Dopyt - odborník na elektroniku BA - pokazené diaľkové ovl.

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Dopyt - odborník na elektroniku BA - pokazené diaľkové ovl.

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Ahojte,

aby to všetko nebolo úplne bezproblémové...

prosím, odporučte mi nejakého šikovného človeka v BA a okolí, ktorý by dokázal zistiť, čo sa pokazilo na diaľkovom ovládaní na Mazde 6 r.v. 2008.

Situácia: k autu som dostal 2 kľúče. jeden bol úplne OK, druhý nefungoval - nezamykal ani neodomykal (pozn. - sú na to 2 rôzne tlačítka). Tipol som si, že to bude vybitou baterkou.
Auto bolo v servise, kde mi bol odborne namontovaný alarm (Meta - nemá samostatný ovládač, ale aktivuje/deaktivuje sa tlačítkami priamo na kľúči od auta) a súčasne vymenená baterka v nefunkčnom kľúči. Následne sa zistilo, že nefukčný kľúč po výmene baterky ožil len spolovice - fungovalo tlačítko na odomykanie, ale nie tlačítko na zamykanie. Pozeral sa na to nejaký elektro maník, ktorý vraj zistil, že je odpálený nejaký procesor. Oprava prakticky nemožná, lebo procesor sa síce vymeniť dá, ale nevie tam nahrať príslušný softvér, ktorý majú len v Mazde.

Medzitým sa mi vybila baterka aj vo funkčnom kľúči, vymenil som ju a všetko bolo OK až do včera, kedy v priebehu dňa kľúč proste prestal zamykať, tlačítko zamykania prestalo reagovať. Tlačítko na odomykanie funguje naďalej. Doplním, že kľúč mi ani nespadol, ani sa nenamočil, ani som ho neprisadol ani neutrpel žiadnu inú ujmu :-)

Skúsil som vymeniť baterky medzi kľúčmi s myšlienkou, že možno v tom funkčnom sa kvôli niečomu extrémne rýchlo (za 3 týždne) vybila baterka a preto tomu zaje.báva. Výmena nepomohla, takže chybu baterky môžeme v podstate vylúčiť.

Moje úvahy:
- navonok to vyzerá, že oba kľúče majú rovnaký problém
- je ten procesor (alebo nech je to už akákoľvek súčiastka) ono povestné k.urvítko, ktoré po siedmich rokoch doslúžilo v oboch kľúčoch cca súčasne?
- nie je potvrdené, že "nefunkčný" kľúč bol nefunkčný ešte pred montážou alarmu. Je teoreticky možné, že poruchu spôsobilo niečo, čo súvisí s alarmom a jeho montážou?
- poprípade, mohlo sa pokaziť niečo na trebárs riadiacej jednotke centrálu alebo podobne, čo by spôsobovalo problémy?

A to najdôležitejšie - viete o niekom, kto by vedel pomerať všetky potrebné veci, prísť na to, či je problém v kľúčoch alebo v aute samotnom a dať to nejako dokopy? Bratislava a širšie okolie.

Vďaka :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luki...čo Ti na ten super nápad napísať ?! Toto radšej preskočme.
Ak som pochopil správne,teraz origo kľúč (ovladač) je vlastne vysielačom pre Metu ktorá spracúva tento signál ? Toto upresni a zajtra zavolám jedného čarodeja a opýtam sa či porieši tento prípad.Predpokladám že aj ano,ale auto nebudeš mať možno mesiac kým sa prehryzie k nemu,kedže takýchto aut je plná čakáreň a málo autobazárov má plnší dvor.Také nápady že sa na dátum objednať zabudni rovno teraz,je tam auto,bude sa riešiť (raz),nie je tam,nebude sa riešiť.Systém úplne jednoduchý.Poriešil veci kde sa zastaví rozum,ale vybavovať sa s tebou nebude dlhšie ako dve sekundy,toto je proste tak
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a kolko dielov z jeho auta ten carodej prekuzli do ineho auta za ten mesiac cakania? :40bd:

Problem - nefunkcne dialkove, toto musia v mazde spravit na pockanie, otazna bude cena, ci sa radsej nezmieris so zatvaranim auta cez mechanicky kluc.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kup druhy kluc, mesiac bez auta kvoli takej blbine, kolko moze stat novy v mazde ? 200e ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pidizvi....niekedy je lepšie nič nenapísať,hlavne ak o veci vonkoncom nič nevieš

Druhý kľuč ...aby bolo jasnejšie...je surový,tj bez informácie.Tá sa nahráva tj páruje z vozidlom
Dáš na stôl tých 200e.- ? lebo inak neobjednajú ani krúžok ku kľuču ? No a je Tvoj,aj vtedy ak párovanie nedopadne podľa predstáv,peniaze máš fuč a vo vrecku tri kľúče k ničomu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan ja viem ako to funguje, na svoje auto som sa pytal kolko stoji novy kluc v autorizaku, 3 tlacitka, vyskakovacka, neviem o kolko je zlozitejsi mazdovy
pytal som sa len tak, lebo zrovna sestre na hundaji spadol do kanala...bolo mi povedane 200e v tom pocitam samozrejme aj sparovanie...nebudem u nich kupovat privesok...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Milan:
čo považuješ za super nápad? Dať si tam tú metu? :3906: musel som, kvôli poisťovni...

Meta reaguje na signály z originálnych kľúčov, čiže sa správa ako "fabrický alarm", aj keď je dorábaná. S alarmom navonok nie sú žiadne problémy.

Na moje prekvapenie sa mi dnes ráno podarilo zamknúť diaľkovým - z 20 pokusov sa mi podarí zamknúť 1-2 razy, náhodne. Je to zblbnuté, ale evidentne nie úplne nefunkčné (toto sa nevzťahuje na ten kľúč, čo je nefunkčný od začiatku - ten nezamyká vôbec).

V Mazde sa s tým babrať nebudú, rovno vymenia elektronické črevá v kľúči... črevá stoja 200 eur a ďalších 50 eur je za spárovanie. Keby som si bol na 100% istý, že problémy sa odstránia kúpou nového kľúča, tak tých 250 eur obetujem... ale včera som zapochyboval, keďže oba kľúče vykazujú - vykazovali - zdanlivo podobné problémy...

EDIT: Mian prosim Ťa, skús zistiť a daj mi vedieť viac o tom človeku...
Naposledy upravil/-a lukas.bubo v 20.03.2015 09:56, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

alebo vyskusaj autokluce, ci ako sa vola ta firma, mali by byt pod cenou autorizaku, kua neni to malo 250...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Tie autokľúče by to tiež mohli zvládnuť :) potrebujem v prvom rade zistiť, či je chyba na strane kľúča alebo na strane auta (RJ, alarm, hocičo), podľa toho budem hľadať riešenie...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

je to úplne na hlavu, ale kľúč sa rozhodol znovu fungovať lol asi bol pod vplyvom búrky na Slnku alebo čo... zatiaľ prestávam riešiť a dúfam, že sa k tejto téme nebudem musieť vrátiť niekedy (klop klop)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne na jednej pumpe neslo zamknut auto dialkovym, myslel som ze to mam pokazene, potom som ale zistil, ze to robi len na tom jednom konkretnom mieste ! upozornil som obsluhu a zevraj som nebol sam, casom zistili, ze volajaka elektronika co tam namontovali rusila tieto prenosy
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

prvýkrát sa mi to stalo v Centráli v garáži (dovtedy v Centráli vždy v pohode)... chvíľu som mal podozrenie, či tam nie je niekto s rušičkou, čo by mi potom šikovne vybral veci z auta... ale potom sa to opakovalo na rôznych miestach, v aute som neviezol nič také rušivé (okrem ženščiny :d :D )

neviem... beriem to tak, že tomu proste drbalo a hotovo :3035:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mne hodnú chvíľu trvalo prísť na to, že mi diaľkovým nejde zamknúť vtedy keď mi kolískový ovládač uzamykania v interiéri zostal zaseknutý v odomykacej polohe a nevrátil sa do stredu...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozno tomu vela nechyba, samotne tlacitko moze mat kontaktny problem, keby nebolo korozie, kolko opravarov by nemalo na chleba :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Čičo, a odomykať diaľkovým Ti vtedy išlo? Resp. dokázal si zavrieť auto kľúčom? Alebo sa Ti to stalo len raz a maturoval si nad tým polhodinu, než si zamkol? :-)

Bajo - tie kľúče majú 7 rokov, beriem to tak, že môžu byť jednou nohou v hrobe... len je to také divné, že zamykať nešlo a odomykať hej...

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných