Dovoz auta z krajin tretieho sveta

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kahudko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.02.2014 17:27
Zdieľať na Facebook

Dovoz auta z krajin tretieho sveta

Príspevok od používateľa kahudko »

Dobry den, znamy doniesol auto z Iránu a je problem ho kvoli niecomu prihlasit neviete mi poradit? KO, STK EK vsteko je ale kvoli nejakym emisiam ho odmietli prihlasit. Dakujem
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak asi hlavne napíš aké auto, akú na euro normu čo sa týka emisií... lebo v III. svete asi Euro XZZ nebude prioritou... môže byť že tam autá ani katalyzátor mať nemusia....
proste buď konkrétnejší, ja ti nepomôžem ale niekto iný možno ano...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta z krajin tretieho sveta

Príspevok od používateľa peto166 »

kahudko napísal: KO, STK EK vsteko je ale kvoli nejakym emisiam ho odmietli prihlasit.
ak to ma KO, preslo STK a EK kde EK je emisna kontrola
neviem aky problem moze mat PZ pri prihlasovani...
donesies vsetky papiere, zaplatenu poistku, vyplnenu ziadost a PZ ti kaaaru prihlasi!

PZ ziadne emisie nekontroluje, (nato je pracovisko EK) cize bud to na EK dana kaaara nepresla alebo je problem dakde inde...
spytaj sa kamosa este raz z akeho dovodu mu karu odmietli prihlasit!!!
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

ľudia na čo máte net?To auto asi nemá homologizáciu pre Eu,ak budeš mať navlas dve rovnaké autá ja neviem Fábie a jedna určená pre trh v Rusku alebo Iráne tak tu ho iba tak neprihlásiš pokiaľ nemáš E-homologizáciu,problém môžeš mať už aj kvôli svetlám a to nehovorím o emisiách.Komplikovanosť a zdĺhavosť celého administratívneho procesu závisí od toho, aké doklady dokáže majiteľ dovezenej jazdenky predložiť. Ak sa môže preukázať certifikátom konformity (typové schválenie ES) alebo národným schválením, obvodný úrad dopravy ho vyzve, aby s vozidlom absolvoval technickú a emisnú kontrolu. Tam overia totožnosť auta a sprievodných dokladov. Ak vyhovie, úrad vám vydá osvedčenie o evidencii a na dopravnom inšpektoráte potom požiadate o prihlásenie vozidla do evidencie. Auto bez typového schválenia ES alebo národného schválenia sa musí podrobiť dôkladnejšej kontrole pre schválenie spôsobilosti na prevádzku na pozemných komunikáciách. Majiteľ takéhoto auta sa vystavuje riziku, že nezíska schválenie technickej spôsobilosti a auto mu do evidencie na Slovensku neprihlásia.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Nasrať celej republike do huby, nech jazdí na Iránskych čislach a je vybavený...môžu mu akurát tak hovno. Tam nepotrebujem mať žiadnu emisnú nič, iba tabuľky s Eč, a kedže je auto zaregistrované tam, nemôžu od neho pýtať tu nič viac ako maximalne technický(v ich jazyku) a od teba vodičák, možno občiansky...po našom meste jazdia 2 vozy s US evidenčnými číslami a majú tiež od pandlí pokoj.Pekný deňK
EDIT:+nemusíš absolvovať EK a TK a nemusíš mať tu poistku. Dalšie ušetrené €.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Vieš čo marco,bodaj by taký do teba drbol. Som zvedavý aká by bola tvoja rada potom.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pokial ma auto stale prihlasene v irane , tak neriesit.
Jednioduchebj iba prihlasovani v ramci EU, vsetko ostatne je cielene kompkikovane, aby sa sem nevoziki lacnejsie auta.

Ad PZP, na auta nepoistene sa v pripade nehody toto riesi cez www.skp.sk
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Osobne si myslím že neprihlásiš.. jedine riešiť cez poliaka tam prihlásia všetko no ale keď si sa snažil už na SK neviem či to bude také jednoduché... ale je úplne ideálne doviest auto a potom premýšľať ako to postaviť na papiere.. inak zaujímalo by ma čo za SKVOST to už mohol byť z hentakej prdele sveta.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Tiez by som neriesil...iba sa vozil.
V pripade nehody auto hodil do srotu a isiel podruhe. :d :D
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

paaani, ale ved zadavatel pise, ze KO, STK a EK presiel!!!
ak by bolo vozidlo nesposobile na "EU" cesty, tak by snad prejst nemalo...? ci?
na PZ sa len na zaklade danych dokladov vozidlo prihlasi a malo by to byt formalita, papierova birokracia, teda mi nejak rozum nebere ze PZ to neprihlasil koly nejakym emisnym limitom, nakolko fizly pri prihlasovani ziadne emisne limity nekontroluju... ci sa mylim? o.O

p.s.: nechce niekto forda F-150, viem dovies z kataru... ak sa nemylim, je to 8 valec 5 ci 6 liter... :) bez srandy :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Peto : EK ti skontroluje len to či sedia emisie podla TP , a DI alebo odbor dopravy OU potom rieši či sa to dá prihlásiť papierovo. To znamená že kludne môžeš prejsť cez EK a STK a aj tak ti auto neprihlásia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kahudko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.02.2014 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kahudko »

je to nove a dobre auto... zaiden super skvost ale tu stoji take cez 20 tisic a mozem ho mat za dobru cenu, kedze je nevedomy nasich zakonov a ma problem s jazykom je problem aby mi vysvetlil presne jak to bolo, kazdopadne chcel ho prihlasit a predat, spravil KO, mam h k dispozicii spravil EK a STK vsetko rpeslo, ale vraj mu odmietli vydat technicky kedze nesplna nejaku euro normu asi EURO4-5 ale v EK je uvedene ze vyhovuje, a ako to je v plosku? ak prihalsim do polska mozem potom z polska uz na SK? vraj si niekde vsimli ze nema nejake oznacenie E alebo Euro niekde na motore alebo neviem kde, a na to je forum ze sa pytam a nie hned blbe reci ze aky je to skvost.. kamarat v irane chodi atake auta ze by si neveril..
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ja by som kaslal na take auto, ak by to slo prihlasit v polsku tak to rovno predam poliakovi nech si to zobere a nech uz to nevidim, zas to potom brat na sk a skusat tu s nejasnym koncom......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Co je to tu tipovacka, ze preco asi mu to neprihlasili? Sak nech sa spyta na policii, ze v com bol problem.
Ponechanie exotickych ceduli nie je riesenie, ked auto jazdi dlhodobo na uzemi sr, tak ma asi povinnost prehlasit na sk, vid slovenske spz v rakuskom pohranici.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »


U nas na SLOVENSKU je plno tisíc milionou aut a ty tahas odniekal z TEHERANU auto tu.No sral by to pes,iba ak by si ho dostal darom tak dajme tomu.Nestaci ,ze moslimovia sa tu hrnu jak muchi na h...o,este im vnuknite napad nech tu rovno chodia na autach,sak sa oplati..


Múdro vraví FUTURA , múdro a súvislo, až mi je to divnô.
Pozrel sa ten známy do kufra , či je prázdny? Neveril by si ,čo moslimov vleze do kufra auta!

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní