DSG ako pracuje a čo obsahuje

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

:40bd: :40bd: A celý svet sa v kravskú prdel obraáti :40bd: :40bd:
A čo si čakal že tu budeme oslavovať ten fašistický aušus???? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cviro123 napísal:Tema sa zaradila medzi zbytok dost rychlo.

Pozri,téma ide za pár hodín do archívu,a ak ju odtiaľ niekto (možno nikto a nikdy) vyloví lebo hľadá info o DSG,tak si prečíta začiatok a je vymalované.Preto ak ma niečo napadne,vždy dopíšem do úvodnej témy.A iný ako ja sem velmi nik nedáva podobné veci,ľudia dnes čítajú po nete iné marhašágy než aby hľadali info o tom čo kupujú
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lidi jsou sviňe mrdaj a kradou a ješte si stežujou lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cviro...ja ozaj nie som dnešný aby som nevedel že dnes ľudia nevedia čítať a ak aj náhodou áno,nerozumejú textu.Ale nejaké to percento zdravých jedincov predsa len je,a to je určené pre nich.Nepíšem pre ľudí ktorým to nepríde po prvý mozgový závit.A kedže mám ozaj pekné číslo "konzultantov" z fóra,poznám ich názory a viem že existuje stále skupina ľudí pre ktorých to stojí za to.Čím lepšie vyčerpáš úvodnú tému,tým menej pravdepodobnosti je,že niekto bude čítať nezmysli na tretej strane.
Pozri,ja môžem pokojne povedať že téma o logovaní sa velmi trafila a podla mňa pomohla mnohým a stále je to živé,lebo mi posielajú log na pozretie každú chvílu.Ale tém ktoré urobili a splnili poslanie je viac.Čo ma obzvlášť teší je odozva zo zahraničia,takže pán Google sa stará.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan prepáč ale on sa začal a rozšlápol mi moju babovčičku. :zga27: :..: :..:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nevadí...toto slovo ma naučila vnučka.Vždy ak niečo rozbije alebo jej spadne sa zaškerí...nevadí.No a ako sa dá potom hnevať ? :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

easyridersvk napísal:... lietadla su bezne navrhovane s bezpecnostou 1. tj co nameraju na to je pocitane. ziadna rezerva ...:D. rezerva je v skrateni vymennych intervalov. sadnete do lietadla? :D
Tiež sa priklaňam k názoru ,že NEVIEŠ O ČOM hovoríš :d :D

Ak by mali byť autá, TECHNICKY na tej urovni,čo lietadlá

tak by mali v sebe dopravu paliva k motoru 2x, to znamená 2x palivové trubky, 2x rampu vstrekovania, 2 x palivové čerpadlo, 2x zapaľovacie cievky,
POTOM rozne snímače tlaku oleja v celom okruhu, snímače tlaku paliva , vyvedené na pristrojovej doske,
snímače tlaku v pneu s možnosťou ich dofukovania za jazdy
komplet udaje z prevodovky,vratane detailneho zobrazenia % krutiaceho momentu a momentalneho výkonu na každom jednom kolese,
vratanie VŠETKYCH diagnostických udajov všetkeho možneho VYVEDENÉ na pristrojovej doske pred vodičom
+ 3x spojenie GPS každe jedno nezavisle + spojenie na dispečing riadenia prevadzky aspoň na 8-mich nezavislych frekvenciach... atd... atd

naozaj nemáš ŠAJN o ČOM ideš písať ...PALEC DOLE !!
Naposledy upravil/-a laco1871 v 11.12.2016 17:20, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

easyridersvk napísal:... lietadla su bezne navrhovane s bezpecnostou 1. tj co nameraju na to je pocitane. ziadna rezerva ...:D. rezerva je v skrateni vymennych intervalov. sadnete do lietadla? :D

Chlapci myslím že ste easyridersa zle pochopili.
Byť vami,si to prečítam ešte raz,lebo čítate to čo tam nie je napísané,a nečítate to čo je.
V leteckých konštrukciách to nie je kg sem,kg tam,preto sa robia záťažové merania a to je vodítko návrhu pre konštrukčný diel.Úplne jednoducho povedané,to nie návrh mostovej konštrukcie a nie je možné použiť kooficienty predimenzovania.U mostu je jasné že polovica analfabetov má vodičák a pokojne na most vbehne z tri razy väčšou váhou než nosnosť mosta.U lietadla sa takto uvažovať nedá
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Utrhol nam veter plech na streche, dosiel chlap s rebrikom, leze co ja viem 6-7 metri vysoko, ze ideme ho istit ??? Nacoooo, hore neuletim a dole ma najdu lol lol

Zeby aj letadla takto stavali lol ??
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo má vydržať 100 N tak vydrží 100 N a je projektované na 100,ja nemám pocit že letecký priemysel robí chyby,takmer výlučne ich robí osluha.Fakt si nemyslím že by mali nezodpovedných konštruktérov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ked sa niekedy spickove veci pouziju, toz letectvo bude isto v prvych radoch stat, vobec bych si nedovolil porovnanie s automotivom...tu sa tiez vela technologii vie vyvojovo ufinancovat, ale samotnou masovostou produkcie :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

mhlavaty napísal:cviro...ja ozaj nie som dnešný aby som nevedel že dnes ľudia nevedia čítať a ak aj náhodou áno,nerozumejú textu.Ale nejaké to percento zdravých jedincov predsa len je,a to je určené pre nich.Nepíšem pre ľudí ktorým to nepríde po prvý mozgový závit.A kedže mám ozaj pekné číslo "konzultantov" z fóra,poznám ich názory a viem že existuje stále skupina ľudí pre ktorých to stojí za to.Čím lepšie vyčerpáš úvodnú tému,tým menej pravdepodobnosti je,že niekto bude čítať nezmysli na tretej strane.
Pozri,ja môžem pokojne povedať že téma o logovaní sa velmi trafila a podla mňa pomohla mnohým a stále je to živé,lebo mi posielajú log na pozretie každú chvílu.Ale tém ktoré urobili a splnili poslanie je viac.Čo ma obzvlášť teší je odozva zo zahraničia,takže pán Google sa stará.
Ja budem rád ak takéto témy budú len pribúdať. U mňa máte Pán Hlavatý obrovský rešpekt zato čo robíte a obrovskú vďaku za všetky rady čo ste mi boli ochotný dať.
Pre Cvira: tiež mám k Tebe rešpekt a vnímam Ťa ako jedného z najznalejších tu na fóre a chápem Tvoj (dalo by sa povedať) negatívny postoj a že každá téma na ab.eu ktorá je zmysluplná sa zahltí balastom. Ale pochop že ľudia ktorí nepotrebujú prispieť hlúposťou a dokážu vyťažiť z témy to, načo bola primárne určená nebudú vypisovať hlúposti. Ono na oko sa zdá, že témy aj prispievatelia upadajú a výsledok je nedohladný ale opak je pravdou. A kto potrebuje pomocou súkromnej správy sa na zvyšok opýta (ako to robím napr. aj ja :-) Osveta je dôležitá - hlavne v dnešnom svete...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale tie veci sa podmieňujú vzájomne.Čím menej ľudí píše,tým viac ich odchádza sklamaných že nič nenašla čo by stálo za prečítanie.
Veľmi veľa dobrých "prípadov" sa ani nezačne pre hlúposť samotného zadávateľa témy.Sorry ale ako inak to nazvať.Aby niekto chcel riešiť svoj problém a nezadal ani značku,typ,rok atd to sa inak ako hlúposť nazvať nedá a tak to ostane bez odpovede.Komu by sa chcelo cez päť dotazov pátrať že o čo vôbec kráča,aby ak sa dopátra pomáhal.Ja to mám za kombináciu hlúposti z kusom neúcty. A tak ak to upadá,je to iba o prístupe ľudí,neochota,neochota a ešte raz neochota,prípadne ešte nasratosť a potreba sa do niekoho pustiť.
Ale už som písal,fórum sú aj ľudia velmi slušný,inteligentný a tak nie je možné hodiť všetko do jedného vreca.Bola by veľká škoda keby vždy a všade všetko prevalcovali blbci.Takže ja si myslím že je pre koho písať.Komunikácia vzápätí často opustí verejný priestor a presťahuje sa do ss,ale to je iba odozva a obrana pred ľudmi ktorý majú potrebu ku všetkému niečo hlúpe napísať.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Tiez si vazim podobne temy a prispevky. Ja nie som technicky typ, ale vela tem mi tu uz pomohlo. Velakrat vyhladavam podla konkretneho člena fóra. Alebo niekedy vyhladavam na google stylom
"hladany retazec" site:forum.autobazar.eu ked nieco googlim a chcem vediet, ci sa nieco o tom nepopisalo uz tu, kde troska poznam clenov.

Netreba kazdy komentar hned povazovat za balast. Niekto (Oco) svojskym sposobom vyjadri, ze sa niecomu podobnemu radsej vyhne. A iny(napr cviro), ze to az tak strasne nevidí. Takze ten co hlada, si vyberie nazor ku ktoremu sa prikloni.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:Čo má vydržať 100 N tak vydrží 100 N a je projektované na 100,ja nemám pocit že letecký priemysel robí chyby,takmer výlučne ich robí osluha.Fakt si nemyslím že by mali nezodpovedných konštruktérov.
To je pravda no ak ide o ludí tak sa projektuje na 100 ak je predpoklad, že to má vydržať 60. Ak by mali byť ludia ohrozený sekundárne, tak 75. Normy sú už skrátka také a rezerva 40 resp-25% je daná v mnohých oblastiach a predpokladám, že letectvo nebude výnimka.

K tej 3qvaltovej Pobedě. Mali sme Vogu 21 tiež s qvaltom. Na výjazde z NR sme zaradili za 3 a vyradili až v Smokovci ;-)

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných