Dovoz noveho e-auta z CR s dotaciou

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, len spalovak je ine ako elektrikar.

Suhlasim ale s tym ze nevieme za kolko sa budu o tri-styri roky predavat tieto dotovane EVcka. Kazdy kupujuci bude vediet ze nove to auto stalo 10000 ked bola dotacia takze nikto nebude ochotny ponuknut za 4rocne 9.990 lebo ludia su zavistlive svine.

A to bude platit aj pre vozy na ktore nebola pouzita dotacia. Inak je to fakt mala skatulka, jak ked vykradnes hrackarstvo.

Neviem, nemam krystalovu gulu, a je mi to uplne jedno. Je mi uplne jedno za kolko sa predavaju ojazdene Fabie, Golfy a aj Citygou :)
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Zdravim.

Urcite to bude mensi sok, prechod z velkeho kombi vyssej strednej triedy 170kW do malej krabicky 60kW. Ale uz nerobim 50000km ako minuly rok a do prace to mam 4km a dokonca som nahodou zistil, ze od bytu 10 minut peso mam DC/AC rychlo/nabijacku a v praci mame tiez.

Ti, co sa vyjadruju k autu, by mohli napisat aj, ako dlho vkuse jazdili na elektromobile; ja zatial v podstate iba parkrat chvilu. Ale co viem, drviva vacsina ludi, co uz e-auto ma, je s nim spokojna.

Podla podmienok dotacie sa auto moze kupit/objednat/rezervovat az po doruceni vyplnenej ziadosti statnej agenture. Kedze prve ziadosti zacali posielat ludom len minuly tyzden, este tak urobil malokto.
T.j. vsetky objednavky aut dovtedy nemaju narok na dotaciu. Toto bolo zverejnene na zaciatku.
Vozidlo moze byt zakupene aj v zahranici, s tym problem nie je.

Takze viacmenej uz mam zistene skoro vsetko (aj to, ze budem musiet podavat danove priznanie a platit tu dph), az na nejake dve veci:

-ked pojdem na DI pre znacky, ci uz nemusim fyzicky pristavovat vozidlo na kontrolu VINka, lebo protokol KO uz vtedy bude urcite starsi ako 15 dni, co je jeho administrativna doba platnosti

-ci mozem chodit s autom na servisne prehliadky do slovenskeho servisu a ci zaruka bude bez problemov platit aj na slovensku

Prinajhorsom objednam e-UP na slovensku, ale Citigo sa mi paci viac.
Az na vyzor su tie auta takmer zhodne.

Obrázok
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

diesell: Aj ja by som bol spokojný s elektrom, ale za tie peniaze?????????????

Ved neelektro verziu predávali za facku (už pod 8000€) a teraz normálna cena tuším 21000€ :41c2: :41c2:
Trošku moc nie?
Ešte nejakých 12000€ by som pochopil a povedzme nech dá štát dotáciu 4000€.
To by už bolo zaujímavé
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ivko za seba poviem ze nebol a nikdy nekupil. Za 10 ale ano, a cas ukaze trznu cenu za par rokov ked ich bude dovolene predat. Ak nepride nejake revolucne znizenie cien elektrotragacov tak neverim ze pri tejto dvojnasobne dotovanej sume (8+cca5 v predobjednavke) vela prerobia
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

diesell, ešte raz - čo tu točíš o pristavovaní auta a prepadnutej KO?! ::: Naštuduj si čo je a čo nie je potrebné pri dovoze NOVÉHO auta!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jazdil som s tým asi týždeň (ABB na Zlatých pieskoch BA) a vyrábam komponenty viac ako 3 roky (karosarske)
UP-CitiGo-Mito sú trojičky absolutne zhodné a líšia sa len nálepkou na kapote.
Samozrejme farby a logá tapacírungu môžu byť odlišné.
Pri mojej sizyfovskej ceste s gazdinou som videl aj tieto spalováky a idú po cca 6t. Aygo-107-C1 (francuzske trojičky) mi oproti tomu pripadajú ovela viac "user friendly"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite mito ? :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Opravujem Seat Mii - ten španiel u nás moc vidieť nie je.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ale co viem, drviva vacsina ludi, co uz e-auto ma, je s nim spokojna.

vola sa to PPR, post-purchase-rationalization. Psychologicka zalezitost.

ZIADNY MAJITEL ZIADNEHO AUTA ktore si kupil mesiac alebo dva dozadu ti nepovie "urobil som kekecinu, som blbec, to auto je kravina a mal som kupit nieco ine" aj keby to tak hned bolo. Kazdy ti povie ake je to uzasne auticko atd, atd, pritom NEPOZNA dvadsat inych konkurencnych moznosti.

V neposlednom rade, bezne EV dnes stoji 30.000 eur - ano, novych EVciek za 8.000 eur mame tak poredšie... to znamena ze sa nebavis s clovekom ktory ma hlboko do penazenky. Bavis sa s clovekom ktory nieco dokazal, ktory sa CITI nad beznym priemerom a ktory aj je. Ako by si chcel od takehoto cloveka priznat chybu, neefektivne rozhodnutie alebo prejav akehokolvek zavahania ? Uz si niekedy pocul akehokolvek manazera akejkolvek firmy povedat "noooo trosku som sa sekol, bolo to nahovno rozhodnutie" ?

Nepocul a ani nebudes.

Takze preto je KAZDY majitel KAZDEHO EV spokojny. Uz len pre dovody vymenovane vyssie. A je uplne jedno ci je to Hjundaj Koňa, Kija Soul, Tesla Iks alebo Szkoda CytyGou.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bol uvedeny do omylu /vyssia moc/ :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wikyxxx
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ten kto hovori aka kkcina to je ten s tym asi nesoferoval este... v meste to z krizovatky vytrie 90% autam dojazd som mal realne okolo 230km aj s dupanim plneho plynu kurenim radiom...

Na zadavatelove jazdy to je priam ideal.. ja som uvazoval nad tym tiez ale mam 61km hore dole do prace po okreske a tam to uz nebolo az tak vhodne ale dalo by sa zvyknut...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

super super super...len tiii baterky...a cena
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bavis sa s clovekom ktory nieco dokazal, ktory sa CITI nad beznym priemerom a ktory aj je.
Bohužial na Slovensku sa "niečo dokazuje" častejšie na opačnej strane zákona a tak majú ludia ktorí sú pri peniazoch automaticky nálepku zlodej alebo politik.(vlastne sú to synonymá)
Len pre zadávatela opatrne - nemáš ešte dotáciu ale len príslub dotácie - auto zaplatíš v plnej sume , odošleš papiere a príde ti rozhodnutie - yes or no. A ja si myslím že na autá zahraničných predajcov sa dotácia dať nemôže.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Oco ale logika hovorí že mi nejdeme podporovať predajcov ale čistý vzduch napríklad v meste takže by malo byť nepodstatné kde sa kúpi ale kde jazdí - kde je prihlásené. Ale na Slovensku logika začína byť na príťaž....
Elektro je fajn, hlavne ako jedno auto na dojazd zo satelitu do mesta a motanie sa po meste. To mi stačí aj 200km dojazd, inak jazdenky sú za veľmi slušné ceny hlavne ak netreba myslieť na rozvody, oleje, zábeh a podobné... pokles kapacity tam je a bude ale myslím že keď baterky do priusov už nestoja majland tak s elektro to bude časom podobné.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kvázi ekologia je prvoradá, ale v predvolebnom období si určite ešte vypočujeme ako tých 750 tragačikov pomohlo udržať zamestnanosť, prípadne kolko pracovných miest ešte aj vytvorilo.
Neviem kolko vyrobí linka v BA denne ,ale komponenty chcú 400 karoserii na 3 smeny.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných