DSG 6 stupnova prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam-danko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.06.2023 13:59
Zdieľať na Facebook

DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa adam-danko »

Dobrý deň, :48:
Chcel by som sa spýtať či s tým ma niekto skúsenosť, keď zaradim Dcko a pustím brzdu tak niekedy sa stane že až po chvíľke sa dá auto zrazu do pohybu.

Niekedy si drží rýchlostný stupeň na vyšších otáčkach.

A z D1 do D2 a z D2 do D3 je cítiť radenie alebo pri brzdení keď podradí do D2 tak je to cítiť.

Ďakujem za odpovede :)
fzubaty
Príspevky: 1615
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6stupnov

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano DSG bola zla kupa. Treba s tym ist do servisu, ktory sa zaobera opravou automatickych prevodoviek.
uwa0915710990
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.10.2022 19:10
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa uwa0915710990 »

Podľa mňa je to úplne normálne. Mal som kedysi Octaviu RS 2.0 TDI, kupoval som ju úplne novú, a toto sa mi stávalo bežne, a to v podstate od začiatku. Treba len jemne pridať. To nie je vada 6st. DSG prevodovky, ale typická vlastnosť. Čo sa týka držania otáčok, tak to mi robilo len v S-režime alebo keď auto regenerovalo DPF filter. A neboj sa, 6st. DSG automat nie je síce veľmi komfortný, ale vydrží viac, ako tie súčasné DSG šmejdy, čo robí VW group....každopádne treba dodržovať výmeny oleja, a občas treba dať prevodovku skontrolovať aj odborníkovi, ak si nie si istý.
tuninka
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa tuninka »

no normálne to nie je, aj keď to možno v autorizáku ti povedia, že to normálne je a že je to vlastnosť prevodovky.... ale dobré by bolo napísať, že v akom aute to máš, aké je staré, koľko má najazdené km, aký servis prevodovky bol, alebo nebol robený.... máme v rodine focus s powershiftom a necuká vôbec a dsg by malo byť od toho vraj lepšie
adam-danko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.06.2023 13:59
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa adam-danko »

Je to skoda Octavia combi 2017 2.0tdi 110kw auto je dovezené z Nemecka a chodilo do originál autorizovaného servisu aktuálne ma nabehané 210 000km olej v prevodovke som dával meniť tak isto aj rozvody a všetky oleje a filtre. Myslím si že to normálne nieje máme v rodine ešte jednu Octaviu 2019 2.0tdi 110kw s 7stupnovim automatom a ona ide úplne krásne ani pri jednom rýchlostnom stupni nieje cítiť že auto preradilo :)

Za všetky odpovede dakujem :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie prevodovky idú krásne a pokiaľ sa dodrží údržba,oleje vymieňajú a majiteľ si uvedomuje že jazdí z automatom (teplota a záťaž). DSG je jeden z mála automatov ktorý opravia v každom z lepšom klasickom servise čo je veľké plus.Pokiaľ dostane od majiteľa nenáležite naložené,je bežné že pri km okolo 200 tis sú už opotrebené lamelky dvojspojky a vedie to k podobným prejavom.Tieto potreby DSG si treba len a len uvedomiť a prijať,presne ako opotrebenie iných vecí.Plusom pri riešení je aj prijateľná nelikvidačná cena,čaká to každú DSG a rozdiel je iba v nabehnutých km a tie sú ultra závislé od topánky majiteľa.Spústa ich nemá najmenší problém pri km dosť nad 300 tis.DSG má veľmi dobrú diagnostikovateľnosť ale malý počet dobrej obsluhy.Značná časť problému ide na vrub zvyšovaným výkonom kde je zvýšený limiter zaťaženia. Takže pokiaľ má ísť debata o vlastnostiach,radšej sa treba baviť o majiteľoch,vlastnosti prevodovky sú v poriadku.Sú to vlastne dve prevodovky so zodpovedajúcou mechatronikou a tomu zodpovedá absolutne logicky aj potreba olejového servisu,to je nutné si uvedomiť aj pri kúpe jazdenky,majiteľ sa nikdy nedozvie,čím to všetko prešlo pri prvých tisícoch km.A odtiaľ sa všetko odvíja tak u motorov ako aj automatov.Prvá výmena oleja pri vysokom počte km vedie min v polovici prípadov k zhoršeniu už existujúcich problémov.Ak už problémy sú,treba riešiť všetko ako celok a potom výmena oleja.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa seven549 »

adam-danko napísal: 11.06.2023 07:52 máme v rodine ešte jednu Octaviu 2019 2.0tdi 110kw s 7stupnovim automatom a ona ide úplne krásne ani pri jednom rýchlostnom stupni nieje cítiť že auto preradilo :)

6 a 7 stupnove dsg je rozdiel.to novsie je lepsie stavane na vacsiu vydrz vacsi krutak.6 stupnove dsg bol expreriment.

inac akoze nieje citit kedy prevodovka preraduje?ja citim preradenie na kazdom hydro automate,dgs aj powershifte.
fzubaty
Príspevky: 1615
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa fzubaty »

7 stupnove suche su stavane na vyssiu zataz. To ma poser.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa seven549 »

aj ta 7dsg je ako 6 dsg.

problem je rok vyroby.doma ma octaviu rok 2019 a on kupi od araba srot z roku 2017.v polovici roku 2018 uz dostavali postupne 7dsg.pre istotu treba brat od 11/2018 7dsg.pri 130km/h toci 1900 otacok a zvlada aj krutak nad 400nm.vsetke 6dsg su hnoj

ako pisal hlavaty pri tych km uz mozu byt chytene spojky+ bonus :2f93: zotrvacnik

niet nad legendu --manualnu prevodovku--.ale ako sa vravi zakaznici chu tam do dsg :40bd:
mk2009
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.09.2010 08:32
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa mk2009 »

fzubaty napísal: 11.06.2023 18:37 7 stupnove suche su stavane na vyssiu zataz. To ma poser.
Spominal tu niekto suche spojky? 7-stupnove su aj s mokrymi, napr DQ500.
fzubaty
Príspevky: 1615
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tu spomina kazdy hlavne spolahlivost. Len skoda ze kazda druha prevodovka co jazdi je v podstate na odpis…
uwa0915710990
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.10.2022 19:10
Zdieľať na Facebook

Re: DSG 6 stupnova prevodovka

Príspevok od používateľa uwa0915710990 »

Aktuálne 7st. suché DSG(ktorých je väčšina) sú lacné šmejdy, ktorých priemerná výdrž je max 100.000 km, avšak 6st. mokré DSG sú(boli) kvalitné prevodovky, ktoré v pohode držali 250.000 km+, za predpokladu, že sa pravidelne menil olej.
Takže vážení.... porovnávate neporovnateľné. Oboje prevodovky majú špecifiká, a oboje sa správajú inak. To Vaše 6st. DSG sa správa takmer identicky, ako sa správalo moje nové auto pred 13 rokmi, ktoré malo nabehané 10km....tá 6st. DSG je omnoho nekomfortnejšia na jazdu oproti 7st. DSG. To, že tu niekto tvrdí opak(že staré 6st. boli hnoj, a tie nové 7st sú stavané na väčšiu záťaž...), tak ten by si mal prečítať štatistiky. :d :D :d :D
Každopádne, vzhľadom na značné množstvo nabehaných km, by som si tam dal určite vymeniť olej, a lepšie ako sa pýtať v diskusiách, je dať si ju pre istotu skontrolovať odborníkom, lebo možno to ani nebude v prevodovke, ale bude načatý (aj) dvojhmotový zotrvačník.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných