DSG 7 stupnova trha pri podradzovani

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radoss99
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 14.09.2012 12:37
Zdieľať na Facebook

DSG 7 stupnova trha pri podradzovani

Príspevok od používateľa radoss99 »

Dobrý deň. Mam taky problem prevodovka začala jemne skubať ked podradzovala, mal som cca 1000km do vymeny oleja tak som ho dal vymenit s tym že jemne trha... servisak po vymene povedal že radi fajn a pri podradzovani nič necitil že by skubala... ako som šiel zo servisu už som citil že to neprestalo... nechal som to tak ale po čase to začalo viac a viac ale už aj pri rychlejšiom rozjazde keď prevodovka radila cca 2 stupne trhlo ale potom už nie... auto šlo zas do servisu... po dvoch tyždnoch mi volal servisak že prevodovka je v poriadku tak že ju skusi resetovať a nastaviť nanovo... keď som zobral auto zo servisu radila fajn aj podradzovala ale časom začala zas trhať pri PODRADZOVANI... čoraz viac a teraz už trhne niekedy aj pri radeni nahor... vie mi s tym niekto pomôcť? Alebo tomu už pomôže len no a prevodovka... auto je Volkswagen passat 2.0BiTdi 2015 cca 200 000km najazdene.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Filter v prevodovke si vymenil ?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Napis, zavolaj do Sixta prevodovky. Ten ti odpovie najlepsie a aj cifru mozno hodi. Pises o 200 000 km, to uz je celkom dost.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

DQ200 nemaju filtre
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tu v teme je asi rec o DQ500.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

To co urobil ten servisak bolo iba vynulovanie adaptacnych hodnot a mozno ak si dal robotu navyse urobil adaptaciu jazdou. Tym zresetovanim chvilu trvalo, kym riadiaca jednotka zistila, ze pozadovane hodnoty dvojspojky su mimo tolerancie. Preto zacala trhat az po case. Asi sa na aute ostrejsie jazdilo popr.vela v meste
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Teleso filtra DSG-7 DQ500 s magnetom, 0BH 325 159
Prehrievanie skrinky a kovových triesok sú hlavnými dôvodmi zlyhania skrinky DSG! Toto puzdro predlžuje životnosť prevodovky DSG. Výmena štandardného krytu olejového filtra za výrobné číslo 0BH325159. Výhody tohto prípadu: - Vďaka zliatine hliníka a rebrám na skrinke, zlepšený odvod tepla z krabice až o -8 stupňov, čo pozitívne ovplyvňuje činnosť schránky ako celku. Táto budova je dôležitá pre všetkých a pre tých, ktorí sa stavajú na koľaji, pre tých, ktorí sú v dopravnej zápche a pre tých, ktorí chcú vedieť, aký je stav jeho schránky; - Neodymový magnet (vyťahovacia sila: 23 kg). Magnet zachytáva prach a triesky, čím môžete pravidelne nezávisle kontrolovať stav prevodovky, pričom nie je dôvod na obavy z magnetu na magnetu, čipy sa začali - je čas rozobrať a udržiavať box; - Veko je trvanlivé a na rozdiel od plastových puzdier z výroby je možné ich používať dlhú dobu; Obaly sa vyrábajú na CNC stroji: - presnosť; - kvalita; - množstvo; Toto puzdro je kompatibilné s nasledujúcimi vozidlami: - Audi RS3, RS Q3, Q3, R8, TTRS - VW Transporter, Caravella, Tiguan 2.0 DSG R-line a ďalšie modely Auto pre model DQ500. Je tiež možné nainštalovať kryt z dsg-7 dq500 na box dsg-6 dq250, aby ste ho mohli vymeniť, potrebujete kryt + filtračný prvok 0BH325183B. Naše kontakty Webová stránka a ďalšie modely vozidiel pre model DQ500. Je tiež možné nainštalovať kryt z dsg-7 dq500 na box dsg-6 dq250, aby ste ho mohli vymeniť, potrebujete kryt + filtračný prvok 0BH325183B.
https://www.youtube.com/watch?v=6ff1AIB3N_w
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Tvoj text hovori zjednodusene o tom, ze tie prevodovky odchadzaju v dôsledku prehrievania alebo v dôsledku zanesenia a teda aj poskodenia mechatroniky / dvojspojky pilinami. Za dalsie predchadza sa tomuto podla textu inou vanou, ktora ma lepsi odvod tepla. O tomto som sice nepocul ale ok. Ja by som skorej povedal , ze majitelia nemaju ani potuchy, kedy sa menil olej i filter a tymto odchadzaju.
Majitel auta nech si uz urobi sam co uzna za vhodne. Mozes mu to opravit
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Držte sa témy, hovadiny zmazané.

Vďaka
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Hlavne nech si zadavatel temy riadne overi, komu to zveri do opravy.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

prý převodovka stejně nemá delší životnost jak 250000 km
Lacný Passat s automatom, kto by nekúpil http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=368&t=351140
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

k filtrom len ze ta prevodovka ma 2 filtre, jeden je ta vlozka co sa da vymenit a druhy je vnutri napevno zabudovany co sa da vymenit len pri rozlozeni
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mazakpeter
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 06.12.2008 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 7 stupnova trha pri podradzovani

Príspevok od používateľa mazakpeter »

pri prevodovke DQ380 a 381 mokra dvojspojka 2,0tdi 110 a 140kw dsg7, alebo u audi stronik7 je tento jav uplne normaly,pripadne pri zastaveni aj jemne zachvenie, u dsg7 tzv suchej dvojspojky 1,6tdi sa toto nedeje, tam radenie citit nieje, da sa spravit reset a adaptacia no nič od toho nečakajte, bude to stale to iste,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 7 stupnova trha pri podradzovani

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To DSG má km ktoré by šlo označiť ako +- km keď sa mení dvojspojka pre prirodzený úbytok na lamelách.Výmeny oleja,využívanie výkonu a jazdný spôsob vie tak odobrať ako aj pridať k priemerný prebeh do výmeny.Trochu sa podivujem že to servis majiteľovi nepovedal,je to normálna vec patriaca k prirodzeným obmenám na základe km a preto sa k výmen pristupuje aj pri inom servisnom úkone napr výmena dvojhmoty ale rozvodov V čkových motorov Fsi alebo 3,0 Tdi
romiduri
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.04.2010 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 7 stupnova trha pri podradzovani

Príspevok od používateľa romiduri »

Dobrý deň mám ten istý problém ako radoss
Chcem sa opýtať ako to nakoniec vyriešil
Ďakujem pekne

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Janes94, Majestic-12 [Bot], mhlavaty a 14 neregistrovaných