Dvojstĺpový zdvihák

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

ja tu vidim amatera,co nema sajnu jak sa podklada auto na zdvyhaku a ide robit mechanika.
na slovensku sa opravuju auta v takomto poradi
1- najprv to skusa gazda sam
2- potom to skusa s niekym co ma zdvyhak a golu ci jamu
sak neako svojpomocne
3- dalsi niekto co ma zdvyhak a golu u nas v dedine
4- uz sme to skusali matky oholili,volaco pozalamovali tak to uz dame do neakeho servisu nech sa trapia


cudujem sa ludom co sem vypisuju aky maju problem s autom vydava zvuky ap.

a najviac sa cudujem ludom co im zadarmo radia -auta maju opravovat fundovany ludia v servise a nie hocikto co ma net a vercajch
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja pozeram len po dvojstlpoch.ide o to aby ak je auto vo vzduchu bolo podoprete co najmensou plochou aby nic nezavadzalo pri oprave.zvysok je nanic.take co dvihaju auto z kolesami mi netreba alebo popod celymi prahmi nejaka plocha.sem tam treba aj prahy osetrit.nato mam kanal v garazi,ktory uz nestaci a komplikuje napr tu vymenu spojky atd kde sam davat dole prevodovku-na to nestacim.spravny zdvihak riesi plno problemov a v servise maju len tie klasicke dvojstlpove lebo sa s nimi,okolo nich dobre pracuje.ramena sa daju vysuvat podla potreby a stelovat patky hore dole.netreba saskovat autom.ked uz do toho investovat tak nech sluzi vo vsetkych smeroch.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

nový a servisom namontovaný a osadený, máš záruku a návod ako ho správne používat. dvojstlpovy samozrejme a tak aby bola podlaha medzy ramenami rovná t.j. retaz od stlpa k stlpu v zemi alebo dvojmotorový.
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

ivka123 napísal:ja tu vidim amatera,co nema sajnu jak sa podklada auto na zdvyhaku a ide robit mechanika.
na slovensku sa opravuju auta v takomto poradi
1- najprv to skusa gazda sam
2- potom to skusa s niekym co ma zdvyhak a golu ci jamu
sak neako svojpomocne
3- dalsi niekto co ma zdvyhak a golu u nas v dedine
4- uz sme to skusali matky oholili,volaco pozalamovali tak to uz dame do neakeho servisu nech sa trapia


cudujem sa ludom co sem vypisuju aky maju problem s autom vydava zvuky ap.

a najviac sa cudujem ludom co im zadarmo radia -auta maju opravovat fundovany ludia v servise a nie hocikto co ma net a vercajch
ja sa zas cudujem co vlastne robis na tomto fore a ako si teda prisiel k tym 300 prispevkom ak je prispievanie na tomto fore take strasne cudne... to tvoje skatulkovanie ani nejdem komentovat
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

ivka123 napísal:ja tu vidim amatera,co nema sajnu jak sa podklada auto na zdvyhaku a ide robit mechanika.
na slovensku sa opravuju auta v takomto poradi
1- najprv to skusa gazda sam
2- potom to skusa s niekym co ma zdvyhak a golu ci jamu
sak neako svojpomocne
3- dalsi niekto co ma zdvyhak a golu u nas v dedine
4- uz sme to skusali matky oholili,volaco pozalamovali tak to uz dame do neakeho servisu nech sa trapia


cudujem sa ludom co sem vypisuju aky maju problem s autom vydava zvuky ap.

a najviac sa cudujem ludom co im zadarmo radia -auta maju opravovat fundovany ludia v servise a nie hocikto co ma net a vercajch
Kamaráde, ty si ťažký zakomplexovaný expert!

Kto nevie, ako narábať so zdvihákom, nevie ani opravovať autá? To ani stavbár nevie stavať domy, lebo nevie obsluhovať autožeriav, ktorý mu dvihne panely?
Hlavne, že ty si všade bol, všetko videl a všetko vieš.
A ak je pravda, že autá majú opravovať fundovaní ľudia, ako píšeš, tak potom aj tu nech rozumy rozdávajú ľudia, čo do problému vidia. Preto sa ťa pýtam: Čo tu teda robíš???
blato@pmxmail.sk
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 29.08.2007 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blato@pmxmail.sk »

chalanisko chcel poradit zo zdvihakom a netreba ho urazat co bude robit,kupi ho za svoje peniaze a vobec nepisal ze bude mechanik,ale pomoze aspon znamym,ak mu nechcete poradit iba urazat tak naco pisete.Kup si radsej novy,a budes spokojny,vsetky info ti doda firma.Prajem dobru volbu nech ti posluzi.
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

blato@pmxmail.sk Ďakujem za podporu, vidíš, že s niektorými sa tu nedá...
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

mna iba seru tlci co su lavy a mudri a chcu robit chlapsku pracu
a uz mi nepis idem spat
pre mna si kup aj jasterku aj BVPcko aj UDSku aj JCBcko aj KDHcko
blato@pmxmail.sk
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 29.08.2007 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blato@pmxmail.sk »

darmo niektory su taky radsej urazaju,ako keby poradili,lebo nezvladnu to ze niekto bude nieco mat a dobre mu to posluzi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prv než sa poobzeráš po konkrétnom kuse,si urob sondu na aký podklad sa bude zdvihák pripevňovať,tj jeho rovinu,pevnosť a hrúbku a pred rozhodnutím si zisti aké požiadavky sú u toho konkrétneho.Systém upevnenia a prevedenia je rôzny a tak by si zbytočne vybral niečo čo Ti padne na hlavu.To môže usmerniť aj výber nosnej tonáže
Použitý na Slovensku Ti neodporúčam jedine z Tebe známeho zdroja.Slováci sú lajdáci,nestarajú sa a ešte za ten šmejd chcú plafón,často cenu nového.Budeš potrebovať revíznu správu,bez nej ani neuvažuj ak tam pustíš aj iného ako sám seba.
Mám vedomosť o dvoch nešťastiach zo stlpmi,oba smutné čo zmenili život kadekomu.
Asimetrický má výhodu že sa posunie stĺp mimo otvárania dverí.Auto sa na tejto typ dáva agragátom na kratšie ramená.Vzdialenosti nerieš,tie sú dané.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Doplním: pred kúpou si dobre zváž, akú hmotnosť chceš dvíhať - od toho bude prvotná cena. .....požiadavky na podložie a ukotvenie, elektrickú a vzduchovú prípojku, miesto montáže...
Zbytok napísal Mr. mhlavaty
Tovaru je dostatok, žiaľ prevažne made in kung-pao, ale nejde o to - ku tomu si zisti technickú podporu / teda dostupnosť náhradných dielov ,dostatočný počet servisákov / a celú logistiku okolo toho, lebo môže sa stať, že samotná doprava, montáž a "ladenie" bude rovnako drahé ako zdvihák.
Ešte jeden postreh: ja by som sa - na tvojom mieste - zďaleka vyhol produktom s elektronickou reguláciou zdvihu a čojaviem čoho, ktoré tak vehementne ponúkajú v akciách - pretože ťa zdrú na oživení a nainštalovaní, nehovoriac o tom, že na čo šáhneš - pod 100,- é nekúpiš / náhradné diely /.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ako píše drautostar,vyhnúť sa dvojmotorákom zo synchronizáciou.Myslím že desaťročiach dobrých služieb by to vyhrali jednomotorové z reťazou a šnekom.Je sem tam potrebná revízia matice ale to je tak všetko.Zásadne by som si nechal kotvenie robiť dodavatelom,na to je sto dôvodov.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

domá v servise máme použité nemecké železo značky nussbaum - jednomotorový, šnek, reťaz - je to stokrát lepšie ako nové nowlendové zdviháky.

ako tu bolo písané, vyhni sa lacným novým zvihákom, sú nekvalitné (vyhni sa značke AT, CE, OO....vyhni sa značke RP, ktorú distribuuje firma Prema - mám z nimi zlú skúsenosť pri reklamácii nekompletnej dodávky jedného zariadenia a takisto zlú skúsenosť pri objednávaní následného spotrebného materiálu). Choď do použitého známej značky - nussbaum, hoffman...

veľmi veľký pozor na kotvenie - ja mám zdvihák chemicky ukotvený na 60cm... takže pod ním je kvantum betónu.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

už keď je reč o kotvení. Ja ho mám na ílovitom podklade, pod dekou sú ešte mínus meter do hĺbky železobetónové stĺpy a na mínus pol metra previazané oba stĺpy, to všetko dokonale odvodnené, kotvy sú chemické. Nosnosť 3,2 tony výroba Litomyšl. Zdvih - hydraulická pumpa a 3x istenie.
To len na margo, aby nebolo tak, že zdvihák sa dá položiť aj na sadrokartón...

Ozaj chlapci, nemáte na môj zdvihák poistné ozubenie na ramená, kúpiť sa to absolútne nedá, jedine vyrobiť, alebo z jazdenky - foto priložím dodatočne.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Roman, nie je to AMI, je to ešte zo socíku, ja som to kúpil ako 3 mesiace používané, teda ako nové, stálo mi to roky na sklade a teraz to užívam 6. rok. Navrchu má žltú rampu s vypínačom zdvihu. Veľmi sa na AMI podobá.
http://www.automotive.cz/images_produkty/3_2.jpg na tomto obrázku je skoro totožné rameno ako môj, ja potrebujem tie ozubené poistky okolo čapu .
Na tejto foto tam nie sú. Presne tak tam mám predprípravu na nich 2 diery so závitmi, protikusy / ozubené tyčky na pružinách / - mám , keby som mal rozmery...no nič, pošlem ti SS s upresnením mojej požiadavky, zatiaľ diky.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 116 neregistrovaných