dovoz RAKÚSKO

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fate78
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.01.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fate78 »

Ďakujem :2f93:
mirecsnv
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 20.01.2011 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirecsnv »

Mam skusenosti z Talianskom a horsie zo Spanielskom pozor na octavie zo Spanielska a madridu vsetke taxi su tam biele alebo cierne nekupuje ich a pozor v SI su taky super dovozcovia co nevedia akosi povedat pravdu.
A ten olej pravta asi ani po 40 000 nevymenia len dolievaju :d :D
Tesim sa na reakcie
Ked auto tak DE aj ked ma ato cez 200 tisic viem ze je ok a nie stahnute Km ako u nas.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

bez DPH Ti ako sukromnikovi neopredaju..to uiz skoncilo...a staci mat firemne razitko, vypis z OR, ostatne si skontroluju sami..ale musis byt opravneny konat za firmu...

vsjo..

a pokial to doveziez na firmu bez DPH, a potom to predas, musis DPH priznat...pokial nie, hrozia Ti sankcie, podla novych zakonov o daniach dokonca trestne stihanie..

teraz vsjo
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Aké doklady sú potrebné pri dovoze auta z Rakúska?

Pri odhláške bol totiž rakúsky trechničák rozdelený na 2 časti, mne sa dostala len časť 2, časť 1 si nechali na úrade v Rakúsku, miesto toho som dostal len akýsi Datenauszug, o ktorom mi na KO povedali, že je to COC, a bez tej prvej časti to vraj nevedia prihlásiť.

Vie niekto poradiť, čo s teraz s tým?

Vďaka.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nič, máš pekný súbor náhradných dielov. Keď zasa o pár rokov nasporíš na auto zver jeho kúpu niekomu kto tomu rozumie...
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Nedovazal som ho ja, je to kupene priamo nasou firmou od leasingovky v Rakusku (Porsche bank), nakolko to pri odpisovani vyjde lacnejsie.

Takze to, co mi tvrdi manik, ktory to odhlasoval, ze ta prva cast Zulassungsbescheinigung musela ostat na urade a bola znicena je totalna blbost? Mam ho tam poslat, nech mi to pekne donesie?

Pretoze mi sväto-sväte tvrdil, ze to tak robi roky a vzdy to musi ostat na urade. Ozaj, nie je potrebny nahodou Typenschein, a nie prva cast Zulassungsbescheinigung?

Aby som s nim mohol nalezite hovorit..:-)))

Vdaka.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Už je to vybavené, súdruhovia z Österreichu to už poslali, KO absolvovaná, žiadosť čaká na úrade dopravy v BA.

Zatiaľ prešlo 10 dní od podania žiadosti (termín, kedy mala byť vybavená, podľa slov pracovníka), zatiaľ stále nič, čakáme ďalej..:-)
michal0t
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.12.2011 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal0t »

Dobrý deň !
mohol bi dakto mi poslať kúpnu zmluvu po nemecky že ako má to vizerať .
chcem kúpiť auto z rakúska od osoby a nie od bazaru a chcem to priniesť na vozíku .
Aky je postup ? len kupná zmluva a odhlásenie vozidla tak aby boli všetky dva strany techničáku ? (v predošlom strane som takto čítal )
vopred ďakujem za pomoc
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

kupna zmluva je velmi jednoduchy dokument..normalne spiste na papier, inicialy kupujuceho a predavajuceho, VIN auta, pripadne vady, farba, cena..ak si dohodnete nejaku podmienku...to je cele...

nic specialne na to nepotrebujes..
kappaverde
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.10.2012 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz Rakusko

Príspevok od používateľa kappaverde »

vyhliadol som si v IT auto. ako ho doviezt? pomozes?
janosik72
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.01.2014 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janosik72 »

storm525 ako si ich "presvedčil" aby ti ho poslali, mám podobný problém, kúpil som rakúšana ale na Slovensku a od človeka čo to tiež robil prvý krát a na KO presne to isté ako u teba že Teil II nestačí a veľký typen... ako keby ani nebol
dheko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07.08.2006 21:03
Zdieľať na Facebook

dovoz auta z Rakúska po vlastnej osi

Príspevok od používateľa dheko »

Zdravím vás páni. Chcem vás poprosiť o radu pri dovoze auta z Rakúska po vlastnej osi. Vlastne ide o potvrdenie mojej teórie, ale vďačný budem aj tak.
Vyhliadol som si na nete pekné, síce staré, ale naozaj zachovalé kabrio od súkromného predajcu. Po telefonickom rozhovore viem, že auto je pojazdné, avšak nemá Pickerl (TK).
Môžem si na také auto zaregistrovať prevozky zo Zelenča, ísť preň, nahodiť značky a s vetrom vo vlasoch ísť domov? :) Samozrejme nielen s vetrom, ale aj s malým a veľkým techničákom a KPZ*.
Budú tieto dva, resp. tri dokumenty stačiť nášmu OÚCDPK*, aby mi vozidlo typovo schválili? Alebo potrebujem aj doklad o odhlásení z rakúskej evidencie? Musí to byť originál alebo stačí kópia?
Vopred ďakujem za reakcie, snáď nejaké budú :).

  1. Vysvetlivky:
  2. KPZ - kúpno-predajná zmluva
  3. OÚCDPK - Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie[/list:o:5f223fc492]
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Po správnosti by si mal mať prevozky zo štátu, kde je auto registrované, už tu boli diskusie na tému kedy kupec dostal mastnú pokutu, viem že to hodne kontrolovali v IT a B ...
Radšej by som volil prepravník
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bez odhlášky neurobíš nič.
dheko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07.08.2006 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dheko »

Hm. S prevozkami ste ma prekvapili. V Rakúsku je cena stále rovnaká ako je tu spomínaná spred cca troch rokov? 480€? Alebo sa znížila?
A tá odhláška musí byť v originále? Rakúšan, keď auto predá, tak ju nepotrebuje už k ničomu asi, že? Napr. pri odhláške poistky a pod.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných