DSG - výmena oleja

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ictdi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.05.2017 11:36
Zdieľať na Facebook

DSG - výmena oleja

Príspevok od používateľa ictdi »

Pozdravujem všetkých čítajúcich.

Vymenil som olej v DSG 6, dq250 plničkou som nalial 6l oleja. Po zohriati som prekvaltoval a potom to celé odpojil. Z prevodovky následne ešte vytiekli 2l oleja.
Viem, že je na to tá plastová skrutka, ktorá potom určuje výšku hladiny ale 2l nie je veľa?

Zaujíma ma koľko pri výmene pretečie Vám, ak to robite.
Zatiaľ vďaka.

2.0 TDI 110kw 9/2014
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Mne nevytecie nikolko pretoze mam dost rozumu na to, aby som nerobil veci ktorym nerozumiem alebo ktorych oprava moze stat vela ak to posejem.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Dúfam, že si pri odpušťaní oleja nechal naštartovaný motor.
ictdi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.05.2017 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ictdi »

Veď odtiecť má, tak ako nikoľko?

Áno nechal som ho bežať. Keď prebytok vytiekol, tak som dal skrutku a hotovo.
Len ma zaráža, že prečo je toho prebytku tak veľa.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

malo by sa tam zmestiť 5,5 l oleja ... akú mal teplotu olej keď si to odpojil ? bol som u kamaráta keď si menil a keď sa pamätám olej mal mat teplotu 40 stupňov
ictdi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.05.2017 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ictdi »

35-45 je odporúčaná.
Teplota bola 40.
Koľko vytieklo, toľko natieklo, len ten prebytok mi príde ako mrhanie.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Obrázok
ictdi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.05.2017 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ictdi »

Ravenol ? Eh

Ale rozdiel tie necelé 2l sedia.
Dik
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Si mal naliat len 5,2 a vytiekol by ti len 1 L.

A ano, ravenol je do automatu to spravne.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ja fakt nechápem myšlienkové pochody niektorých... Koľko krát za život auta meníš olej v prevodovke? Raz? Dva krát? Sú to také príšerné sumy, že ti bolo ľúto zaplatiť za výmenu v servise? :41c2:

Potom kúp auto na Slovensku, keď si tu ľudia sami menia olej v automate a potom na fóre zisťujú, či to urobili správne... :48:

Samozrejme, preplach si nerobil, ach jaj.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja v automate mením každých 60.000km. a tie km dám niekedy za rok a pol. Takže ten olej menis dosť často. Nie 1x 2x za život.
K téme : malo by to byť ok
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

jergusko zas az taka mala suma to pre niekoho nie je..si zober, že má niekto 16 ročného passata B6tku a výmena oleja v DSG stojí takmer 300 eur a celé auto ma hodnotu 2500 eur...ale holt za pohodlie nepotreby radenia manuálu treba zaplatiť..
Výmeny oleja v automatoch nie sú male položky, ale olej je určite potrebné meniť aby to aj niečo vydržalo..napríklad výmena na mojej A6 C7 stojí od 450-500 eur co tiež nie je málo,ale ked treba tak treba :)
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Ja som menil mesiac do zadu, podľa DP sa tam má dať 5,5litra. Zahriať ho na 35-45°C a prebytočný olej cez prepadovú trubku vytiecť. Spravil som to podľa DP a vytieklo mi tak 900ml oleja. Tiež som sa čudoval ale je to tak a na viacerých videách na YT to tak je či už je DQ250 na predokolku alebo na 4 kolku.

Týmto úkonom som si ušetril 300€ a to som ešte nerátal cenu origo oleja v autorizáku niekde pýtajú 30€ niekde 40€. V neautorizáku vypýtajú cca 400€ v autorizáku aj 500-600€ za úkon čo trvá max 2h.

Kto je šikovný a má správne náradie tak ušetrí kopec peňazí. Ja som si dal spraviť len preplach po 180tkm v servise, podľa odborníka na prevodovky DSG je to zbytočné a zbytočne sa namáha čerpadlo mechatroniky.

Čiže spraviť to podľa DP a prevodovka pôjde ďalej ako má.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bolo by asi ukrutne poučné dostať z ľudí (objektívnu) pravdu aký je pomer v % tých čo po 300 tis osvietilo a rozhodli sa olej vymeniť a dopadlo to dobre,a % kde to dopadlo zle.Myslím že to by skôr donútilo ľudí to robiť včas.Ešte aj pokakaná sprostá čisto manuálna prevodovka sa vie škaredo za nemenenie oleja "odmeniť"
Od výrobcu aj autorizákov kolosálne arogantný spôsob odmeny svojich zákazníkov za to,že si vybrali práve ten ich kráp.
Problémom nie je že si to niekto vo vlastnej réžii urobí sám,pokiaľ dodrží postup.Má istotu ktorú inak nemusí mať.Nie najlepší pocit budí že väčšina ich mechanikov robí (pokračuje) aj doma a kde sa berú diely a oleje je otázka ktorá má právo mátať pri vlastnosti slovákov ukradnúť aj chorobu
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

p.Hlavaty ja ked som dosiahol pri mojom aute hranicu 100 000 km, tak som volal do značkového servisu VW, že by som chcel dať vymeniť olej v prevodovke-manuál..servisný technik/inak náš známy/ mi hovorí, že načo to chcem meniť, že tá náplň je tam doživotná :))
Že servisujú autá, ktoré majú 400 000 km a nikdy nebol v prevodovkách olej vymenený...a že dokonca ho ani nemali na sklade, že to musia objednávať a cena za výmenu bola nejakých 130 eur...išlo tam myslím 1,9 litra oleja..
Kamarát mi totižto poslal fotky oleja z prevodovky po 120 000 km a to nebol olej, ale nejaká totálne čierna tekutina..a podla toho čo ja viem, tak prevodový olej má farbu ako medík :)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných