Dotácia na auto s pohonom LPG/CNG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:::

ano pravidelne kontroly 1x rocne, aby si mal papier pre strycka prihodu :41c2: , stoji to hadam aj katastrofalnych 12 euro lol presnejsie sa to vola skuska tesnosti...

prehliadka systemu servisna mozno 20 eur raz rocne, no hrozne toto

tankovanie ? tankujem si vsade sam, ci zahranicie ci doma, oni su iba radi ze ich nezavolas

turista venuj sa turistike radsej, tam budes asi viac doma ako pri lpg
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

bajo777 a aké máš auto?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> niekto nemá problém zarobiť tie peniaze za rok alebo aj skôr, tak prečo by si nedoprial trocha luxusu?

presne ako chlapci napisali, i3 je vyrobena z recyklovanych hnusnych plastov ABSOLUTNE NIE JE ZIADNY LUXUS. Nie je dolezite ze sypem 60k eur do auta - ktore som si samozrejme poctivo zarobil a zdanil - mam na vyber ukrutne ine moznosti nez posratu i3.

To nema s luxusom absolutne absolutne nic spolocne. Ako vobec mozes vypustit hentaku kravinu z hlavy, z klavesnice alebo z hocicoho.

.
.


>> Môj "sen" je mať SUV na LPG. Skrátka veľké auto (som trocha väčší...), ktoré bude mať uspokojivý výkon
>> lenže je ťažké nájsť nejaký zoznam áut, ktoré vôbec prestavbu na LPG umožňujú.

pozeras na totalne nespravnej strane oceanu. Ked pojdes dolava na mape, najdes bez problemu - budes musiet vidlami prehadzovat ktore chces viac.

Ze CX5 "velke auto"... co takto 5.7 metrove americke auticka kde CX5 pomaly strcis medzi stredne a zadne sedacky ?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 03.10.2019 12:07, upravené celkom 1 krát.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

jeff011 napísal:N...Tých 8 tisíc na elektro auto nie je nič moc...
keď ti 8000€ je nic moc, tak neviem načo skúmaš dotácie...
majú ti to rovno darovať, alebo čo od toho čakáš?
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

mp3turbo napísal:>> niekto nemá problém zarobiť tie peniaze za rok alebo aj skôr, tak prečo by si nedoprial trocha luxusu?

presne ako chlapci napisali, i3 je vyrobena z recyklovanych hnusnych plastov a vobec to nie je ABSOLUTNE ZIADNY LUXUS. Nie je dolezite ze sypem 60k eur do auta - ktore som si samozrejme poctivo zarobil a zdanil - tak mam na vyber ukrutne ine moznosti nez posratu i3.

To nema s luxusom absolutne absolutne nic spolocne. Ako vobec mozes vypustit hentaku kravinu z hlavy, z klavesnice alebo z hocicoho.

.
.


>> Môj "sen" je mať SUV na LPG. Skrátka veľké auto (som trocha väčší...), ktoré bude mať uspokojivý výkon
>> lenže je ťažké nájsť nejaký zoznam áut, ktoré vôbec prestavbu na LPG umožňujú.

pozeras na totalne nespravnej strane oceanu. Ked pojdes dolava na mape, najdes bez problemu - budes musiet vidlami prehadzovat ktore chces viac.

Ze CX5 "velke auto"... co takto 5.7 metrove americke auticka kde CX5 pomaly strcis medzi stredne a zadne sedacky ?
:40bd:
jeff011
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02.10.2019 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeff011 »

No neviem, myslím si, že aj taká Mazda CX5 je väčšia ako nejaké mestské auto - teraz mám Volvo V60 a toho priestoru tam veľa nie je. A zrovna CX5 máme v rodine, a to je teda dosť rozdiel... Takže pozerám SUV, ideálne prerobiteľné na plyn. Lebo živiť SUV s benzínom v meste sa mi nechce, ak je možnosť mať to na plyn.

Jericho - no sorry, ale keďže normálnejšie elektrické auto stojí cez 30 tisíc, tých 8 tisíc tam takú výhru neurobí... ako vidíš, téma má názov dotácie na LPG, kde by to bolo zrejme oveľa účelnejšie a reálnejšie, keďže auto so sériovým LPG kúpiš už za 16-17 tisíc (myslím tým NORMÁLNE auto, nie nákupnú tašku typu Citigo, VW UP a pod.). A tam tá dotácia spraví možno aj polovicu ceny... Len či niečo také vôbec bude...
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

jeff011 napísal:Jericho - no sorry, ale keďže normálnejšie elektrické auto stojí cez 30 tisíc, tých 8 tisíc tam takú výhru neurobí... ako vidíš, téma má názov dotácie na LPG, kde by to bolo zrejme oveľa účelnejšie a reálnejšie, keďže auto so sériovým LPG kúpiš už za 16-17 tisíc (myslím tým NORMÁLNE auto, nie nákupnú tašku typu Citigo, VW UP a pod.). A tam tá dotácia spraví možno aj polovicu ceny... Len či niečo také vôbec bude....
no do frasa..asi som nebol dosť pozorný v škole na matematike
takže hovoríš, že pri lacnejšej aute 25-35% je polovička? :d :D
jeff011
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02.10.2019 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeff011 »

Ale dobre, no šak robím tu milión vecí v kancli :D A kukal som stránku, kde sa píše o sume 8 tisíc... tak ma to domýlilo... tak či onak 35 % z 30 tisíc nie je taká poprdelofka ako 35 % zo 16 tisíc. To je dotácia pre bohatých. Kdežto pri LPG by to bola dotácia aj pre bežného človeka, thats all.
Naposledy upravil/-a jeff011 v 03.10.2019 12:45, upravené celkom 1 krát.
jeff011
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02.10.2019 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeff011 »

Jericho napísal:
jeff011 napísal:Jericho - no sorry, ale keďže normálnejšie elektrické auto stojí cez 30 tisíc, tých 8 tisíc tam takú výhru neurobí... ako vidíš, téma má názov dotácie na LPG, kde by to bolo zrejme oveľa účelnejšie a reálnejšie, keďže auto so sériovým LPG kúpiš už za 16-17 tisíc (myslím tým NORMÁLNE auto, nie nákupnú tašku typu Citigo, VW UP a pod.). A tam tá dotácia spraví možno aj polovicu ceny... Len či niečo také vôbec bude....
no do frasa..asi som nebol dosť pozorný v škole na matematike
takže hovoríš, že pri lacnejšej aute 25-35% je polovička? :d :D
Asi si nebol dosť pozorný ani na slovenčine: "pri lacnejšej aute" :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hneď pri návrhu zákona ich odborníci znosili pod čiernu zem, že je to dotácia ušitá namieru milionarom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

len nech predajcovia zrazu nezdražia tie dotknuté modely, aby mali niečo aj oni z tých dotácií...ako banky, pri štátnej dotácií bývania pre mladých...zrazu 1,2 až 2 percentné úroky vyskočily na 4 až 5 percentné, aby sa malo z čoho odpočítavať :d :D
jeff011
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02.10.2019 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeff011 »

No veru, nečudoval by som sa ani tomu...
miroxx
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 10.06.2009 08:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroxx »

Janota Rudo napísal:Ten článok poznám ale všetky podmienky na získanie dotácie aj výška podpory bude stanovená vo výzve ministerstva a tentoraz sa bude podporovať iba elektromobilita.
Myslím si že nemáš pravdu , podporovať dotáciou sa budú všetky alternatívne pohony.
miroxx
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 10.06.2009 08:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroxx »

Jericho napísal:
jeff011 napísal:N...Tých 8 tisíc na elektro auto nie je nič moc...
keď ti 8000€ je nic moc, tak neviem načo skúmaš dotácie...
majú ti to rovno darovať, alebo čo od toho čakáš?
jeff myslel zrejme na tú skutočnosť, že len troška slušný elektrošrot stojí cez 35-40 tis. eur, takže dotácia "do 8000" fakt nie je pre bežného človeka nič čo by mu malo pomôcť.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných