Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudo77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2022 17:03
Zdieľať na Facebook

Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa dudo77 »

Ahojte, prvý krát chcem doviezť vozidlo a tak mám pár otázok čo mi bude potrebné všetko vyriešiť. Vozidlo nemá STK a EM avšak má platné doklady a značky. Auto by som chcel doviesť na vlečke a prihlásiť na moje meno a následne odhlásiť na 2 roky kým by sa neopravilo na úroveň kedy by bolo možné STK a EM absolvovať.

Nemáte niekto skúsenosť s dovozom a prihlásením auta bez STK/EM a následným odhlásením?

Ide mi hlavne o to aby potom z toho neboli pokuty/problémy a aby mi ho keď sa opraví prihlásili a ja by som potom absolvoval STK/EM.

Čo všetko by mi ku tomuto dovozu bolo potrebné? Dočítal som sa, že papiere netreba prekladať a zatiaľ viem len toľko, že aby sme si s majiteľom spísali kúpno predajnú zmluvu a odhlásili ho na jeho okresnej polícii v CZ na moje meno. Budem potrebovať prevozné značky a poistku aj keď auto doveziem na vlečke a pôjdem ho prihlásiť a hneď následne dočasne odhlásiť? Ďakujem vopred za objasnenie týchto vecí.
bestautosk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.08.2012 08:47
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa bestautosk »

Pozdravujem ťa, pri vývoze z ČR aj keď pôjdeš pre to na prívese pôjdete s autom na evidenčnú kontrolu, to u nich robia na STK. Evidenčná kontrola nemá nič spoločné s kontrolou technického stavu, takže sa nemusíš báť že " neprejdeš" ... Následne s tým papierom z evidenčnej kontroly a dokladmi pojdete na úrad kde spravíte odhlášku na teba a vývoz. Ak všetko pojde v pohode, toto tam máš hotové za dve hodiny... u nás auto bez platnej STK a EK neprihlásiš, tak si to najprv oprav a prihlásiš si to na Slovensku za rok, za dva... tam lehota na prihlásenie nie je daná žiadna
dudo77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2022 17:03
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa dudo77 »

Niekde som pocul ze je ta lehota na prihlasenie 30dni, vies mi to prosim ta dolozit dakym tlacivom alebo niecim? Lebo takto by mi to tiez vyhovovalo keby som to nemusel prihlasovat.. Vopred diky
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa peterson999 »

bestautosk napísal: 04.02.2022 18:50 Pozdravujem ťa, pri vývoze z ČR aj keď pôjdeš pre to na prívese pôjdete s autom na evidenčnú kontrolu, to u nich robia na STK. Evidenčná kontrola nemá nič spoločné s kontrolou technického stavu, takže sa nemusíš báť že " neprejdeš" ... Následne s tým papierom z evidenčnej kontroly a dokladmi pojdete na úrad kde spravíte odhlášku na teba a vývoz. Ak všetko pojde v pohode, toto tam máš hotové za dve hodiny... u nás auto bez platnej STK a EK neprihlásiš, tak si to najprv oprav a prihlásiš si to na Slovensku za rok, za dva... tam lehota na prihlásenie nie je daná žiadna
Presne toto som ti chcel napisat, sedi to na 100%
Ani nemusis zistovat postup prihlasenia lebo ten sa za 2 roky dokaze zmenit na Slovensku aj 5x :-)
Ak sa jedna o veterana/vikendovku asi by som to ani na nase SPZ nedaval - teda ak chces jazdit obcasne ale to je uz ina tema...
Vyhoda neprihlasit je moznost predaja dalej bez byrokracie a poplatkov napr. do zahranicia.
Ked prihlasis v SR, bude ta to stat napr. 400e a keby si potom predal do zahranicia tak ta nas stat opat okradne o 100e za KO pri vyvoze. Sme skratka krajina zazrakov kde stat s tebou vydrbe kde sa len da a za prihlasenie stareho vergla z obcana vytiahne takmer mesacny plat. Vivat Slovakia.
Naposledy upravil/-a peterson999 v 10.02.2022 15:50, upravené celkom 1 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
dudo77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2022 17:03
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa dudo77 »

Peterson práveže nie je to veterán, je to víkendovka ale chcem ju na značkách lebo ju neplánujem predať. Ide mi o to, aby som nemal potom problém auto prihlásiť keď bude opravené.. Je teda naozaj tá lehota taká, že auto môžem po odhlásení a spísaní vývozu prihlásiť kľudne aj o rok/dva? Ako dlhšie než pol roka / rok nemyslím že bude oprava trvať ale ajtak.. Chcem aby som potom nemal problém..
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa peterson999 »

dudo77 napísal: 04.02.2022 19:24 Niekde som pocul ze je ta lehota na prihlasenie 30dni, vies mi to prosim ta dolozit dakym tlacivom alebo niecim? Lebo takto by mi to tiez vyhovovalo keby som to nemusel prihlasovat.. Vopred diky
Cize si prisiel po radu a ten co ti ma zadarmi poradit musi dokladat potvrdenia ze ma pravdu ? Nebolo by lepsie si to v tom pripade overit na urade ked si neveriaci a spajas si prihlasenie v ramci SR s prihlasovanim u dovozu ?
Poradili sme ti dobre, takze ak mas pochybnosti zavolaj si na OU dopravy. Dufam ze nenapises ze tam mame volat my co to ovladame alebo aspon poslat telefonne cislo :-)
Auto prihlasis aj o 100 rokov, teda ty uz asi nie... Jedine ze by doslo k uplnemu zakazu pouzivat a prihlasovat spalovacie motory ale to uz potom nebude mat nikto spalovak na znackach. Ale aj o 100 rokov to budes mat ako dnes Ford T a ak spolocnost neupadne uplne a ostane aspon trochu normalna tak ti nebudu moct zakazat pouzivat tvoj majetok minimalne niekde na polnej ceste :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
dudo77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2022 17:03
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa dudo77 »

Peterson zas až tak som to samozrejme nemyslel asi som sa zle vyjadril. Myslel som to tak, že či o tom niekde nie je písaný článok alebo niečo že by som si vedel aj bližšie info naštudovať aj o tej technickej kontrole.. Každopádne keďže je to teda tak, že sa auto môže po odhlásení a vypísaní dovozu prihlásiť keď budem chcieť tak je vlastne všetko zodpovedané a vlákno je vyriešené. Ďakujem páni
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa peterson999 »

Pochopil si, je to vyriesene. Nabuduce ked ti napise niekto normalny a dalsi normalny ti to potvrdi tak mozes verit a nemusis pochybovat. Ale je pravda ze tu je tazke niekedy urcit kto tu je normalny...
Ano, tema je uz vybavena. Som zvedavy ci tu nezacne boj nejakych lahkych atletov, ale vidim ze chapes cize dalsie komenty si uz nevsimaj aj keby prisli a pisali somariny - ty je taky zvyk na tomto fore... Atleti tu totiz casto zadavatela zneistia, teba si zneistil ty sam, cize to je v pohode, si len nedovercivy. Celkom by ma zaujimalo kto ti povedal ze pri DOVOZE je to do 30 dni. Proste ci si len zle rozumel a nepochopil alebo ti niekto tvrdil.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa flyte »

Ja teda neviem co potom znamena toto:

Vlastník vozidla, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, je povinný osobne toto vozidlo prihlásiť do 30 dní po jeho nadobudnutí; pritom uvedie, kto má byť zapísaný v osvedčení o evidencii časť I a časť II ako jeho držiteľ.

Priamo na stranke ministerstva vnutra.

https://www.minv.sk/?prihlasenie-doveze ... zahranicia
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa seven549 »

ale to plati pre auta ktore uz boli na sk evidovane.



ak si niekto kupi auto z cz de usa moze ho prihlasit aj o 10 rokov.pretoze ho bez stk ek a ko neprihlasi.len musi mat dovtedy pekne odlozene doklady z krajiny kde to kupil a ze bolo odhlasene.absolvuje ko stk ek a prihlasi si to.

alebo sa dovtedy rozhodne rozpredat na diely a karoseria sa do srotu.ja som tak spravil.mal som z nemecka bmw na drifty.ked sa auto zodralo cele slo do srotu a este aj papier mam od toho.keby nahodou niekto o 30 rokov sa ma pytal kde to auto skoncilo.slovenske urady o nom nevedeli cize akoby ani nikdy na sk nebolo.

ale ak sa to da prihlasit bez stk ek ze staci s tym prist na voziku na ko tak potom to budu ludia prihlasovat.
mtba
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.05.2017 21:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa mtba »

Dv, nie je mozne prihlasit auto bez STK/EK, prave som prihlasoval auto z AT.
Urad dopravy neschvali dovoz a nevyda cisty TP plus nejake potvrdenie ktore je potrebne na prihlasenie MV bez platnej STK a EK.
Auto mozes prihlasit bez problemu aj po xy rokoch, mal som auto z CR vysse 6 mesiacov nez som zacal riesit OU a prihlasenie a nebol ziadny problem.
Qcko
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa Qcko »

Auto môžeš prihlásiť kedy chceš, len je potrebné počas tej doby nestratiť žiadne papiere.

Keď sa jedná o vozidlo, ktoré bolo na SVK už prihlásené a prešvihne sa lehota 30 dní, tak to znamená len toľko, že je nutné vykonať KO a administratívnu STK/EK, po tej lehote sa auto chová ako "nové" a ešte neevidované.

A inak nemáš nič ľahšie, ako sa spýtať jednoducho na miestom DI, tam ti to potvrdia a môžeš kľudne spávať.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa peterson999 »

administrativna STK ked neprihlasim do 30 dni ?
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa seven549 »

tam je asi aj pokuta ak sa to neprihlasi do 30 dni.aj pokutu som dostal za to ze som mal auto 3 mesiace bez pzp.musel som tie 3 mesiace doplatit vyratali to z poslednej pzp za tu dobu + pokuta asi 25 ecok.tak to bolo este pred nastupom sucasnej vlady.a co povedal kalinak to platilo.

ale teraz ani sam clovek nevie co plati.teraz je ten pravy bordel vo vsetkom ani sami policajti nevedia co plati cize da sa vsetko spravit.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz vozidla z CZ bez STK a EM

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mtba napísal: 06.02.2022 22:55 Dv, nie je mozne prihlasit auto bez STK/EK, prave som prihlasoval auto z AT.
Urad dopravy neschvali dovoz a nevyda cisty TP plus nejake potvrdenie ktore je potrebne na prihlasenie MV bez platnej STK a EK.
Auto mozes prihlasit bez problemu aj po xy rokoch, mal som auto z CR vysse 6 mesiacov nez som zacal riesit OU a prihlasenie a nebol ziadny problem.
Bez slovenskej STK,EK? Alebo stacia aj uradne preklady tej platnej z krajiny odkial dovazam s tym ze by auto islo len na KO?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných