovy karburator Walbro WJ-87. Tento karburator sa uz nevyraba a nemaju ho uz nikde skladom. Cize sa neda ani objednat novy.

Doteraz som spravil nasledne upravy:
- Vymenil som benzin za 100 oktanovy + olej
- Vymenil som sviecku za novu
- Vycistil som vsetky filtre
- Rozobral som karburator do srobika a vycistil v ultrazvukovej cisticke s isopropanolom
- Kupil som repasovaciu sadu aj s novymi membranami
- Kupil som novu zapalovaciu cievku aj s kablom a fajkou
- Nastavil som karburator presne podla vyrobcu na oboch triskach

Po vsetkych tychto upravach motor ide stale rovnako. Najst presnu polohu sytica a nastartuje to ... akonahle sa prida plyn tak sa zadusi a zhasne.

Uz naozaj neviem ze co by som vedel spravit aby to islo. Volal som do servisu Weber a tam mi povedali ze poznaju tieto nohy a ze s tymi karburatormi mali strasne problemy. Ze vela krat to bolo tak ze sa dalo kupit jedine novy karburator a vymenit.

Rozmyslal som ze by som tam osadil proste iny karburator napr z dvojtaktneho krovinorezu.
V principe by to malo byt jedno a tie dvojtaktne krovinorezy maju tiez dve stelovacie trisky na zmes volnobehu a zmes vykonu tak ako aj to original Walbro.

Roztec skrutiek na uchytenie karburatora je 31mm
Priemer skrtiacej klapky je 22mm

Nasiel som univerzalny karburator z kosacky a ten mal tiez 31mm roztec akurat klapka nemala 22mm ale len tusim 20mm ale to by nemalo podla mna vadit.

Ma zmysel sa s tym zaoberat? Nova hutniaca noha Weber stoji 3500 € tak je skoda ju vyhodit. Dost by som ju potreboval.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba skúsiť nahradiť karburátorom Tillotson z motorových píl Stihl,Sú tiež membránové tj vlastná AC pumpička na podtlak z klukovekj skrine.Sú v širokej miere nastaviteľné ,zmesú akýkolvek otras a idú aj dole hlavou
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nic
Naposledy upravil/-a pidizvi v 10.01.2024 12:05, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby si čítal zadávateľa toto nepíšeš.Je jedna ťažko nájdená poloha kde sa udrží chod.Uberieť pridáš tak zhasne.Rok som opravoval Husqarny Stihlki a Homelite počas prerušeného štúdia na VŠ tak tieto stroje by som aj dnes opravil aj nastavil so zavretými očami.Viem čo píše zadávateľ.A preto som mu navrhol tie kanadské fantastické karburátori.Čína to okopčila ale to je odvar z lajna tak akurát
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nic
Naposledy upravil/-a pidizvi v 10.01.2024 12:05, upravené celkom 1 krát.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa celerb »

Netuším, koľko to má nabehané, či to často nebežalo s degradovaným olejom v benzíne, ale ak sú v poriadku príruby, tesnenia a hadičky(valec-karburátor) , za predpokladu že to nie je pridreté ( valec, krúžok/y), je tiež dôležitá u dvojtaktu tesnosť gufier na kľuke , aby správne fungoval dvojtaktný spaľovací cyklus. Treba sa zamerať aj na kompresiu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa avelmak »

Najcastejsi problem u dvojtaktoch je pomer zmesi paluva a vzduchu,ako u zadavatela.Dvojtakt je velmi chaklivy na tesnost,kde najvatsou pravdepodobnostou nasava falosny vzduch.Ak motor je starsi,/si myslim ak sa uz ani karburator neda zohnat/,tak je na case pretesnit cely motor hlavne medzi blokmi,pod valcom a gufera klukovky.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja si len dovolím poznamenať že Robin nie je čína, je to Subaru originalne japonské. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

roboservis napísal: 08.01.2024 20:36 Ahojte, neviem kam to dat ale asi jedine sem na diagnostiku. Mam dvojtaktnu hutniacu nohu Weber SRX65 R-3 s dvojtaktnym motorom Robin EC12. Motor mi nejde do otaciek. Nastartovat sa to da iba ked najdem presnu polohu sytica a vtedy to chyti a ide to aspon na volnobeh. Akonahle ale zmenim polohu sytica alebo pridam plyn tak motor zhasne.

Na tom motore Robin EC12 je osadeny membranovy karburator Walbro WJ-87. Tento karburator sa uz nevyraba a nemaju ho uz nikde skladom. Cize sa neda ani objednat novy.

Doteraz som spravil nasledne upravy:
- Vymenil som benzin za 100 oktanovy + olej
- Vymenil som sviecku za novu
- Vycistil som vsetky filtre
- Rozobral som karburator do srobika a vycistil v ultrazvukovej cisticke s isopropanolom
- Kupil som repasovaciu sadu aj s novymi membranami
- Kupil som novu zapalovaciu cievku aj s kablom a fajkou
- Nastavil som karburator presne podla vyrobcu na oboch triskach

Po vsetkych tychto upravach motor ide stale rovnako. Najst presnu polohu sytica a nastartuje to ... akonahle sa prida plyn tak sa zadusi a zhasne.

Uz naozaj neviem ze co by som vedel spravit aby to islo. Volal som do servisu Weber a tam mi povedali ze poznaju tieto nohy a ze s tymi karburatormi mali strasne problemy. Ze vela krat to bolo tak ze sa dalo kupit jedine novy karburator a vymenit.

Rozmyslal som ze by som tam osadil proste iny karburator napr z dvojtaktneho krovinorezu.
V principe by to malo byt jedno a tie dvojtaktne krovinorezy maju tiez dve stelovacie trisky na zmes volnobehu a zmes vykonu tak ako aj to original Walbro.

Roztec skrutiek na uchytenie karburatora je 31mm
Priemer skrtiacej klapky je 22mm

Nasiel som univerzalny karburator z kosacky a ten mal tiez 31mm roztec akurat klapka nemala 22mm ale len tusim 20mm ale to by nemalo podla mna vadit.

Ma zmysel sa s tym zaoberat? Nova hutniaca noha Weber stoji 3500 € tak je skoda ju vyhodit. Dost by som ju potreboval.
ten karburator sa vyraba stale. hladaj.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa seven549 »

roboservis napísal: 08.01.2024 20:36 . Nastartovat sa to da iba ked najdem presnu polohu sytica a vtedy to chyti a ide to aspon na volnobeh. Akonahle ale zmenim polohu sytica alebo pridam plyn tak motor zhasne.


- Nastavil som karburator presne podla vyrobcu na oboch triskach

a motor je v poriadku? piest a dalsie veci.

preco to ladis podla navodu vyrobcu ak je to uz vylietane.trysky uz nebudu ako ked to bolo nove a repas sady tiez nemusia sediet.

taky jednoduchy karbec dvojtaktu ved tam nic nieje.2 max 3 sroby na naladenie a musi ficat.

zapalovanie je tiez dobre nahodene nastavene?ak nedava iskru v tedy ako ma tak sa to tiez bude dusit.
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa roboservis »

Pani, prosim Vas davajte rady ktore su k veci. Zbytocne uvahy a blbe pripomienky nepomozu.

Hutniaca noha fungovala na jesen bez problemov. Na zimu som ju odstavil do suchej garaze. Teraz som ju potreboval nastartovat a takto sa chova. Predtym ako som ju vobec isiel startovat tak som vymenil benzin za novy. Ziadne netesnosti ani nic podobne nikde niesu. Vsetky tesnenia podtlaky su skontrolovane aj filter v nadrzi.

Vymenil som este aj podtlakovu hadicku z karteru aby som si bol na 100% isty ze tam nieje nic ine. Proste to prestalo ist a neviem prist na to ze preco. Riesim to uz tyzden.
Najvacsi problem je ze cokolvek spravim tak sa nemeni chovanie toho motora.
Mam za to ze sa ten karburator upchal a nepodarilo sa ho vycistit. Cistil som ho ale v ultrazvukovej cisticke s isopropanolom v ktorom bol ten karburator celu noc namoceny a potom hodinu v pustenej cisticke. Potom som to prefukal kompresorom. Viac uz v domacich podmienkach neviem urobit.

Trysky som nastavil podla vyrobcu. na cca 1-1,5 otacky. Akonahle na nich pridam alebo uberiem mimo tohoto rozhrania udavaneho vyrobcom tak to ani nenastartuje. Z toho vychadzam ze su nastavene dobre.

Original servis povedal ze na tieto nohy uz inesu nahradne diely. Jedine co maju su repasovacie sady na karburator. Tak som ju kupil a vymenil v karburatore. Povedali ze ked chcem tak ju vedia vykupit za cenu srotu a daju mi zlavu na novu.

Jediny ktory tu dal komentar k veci je MHLAVATY. Za ten dakujem :hero:

Podla neho postupujem a objednal som na skusku jeden karburator ktoremu pasuje roztec skrutiek.
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa roboservis »

PROCHY603 napísal: 09.01.2024 21:14 ten karburator sa vyraba stale. hladaj.
Posli mi prosim ta link ja som ho nenasiel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tým sa nedajte odradiť,internetových teoretikov je 5 milionov.Pokiaľ potrebujete,pozriem sa či nejaký Tillotson neprežil v šuflíkoch.Veci dnu do neho,membrány ihla a pod to viem že mám,je to ešte poctivé,to sa nevyyhadzuje.Konštrukčne je to fantázia,malé premyslené čudo,veď to aj boli svetové stroje,nie čínske blato
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa oco13 »

Skusim k voci v ramci svojich možností - trysky by som skusil aj mechanicky pretento s umelou štetinou. Volakedy bol na to taký sersám, ešte mi ostal z prvého mojho auta. Isopropanol nerozpustí zrnko prachu a ultrazvuk ho sice uvolní ale v blbej polohe padne nazad. To sú moje skusenosti s dvojtaktami.
Ak zlyhá nastavenie, tak by som prvý skúsil ten čínsky z kosačky, aby pokusy nestáli privela, potom ten stihl (to bude raketa) a potom by som hladal na nete iný motor. Nie Robin ale niečo čo by sa podobalo prírubou. Neviem ako je na tom noha s potrebou otáčok, lebo dá sa zameniť aj dvojtakt za štvortakt, len sú potom nižšie otáčky.
Mám doma fakt dosť vela čínskych klonov Hondy 7 - 15Hp a ani sa velmi nezdržujem riešením problemov, 7Hp je aktualne za 80eur, 15Hp na Ali za 180 ojro, k tomu mám pre istotu nahradný karbec, lebo vo výpredaji bol za 5 ojro. Prekvapivo musím uznať , že problemy s nimi ma obchádzajú. Po zime štart na sprej a potom už normalne. A to najmladší je z roku 2016. :o
Milan ma predbehol, tak len na okraj, ja som starý lakomec, preto to moje poradie. :p
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dvojtakt nejde do otaciek - Vymena karburatora

Príspevok od používateľa roboservis »

Dnes by mal prist ten novy karburator. Na nom vyskusam ze ci to aspon zmeni chod motora. Ak sa aspon podari nieco s tym spravit budem vediet ze chyba je v tom karburatore. Ak bude prejav rovnaky tak asi to uz rozoberiem. Dam dole hlavu a valec a pozriem v akom stave to je vo vnutri.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných