Dopravna vychova deti....

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Dopravna vychova deti....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

http://www.zachranari.sk/Default.aspx?CatID=75

..nestacilo by touto formou aspon hodinka 1x v tyzdni v skolach?co myslite...?
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

oňahdy počas kolektivizácie a súdružského spolužitia-všetci rovný, okrem súdruhov, boli družiny, kde sa chodilo na výchádzky do mesta alebo do prírody a učilo sa odovzdávaním skúseností.
Teraz to nefunguje a drvivú príčinu vidím v rodičoch. Sťažnosti že sa dieťa zašpiní, prefúkne ho a ...
Zo strany výchovných pracovníčok potom nie je absolútne záujem o nekaé aktivity okrem sedenia v triedach. Krúžky fungujú počs zháňania 2% dane a učitelia pri svojej akože vyťaženosti na to kašlú.
No a čo rodičia? Tam netreba zapojiť sa do výchovy a vzdelania? Alebo rodičia iba vyrobiť potomka a potom akože sa postarať o živobitie?
No už sa teším ako zas sa nájde chyba v mojom príspevku a nik sa neobzrie do svojho zrkadla!!!!!
A ďaľšia vec, chýba mi konkrétnosť, čo s väčšinovým názorom? Kto potom bude aktivista a "niečo" s tým urobí? Alebo si tu len ponadávame pomenujeme nepriateľa a budeme čakať na novú tému.
Sem tam mi uniká zmysel riešenia okrem osvety!
bacilpp
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17.05.2008 15:24
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravna vychova deti....

Príspevok od používateľa bacilpp »

rudolfo63 napísal: ..nestacilo by touto formou aspon hodinka 1x v tyzdni v skolach?co myslite...?

no neviem ako u vas ale v nasich koncinach to tak je,

dcera je tretiacka a DV ma ako predmet od prvej 1xtyzdenne
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Máme tri a pol ročného synčeka. Chodíme pravidelne na prechádzky s odrážadlom a za každým, keď prechádzame cez cestu sa ho pýtam, či sa pozrel na každú stranu a teda, či môžme prejsť cez cestu. Aj 20x v priebehu prechádzky. Nenechávame to na škôlku, snažíme sa ho učiť sami.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Si tiež myslím že to je hlavne o rodičoch.Keď vidím ako podaktorí s deckom v ruke krížom krážom na červenú mimo prechod bez pozretia a pod... lebo rýchlo treba stíhať električku alebo autobus.
Ja alebo aj manželka ak idem s dcérou von tak sme príkladom, či je to že ideme cez cestu len po prechode alebo len na zeleného panáčika alebo ak ideme po sídlisku, cez uličky, tak vždy sa treba pozrieť najprv vľavo a potom vpravo a potom zas vľavo a až potom ideme na cestu a nešuchceme sa a nepozeráme kdekade ale pod nohy a pod.Decku treba furt dokola vysvetlovať ak sa dá aby bolo v obraze. Čo a prečo a ako a čo sa môže a čo nie.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..v tomto som bol dost prisny na deti aj ja....ale predsa len skola este davala nieco naviac a to takou formou,ze sme sa ako decka na to tesili.detske ihriska,branna s prvou pomocou ,vsetko vascinou v prirode...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

majklbod napísal:Jonathan asi si už dlho nebol v škole na prvom stupni a v školskom klube, družine. Nepísal by si tie drísty, ale samozrejme je to tvoj názor a právo písať, tak isto ako môj názor a moje právo. Nebudem preto na teba z vysoka srať. Nie kľudne si s tebou zadebatujem na akúkoľvek tému, bez urážok, agresivity a pohŕdania.
si zábavný, ale aj toto je prejav inteligencie. Takto sa radi prezentujú hlavne poliacajti v utajení. Ani nevieš akú mi spôsobuješ radosť, lebo medzi milovaním a nenávisťou je malinkatý rozdiel a núti ťa neustále na mňa myslieť. Začínam byť pre teba bábika vúdu :40bd: :40bd: :40bd: nisíš ma pri sebeneustále a picháš do mňa ihličky.

Si Božie dieťa tak ako aj ja. Všetko dobré a hlavne sa z toho dostaň. Prajem ti to zo srdca.
Požehnané vianoce. :3906:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

VLADY napísal:Si tiež myslím že to je hlavne o rodičoch.Keď vidím ako podaktorí s deckom v ruke krížom krážom na červenú mimo prechod bez pozretia a pod... lebo rýchlo treba stíhať električku alebo autobus.
Ja alebo aj manželka ak idem s dcérou von tak sme príkladom, či je to že ideme cez cestu len po prechode alebo len na zeleného panáčika alebo ak ideme po sídlisku, cez uličky, tak vždy sa treba pozrieť najprv vľavo a potom vpravo a potom zas vľavo a až potom ideme na cestu a nešuchceme sa a nepozeráme kdekade ale pod nohy a pod.Decku treba furt dokola vysvetlovať ak sa dá aby bolo v obraze. Čo a prečo a ako a čo sa môže a čo nie.
Presne tak isto som aj ja učil moje. :2f93: Keď vidím niektorých rodičov, ako idú napred po chodníku a za ním na trojkolke 4 ročné dieťa, ktoré nie je pod dohľadom, je to blbý pocit. To decko uvidí motýla a rozbehne sa za ním a skončí pod kolesami auta, zatiaľ čo "rodič" si vykračuje 20m pred ním.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

dotynka,vlady,sliedič - Ďakujem vám, že ste mi dali vlastne za pravdu.
Je akosi moderné hľadať všade inde zodpovednosť, len u seba nie.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

mna to uz tu prestava bavit.... :41c2: :342a:
Používateľov profilový obrázok
amilka
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 29.05.2012 20:17
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amilka »

ozivim tuto temu :-) ..pracujem na projekte ESF, ktoreho jednou z troch hlavnych aktivit je prave dopravna vychova deti.. v ramci celodennych stretnuti a viacdnovych taborov deti navstivia dopravne ihriska a budu sa ucit pravidlam cestnej premavky tak, aby z nich boli vzorni chodci, bicyklisti, motoristi.. pointou celeho projektu je, aby sa odstranili rozdiely v tom, co sa deti ucia v skole a tym co potrebuju naozaj v praktickom zivote.. a som rada, ze dopravna vychova deti sa dostala do top 3 priorit projektu.. :-) ..snad bude na cestach menej sialencov :-)

kazdopadne, ak niekoho zaujala tema dopravnej vychovy deti, venuje sa tejto teme, chcel by sa viac dozvediet, ci si mysli, zeby mohol do tohto projektu nieco priniest - kludne ma kontaktujte.. potesime sa kazdej pomocnej a odbornej ruke :)
slecna A T L A S O V A
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

s deckami by tam povinne mali chodit aj ich rodicia... ked budu mat drobci doma "vzory", sotva ich prevychova par dni v tabore...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ej veru, to som este zazil blahej pamati, paradne dopravne ihrisko aj s prislusnikmi VB atd.

treba im to sopliakom, podla syna vidim, ze clovek sa rodi so sklonom k havariam vsetkeho druhu, dokonca k umyselnym zrazaniam starsej segry bicyklom...caka ma vela roboty nez to z neho vytrieskam :3c90: , ale za volant sadne jedine vycviceny, moja buducnost v domove dochodcov najnizsej kvality, je tymto padom v podstate ista...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ved toto...

problemom moze byt samotny projekt, jeho formulacia a cerpanie financii - co su opravnene naklady, co nie su opravnene naklady, ci je tam nejaka financna spoluucast tych subjektov, ktore sa zucastnuju... a potom samotna obsahova napln projektu - ci sa ide robit projekt pre projekt alebo projekt s konkretnym zmysluplnym obsahom, ktory ma realnu ambiciu pomoct...

@Amilka - bolo by mozne upresnit, kto je riesitelom projektu? Pripadne nejake dalsie podrobnosti? :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Bajo, prečo by si mal skončiť v domove dôchodcov? Nebuď taký pesimista ;-)

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný