868 734
inzerátov
Pridať inzerát

Dovoz zo Švajčiarska

Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
***zmazaný člen***
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 0 min
Predmet: Dovoz zo Švajčiarska PríspevokZaslal: 19.03.2018 12:17   
Ahojte, chcel by som sa opytat ci nema niekto skusenost ohladom dovozu auta zo Švajciarska. Udajne bolo auto odhlasene vo Švajciarsku a bolo za neho zaplatene CLO + DPH.

Vie mi niekto poradit ako si overit to, ze bolo ohlasene a zaplatene CLO + DPH? Aky doklad mam ziadat od predajcu ako dokaz?

Dakujem velmi pekne.
Jaro.
Citovať
robinco
Založený: 04 február 2007
Nabehané: 5 min
PríspevokZaslal: 19.03.2018 17:54   
Ahoj pri dovoze auta z CH je potrebny tech.preukaz na ktorom je pečiatka o odhlasení v CH.Na SK sa platí clo ,vydaju deklaračny list+vymer platieb a šek na zaplatenie,dalši postup je preklad CH tech.preukazu,nasleduje KO,STK,EK,potom schvalovačka na odbore dopravy
Citovať
***zmazaný člen***
PríspevokZaslal: 19.03.2018 23:42   
Ahoj robinco. Dakujem velmi pekne za pomoc. Dam si pozor na to odhlasenie v CH a pozriem technicak, ci to tam je.
Citovať
peto.
Založený: 15 september 2008
Nabehané: 14 hod 28 min
PríspevokZaslal: 20.03.2018 07:05   
ahoj, ja ked som nieco viezol z CH vzdy som clo a dph platil priamo na hranici u nemeckych colnikov. Daju ti papier ze je to zaplatene a hotovo. a ten, samozrejme prelozeny, pytali aj na odbore dopravy.
Citovať
***zmazaný člen***
PríspevokZaslal: 20.03.2018 09:36   
Ahoj peto. Dakujem za info ;) Takze si platil CLO a DPH hned na prvom moznom colnom urade pri vstupe do EU, ale da sa asi aj platit v mieste bydliska nie (napr. SK,PL.. podla toho kam auto smeruje)?

Takze ak podla predajcu je vozidlo odhlasene v CH a momentlane je v Polsku, tak by mal mat doklad o zaplateni CLA a DPH bud z Nemecka lebo inej krajiny cez ktoru isiel v ramci EU, alebo priamo z Polska nie?
Citovať
peto.
Založený: 15 september 2008
Nabehané: 14 hod 28 min
PríspevokZaslal: 20.03.2018 17:42   
tak mna ani nepustili z hranice kym som nezaplatil raz som sa pytal ci to nemozem urobit na slovenskom colnom urade tak nechceli o tom ani pocut. Inak ak je vozidlo odhlasene v CH, v technickom je peciatka UNGULTIG a v poznamke je export. Od predajcu si pytaj Rechnung z colnice kde je uvedena vyrubana dan a clo.
Citovať
***zmazaný člen***
PríspevokZaslal: 20.03.2018 19:31   
Peto dakujem ti velmi pekne za rady ;) Dam si presne pozor na ten technicak a ten Rechnung z colnice, aby som mal istotu ze uz bolo CLO a DPH zaplatene.

Velmi si mi pomohol a este raz vdaka

Nech sa ti darí.
Citovať
***zmazaný člen***
PríspevokZaslal: 21.03.2018 08:52   
Peto poslal som ti SS :)
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel