DSG ako pracuje a čo obsahuje

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

DSG ako pracuje a čo obsahuje

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre tých ktorý chcú získať prehlad čo sa v tejto konštrukcii skrýva ale aj pár neoceniteľných rád ktoré nájdete pod názvom brak signálu (chýbajúci signál).Dáva velmi dobrý prehlad o jednotlivých častiach a dá sa pochopiť ako jednotlivé časti fungujú a ako na seba naväzujú. Obsahuje aj prehlad o rozvode oleja a elekronická schéma dáva dobrý prehlad o spôsobe snímania dát a funkcii,kde si treba všímať už spomenuté ...ako sa prejavuje chyba
je to obšírnejší materiál kedže je to celý prehlad konštrukcie,uložil som ho tu
https://uloz.to/!GpiFNBPCFi1u/presel-02e-dsg-pdf

Veľmi doporučujem si pozorne celé prezrieť hlavne pre tých,ktorý sa rozhodujú - kupiť či nie auto z DSG
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

... lietadla su bezne navrhovane s bezpecnostou 1. tj co nameraju na to je pocitane. ziadna rezerva ...:D. rezerva je v skrateni vymennych intervalov. sadnete do lietadla? :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cviro123 napísal:Keby si mal kazdy jeden diel rozobraty a technicky rozkresleny a vysvetleny ako pracuje tak si nekupis nic a vyhnes sa vsetkemu. Takze netreba zacat lamentovat tak to je komplet so vsetkym. Nechcite vidiet ine veci ako pracuju lebo osediviete v tej sekunde. A takisto tu netreba znova zacat plakat ako to bolo davno.
Ano aj nie.ak vidíš niečo dobre rozkreslené,duplom máš vysvetlenie ako funguje a pochopíš princíp,ako bonus k elektrickým veciam vysvetlené ako sa prejavuje ich vada,to je cesta k cielenej oprave.Ak niečo nevieš ako funguje,nemáš šancu.Pre toho kto sa v tom nepotrebuje hrabať,ale stane sa len uživateľom to zase trocha predstavy čo to vlastne má,prečo to je také drahé,prečo toľko stojí oprava atd.Kto k tomu pristupuje bez záujmu,ten si to ani nepozrie.
Uvažujem postupne to rozširovať o motory hlavne tie dnešné aby ľudia aspoň trocha predstavu čo za technika sa za nejakou značkou skrýva.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

easyridersvk napísal:... lietadla su bezne navrhovane s bezpecnostou 1 ...., ziadna rezerva ...[/quotetj co

Prosím ťa to čo tu kdákaš za somariny.
To si kde na to došiel.
Čítal si na internete, v diskusii na topkách, nie ?
A to čo má byť že "čo namerajú na to je pocitane" ? Kto čo kde nameria ?
Nemáš šajnu o čo ide, ale musíš sa zúčastniť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vrátim sa k počiatočnej téme.Koľko ľudí má vo svojom aute Haldex,Multitronic,Nivomat,koľko ľudí počuje to slovo,prípadne ide kupovať auto a má predstavu o čo kráča.Asi obmedzený počet. Dnes majú autá nespočet vecí,funkcií a vymožeností a ľudia nemajú ani potuchy čo sa za tým skrýva.Všade kde sa povie A nezaškodí,ak sa povie aj B. To A vám predstavia z radosťou v každom shovroome,ale povedia vždy a zásadne iba pozítívnu stránku a je len a len na vás,aby ste si urobili obraz aj o tom ostatnom.Väčšinou (alebo vždy ?!) je ten druhý obraz horší a hlavne drahší.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vobec nejde o zlozitost technologie...vsetko sa da opravit len je otazka ci chceme mat mechanikov na urovni...dostupne a cenovo prijatelne diely....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Povedal by som že zložitejšia technologia sa ovela skôr pokazí a neznesie hrubé zaobchádzanie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A preto vyhladávam autá s úžasne "jednoduchým" ZF hydroautomatom ;-) Pre obraz o jednoduchosti prikladám nejaké foto s reálneho repasu ;-) http://acon.rajce.idnes.cz/ZF_4HP22/
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

to v mravenisku nie su take labyrinty...lol. kto sa v tom ma vyznat.. by som bol zvedavy ako to dsg malo riesene audi s1 z B skupiny. tolko prkotin tam asi nemali.

wilz mozes tomu kludne verit... zda sa malo? 1.1 je pri 100 tonovom lietadle 10 ton materialu navyse co nezaraba. miesto tzch 10 ton hlinika/karbonu moze lietadlo odniest viac batoziny, cestujucich ,doletiet dalej...dokonca ak vsetok navrh sa deje len na pc/na papiery bez realnych letovych skusok tak sa znizuje zivotnost na osminu vypocitaneho.

*mal som 1 tonu miesto 10....oops
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - odfotím ti prevodovku zo Žuka??? Tri kvalty bez synchronov a s 8násobným zaťažením ako v aute funguje cez 50 rokov. :40bd: :40bd:
Dobre už naozaj bolo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal som ju aj v Žuku,ale hlavne v Pobede M 20. Zaujímavo sa s tým jazdilo,akonáhle sa tam dalo za tri,už sa neradilo,jedine ak sa zastavilo úplne.Za sobotu a nedelu zjedol natankovanú stovku (50 lt) a to sme len behali po meste a naháňali baby.Celý deň som takmer nestretol auto,v tej dobe mal celý okres 600 aut (ŠPZ som mal 06-06)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Mal som ju aj v Žuku,ale hlavne v Pobede M 20. Zaujímavo sa s tým jazdilo,akonáhle sa tam dalo za tri,už sa neradilo,jedine ak sa zastavilo úplne.Za sobotu a nedelu zjedol natankovanú stovku (50 lt) a to sme len behali po meste a naháňali baby.Celý deň som takmer nestretol auto,v tej dobe mal celý okres 600 aut (ŠPZ som mal 06-06)
Milan to malo byť porovnanie čo sa skôr pokazí . Prevodovku z Jawy 250 naskladám so zaviazanými očami. V jednoduchosti je krása. A to už ani nevravím o genialnosti poloautomatu radenia - jena súčiasta a radíš bez spojky. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Krásne sú aj zložitejšie veci,len treba brať do úvahy že každou zložitostou a každým káblikom rádove rastie pravdepodobnosť závady.Takúto zložitú vec odrovná jediná prkotinka z tých desať tisíc možností ktoré sa núkajú.
Veď poznáš môj servisný van,ten nemá ani centrál ani el.okná ani zrkadlá,a to je super,svetlá H4 a nesvietia mi do zákruty,ani samé nezaparkuje,to bude funkčné 1000 rokov,ja nemám čas na vlastné auto.Ale inak je v plnke,má aj el.štartér a už 11 rokov tuknem do klúča a idem,kapotu otváram len na STK.To je velká udalosť,vtedy ho aj umyjem.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak som si spomenul ako volakedy svokor vyhrával poldecáky v krčme. Staval sa že jeho Moskvič chytí vždy na druhé otočenie klukou. Vždy vyhral :40bd: :40bd: Ale to bolo v roku 1970 :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný