Dovoz auta a znacky z CZ

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

julox
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.05.2005 23:20
Zdieľať na Facebook

Dovoz auta a znacky z CZ

Príspevok od používateľa julox »

Zdravim,
neviete mi poradit ake znacky potrebujem na dovoz auta registrovaneho v CZ? Na cz strankach som sa docital, ze pri odhlaseni auta na export v CZ sa plati 450KC a majitel dostane prevozne znacky platne 3 mesiace. Poistne krytie je v ramci CZ, ci to plati aj na SK mi povedat nevedeli. Mozem na tychto znackach prist az na SK a pokracovat dalej alebo potrebujem nejake ine znacky?
Je nejaka lehota dokedy musim nasledne auto prihlasit na SK? Alebo to moze byt kludne aj po 2-3 mesiacoch ked ho doveziem?
Vdaka
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Značky by mali platiť aj tu, bežne vídam autá s nimi. Lehota na prihlásenie neexistuje, nemusíš ho prihlásiť vôbec.
bumbalak
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.03.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bumbalak »

tiez si myslim ze nemusis hned prihlasovat.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Najdes auto, dohodnes sa s majitelom, idete na stk (evdinencna kontrola "evidencka") cena 300-500czk, auto prejde cez linku, nafotia ho, opisu km, nafotia stitok a vin cislo.

S evidenckou, velkym tp, malym tp a platnou bielou kartou na stareho majitela idete na magistrat, export vratane prevoziek je 450czk, netreba zmluvu, obciansky noveho majitela, iba jeho udaje do odhlasky.

Znacky su s platnostou od 1-3 mesiace v rovnakej cene, takze vsetci davaju na 3 mes. Dostanes novy maly tp na tvoje meno, velky tp tiez na tvoje meno a cervene znacky.

Pozor, PZP na cervene znacky sa da uzatvorit max na 30 dni, cena 40-100e v zavislosti na kW objemu a roku auta. K pzp je zelena karta, poistenie plati v celej eu, teda aj na sk. Kedy si auto prihlasis je tvoja vec, kludne aj o 10 rokov, ale ked ta nasi zeleni stopnu na prepadnutych prevozkach, mozes dostat zakaz cinnosti.
stanley010
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.04.2017 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanley010 »

Mám otázku
Kde všade musí ísť starý majiteľ somnou ?
Počíta sa správny poplatok podľa vzorca napr.správny poplatok 700€ x koeficient veku vozidla napr. 15 ročné auto 700x0.08=56.Je takýto postup aktuálny ?
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Dobry den, mohli by ste zbezne prebehnut zoznam ukonov na prihlasenie, ked uz mam CZ auto s CZ prevoznymi znackami na SK, ci to mam v dobrom poradi & nic nechyba:

1. KO

2. PZP

3. EK

4. TK

5. iDovoz.sk

6. Okresny urad, odbor cestnej dopravy - Návrh na jednotlivé uznanie typového schválenia EÚ jednotlivo dovezeného vozidla z členského štátu

7. Dopravny inspektorat PZ
votrelec2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20.05.2019 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa votrelec2 »

Kedze PZP ti plati na ceskych znackach, nove PZP ti treba az k novym znackam, cize PZP staci az za krokom 6.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

mohol by som este:

01.4. idem na KO. plati 15 dni

15.4. podam navrh na uznanie typoveho schvalenia. OU ma 30 dni (nechcem priplacat za 5 dni)

15.5. mi urad da TP

29.5. idem na DI po znacky

co mi je nejasne:
na DI uz policajt nekontroluje VIN, takze tam nemusim chodit s tym autom
na DI predkladam tiez protokol z KO
platnost KO je 15 dni, ale tie uz uplynuli

Nenastane tu nejaky problem alebo znova povinnost obhliadky VINka?

Dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. VIN sa nekontroluje.
2. Načo im na DI bude KO? Doteraz im ho bolo treba aby nebolo treba obhliadku, ale teraz?
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

okej, lepsie neskoro, ako nikdy, prave som objavil toto:

ZMENA: Od 1.12.2019 už nie je potrebné podľa zákona č. 393/2019 Z.z. pristaviť vozidlo ku kontrole.

nechapem, ako som o tejto novinke doteraz nepocul

este aby zrusili ten nezmysel K.O.

diky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nezmysel to celkom nie je, len tá implementácia. Taká slovenská...
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Citam si novelizovany zakon 8/2009 Z. z., novinky:


Vlastník jednotlivo dovezeného vozidla nie je povinný predložiť doklad o uznaní typového schválenia ES... ak okresný úrad zaslal údaje z tohto dokladu v elektronickej podobe do elektronickej schránky vlastníkovi jednotlivo dovezeného vozidla a orgánu Policajného zboru.

... taktiež sú povinní odovzdať tabuľku s evidenčným číslom zo štátu dovozu, ak nebola stratená, odcudzená alebo ju neodovzdali okresnému úradu.


Orgán Policajného zboru prihlási vozidlo ..[nove/dovezene].. do evidencie vozidiel, ..., a žiadateľovi automatizovane oznámi vykonanie tejto zmeny. Orgán Policajného zboru pri prihlásení vozidla do evidencie prostredníctvom elektronickej služby zavedenej na tento účel zasiela osvedčenie o evidencii časť I, časť II a tabuľku s evidenčným číslom na adresu určenú vlastníkom vozidla alebo držiteľom vozidla.



Pri zápise vlastníka vozidla a držiteľa vozidla prostredníctvom elektronickej služby zavedenej na tento účel orgán Policajného zboru zasiela osvedčenie o evidencii časť I, časť II a tabuľky s evidenčným číslom na adresu určenú vlastníkom vozidla alebo držiteľom vozidla. Držiteľ vozidla je povinný pri prevzatí osvedčenia o evidencii časť II a tabuľky s evidenčným číslom predchádzajúce osvedčenie o evidencii časť I, časť II a tabuľku s evidenčným číslom odovzdať doručovacej službe


Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla môže požiadať o ... prevod držby vozidla na inú osobu, ... aj na pracovisku kontroly originality vozidiel prostredníctvom elektronickej služby




STARE a stale platne:
Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, požiada orgán Policajného zboru po 30 dňoch odo dňa, keď sa na ňu previedla držba vozidla, o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ, je povinná predložiť odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom „spôsobilé“ nie starší ako 15 dní. Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, nepožiada orgán Policajného zboru o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ ani po 60 dňoch odo dňa, keď sa na ňu držba vozidla previedla, osvedčenie o evidencii časť I, časť II a tabuľky s evidenčným číslom sa evidujú ako odcudzené.


..
..
takze je uz realne mozne si nechat poslat technicaky aj znacky kurierom bez osobnej navstevy pana fizla?

stale je tam pri prepise, ze ak si auto neprihlasim do 30 dni od odhlasenia na mna, musim ist na KO

potom si zasa musim polozit otazku, ci ma to moze nejako ovplyvnit aj pri dovoze ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní