Dotazník o kúpe automobilu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dominiccars
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.03.2018 08:51
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Dotazník o kúpe automobilu

Príspevok od používateľa dominiccars »

Zdavím

Mohli by ste mi, prosím vás, vyplniť krátky dotazník na stredoškolský projekt týkajúci sa kúpy automobilu?
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Ďakujem
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

technicke poznamky k dotazniku pre zadavatela:
1. pokial ma respondent vybrat rozsah hodnot, nemali by sa tieto rozsahy prekryvat, napr. nie 25-30 a 30-40, ale 31-40
2. aby bola nejaka vypovedna hodnota, musia by rozsahy vhodne zvolene. Napr. ak ma niekto na auto 22 000 alebo 38 000, budu v tomto dotazniku v jednej kategorii, pricom v reale su to velmi odlisne cenove relacie. Vhodnejsia by bola otvorena otazka.

Hodne zdaru :4012:
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

a možno by som dal možnost začiarknut nove alebo jazdene oboje a zmenil to na preferujete: nove ale može byt aj jazdene, len nove, len jazdene, preferujem nove ale može byt aj jazdene
dominiccars
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.03.2018 08:51
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominiccars »

Ďakujem za rady. Tie intervaly, ktoré končia a začínajú tým istým číslom, to je chyba a neskoro som si to všimol. Dotazník je primárne určený študentom stredných škôl, preto sú cenové hladiny viac rozčlenené v hodnotách do 20 000 EUR, viac intervalov som tam nechcel dávať ;)
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

Takze to nemam vyplnat ak nie som studen strednej skoly?
dominiccars
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.03.2018 08:51
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominiccars »

Vyplňte to prosím všetci, dával som to študentom stredných škôl individuálne, ale potrebujem, aby to vyplnili aj dospelejší a skúsenejší ľudia :)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nič v zlom, ale myslím že všetko čo človek robí, by malo mať nejaký význam / zmysel.
Tu mi zmysel konania uniká, nerozumiem akú výpovedaciu hodnotu má takýto dotazníček. Aký záver sa dá z neho vyvodiť ? Podla mňa žiaden, čo by o niečom vypovedal, ak teda nepovažujeme za relevantný výsledok, že napr. muži nad 40 rokov budú viac ochotní si kúpiť drahšie auto hoci aj používané, v porovnaní so ženami do 25 rokov, ktoré budú viac preferovať nové lacnejšie. Komu bude na čo takáto informácia ?
Okrem toho, žiaci strednej školy predsa nemajú reálne skúsenosti s kúpou vecí v ráde desiatok tisíc euro. Ak aj odpovedia, je to číra fantasmagoria, bez akejkoľvek reálnej výpovedacej hodnoty.
Myslím že keď už je zadanie nejaký dotazník pre študentov, mal by obsahovať otázky, ktoré sú bližšie ich veku, skúsenostiam a vzťahu hoci ku vlastníctvu auta.
A štyri otázky sa mi zdá zúfalo málo. Keď už je niekto ochotný odpovedať, tak treba využiť jeho záujem aj aj sa od neho dozvedieť skutočne niečo vypovedajúce, čo má nejaký význam aj pre iných, resp. sa výsledok dá zovšeobecniť.
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

vyplnim, len mi povedz, co ti z neho vlastne ma vist
dominiccars
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.03.2018 08:51
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominiccars »

Je to veľmi jednoduchý dotazník pre krátky výskum na stredoškolskú matiku, nepracujem pre žiadny štatistický úrad ani nič podobné, čo by vyžadovalo nejaké komplexné a detailné porovnania a výsledky. Výstup z toho dotazníka bude jednoduchý a rozsah dotazníka je pre moje účely plne postačujúci. Samozrejme, keby som robil rozsiahlejšiu prácu a mal na to hlavne viac času, určite by to bolo podrobnejšie a kvalitnejšie
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Ale na jednoduchu otazku si stale neodpovedal ;-)
dominiccars
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.03.2018 08:51
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominiccars »

Vyjdú z neho jednoduché grafy toho, koľko ľudí uprednostňuje jazdené autá pred novými, miera korelácie medzi vekom a tým, koľko sú ľudia ochotní investovať do auta, korelácie medzi pohlavím a výberom nového/jazdeného auta a taktiež vzťah pohlavia a množstva peňazí, ktoré je dané pohlavie investovať do auta
meliskap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.12.2016 17:28
Zdieľať na Facebook

Test

Príspevok od používateľa meliskap »

Nestihol som odpovedať.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A ked tam umyselne nahadzem falosne udaje , vyjde čo ?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa607770835, xxstevoxx a 113 neregistrovaných