DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

presne tak, havarijna poistka je podstatne drahsi produkt a preto pokryva aj vacsie plnenie.ak ti niekto rozbije 10rocne auto a ty ho das do autor.servisu,kde ti daju uplne nove diely, nemozu ti to plne preplatit, musia ti preplatit stav v akom si ho mal.ked mas vybehanu napravu a dostanes novu, mas po oprave este lepsie auto ako si mal a je logicke,ze sh musis cast uhradit sam.ale ak si sikovny,zozenies lacnejsie diely,zmestis sa do tej sumy urcite
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Prosim Vas pekne. . . Do autorizovaneho servisu to islo preto, lebo to bolo hotove do styroch dni, kedze auto sa pouziva kazdy den. Nebol ani cas, ani chut behat niekde po Polsku a zhanat dielce. Preto sa islo cestou autorizovaneho servisu. Bola to dost velka rana, zadny nosnik bol posunuty o cca 25 cm, takze neviem kto by mi to urobil tak rychlo a promptne. Zhanat nejakeho fusera po garazach som takisto nechcel a islo hlavne o to, aby to bolo cim skor spravene.
A este k tomu nevyhonenemu zasranovi. . . Nieje to jedno, ci dedko, alebo . . . Keby ste videli páni jeho arogantne sparavanie a nedodrziavanie dohodnutych stretnuti, tak by Vas z toho mrdlo. Jaaj, by ste neverili ake som mal nervy. Po mnohych telefonatoch sme sa nakoniec stretli a bol tak zosraty, ze radsej dosiel s mamickou, ktora hovorila za neho. Boha to je chlap, nech sa postavy svojim cinom a nech koná a nie sa schovavat za matkinu suknu.
Inak bolo to auto r. v. 2002.

No ale po precitani prispevkov sa mozem s peniazkami asi rozlucit, teda ak je to tak, ako pisete.

Dakujem za prispevky.
Naposledy upravil/-a Aprox v 22.01.2009 10:55, upravené celkom 1 krát.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

kakauko napísal:JA V MOJICH PRISPEVKOCH NESKUMAM CI JE AUTO STARE ,NOVE. ALEBO CI SI NA TOM NIEKTO ZAROBI NEJAKE PENIAZE ,CI FAKTURA JE UMELO NAVYSENA. JA HOVORIM O TOM,ZE TU NIEKOMU VZNIKLA SKODA A MNE JE UPRDELE AKO K TOMU DOSLO.ALE ZREJME AJ POISTOVNA SA MOZE NIEKEDY SEKNUT.TAK JE NA VINNIKOVI ABY POISTOVNA PREHODNOTILA ZAER SETRENIA POISTNEJ UDALOSTI. ALE ZREJME SOM ASI VYPATLANY
kakauko nechcem sa ta dotknut, ale asi vypatlany budes. ja ako vinnik okrem nahlasenia poistnej udalosti neriesim tvoju skodu... takze neviem preco by som mal dalej riesit kratenie poistneho plnenia. vsak ty komunikujes s poistovnou... a vypni si CAPS LOCK...
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

Aprox napísal:Prosim Vas pekne. . .
Keby ste videli páni jeho arogantne sparavanie a nedodrziavanie dohodnutych stretnuti, tak by Vas z toho mrdlo. Jaaj, by ste neverili ake som mal nervy. Po mnohych telefonatoch sme sa nakoniec stretli a bol tak zosraty, ze radsej dosiel s mamickou, ktora hovorila za neho.

nechapem naco sa s nim potrebujes stretavat??? sak dopravnu nehodu predpokladam setrili policajti, tam si opisem veci co potrebujem a nahlasim poistnu udalost. Riesil som X poistnych udalosti a ani raz som sa s vinnikom dodatocne nestretol. naco?
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

qwertr napísal:kakauko : Preco preboha furt tahas do toho vinnika. Zanho zodpoveda poistovna. Pokial sa ti nepaci rozhodnutie poistovne, tak napadaj poistovnu. S nou sa mozes sudit. Mozes si zavolat znalcov, aby dokazali ze jej vypocet odskodnenia bol chybny. Vinnik s tym nema co robit, on si svoju zakonnu povinnost splnil.
Teda ak je to takto, mam poziadat poistovnu o opätovne zhodnotenie udalosti??
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

marko583 napísal:
Aprox napísal:Prosim Vas pekne. . .
Keby ste videli páni jeho arogantne sparavanie a nedodrziavanie dohodnutych stretnuti, tak by Vas z toho mrdlo. Jaaj, by ste neverili ake som mal nervy. Po mnohych telefonatoch sme sa nakoniec stretli a bol tak zosraty, ze radsej dosiel s mamickou, ktora hovorila za neho.

nechapem naco sa s nim potrebujes stretavat??? sak dopravnu nehodu predpokladam setrili policajti, tam si opisem veci co potrebujem a nahlasim poistnu udalost. Riesil som X poistnych udalosti a ani raz som sa s vinnikom dodatocne nestretol. naco?

On trval na tom, ze sa chce so mnou stretnut. . . Asi to chcel vysvetlit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby bolo jasné ako sa tieto veci riešia.Pri zákonnom poistení poisťovňa na základe obhliadkového protokolu stanoví rozsah poškodenia.Opravovňa urobí opravu a vystavý faktúru.Rozdiel v krátení tzv.plnenia je rozdiel v hodnote vozidla pred opravou a po nej.Vychádza sa z argumentu že vozidlo bolo dodaním nových dielov zhodnotené,tj.má vyžšiu hodnotu.Čiže starý niekolkoročný diel má nižšiu hodnotu ako nový.Napr.pri ďalšej nehode by si preukazoval že je tam x nových dielou ktoré zhodnocujú auta a má vyžšiu než tabulkovú hodnotu a bolo by to uznané pri novom výpočte.Teda reálne nie si poškodený,(len si prišiel o peniaze ktoré Ti zhodnotili vozidlo) a tak napr. poisťovňa voči tebe splnila svoju základnú povinnosť.Môžeš to napadnúť ale nepochodíš.Ak by Tvoje vozidlo bolo poškodené tak,že oprava nie je rentabilná a dôjde k tzv.totálnej škode by si zaplakal ešte ovela viac,ale prečo teraz nebudem rozvádzať.Škoda že Ti nikto nedal radu,že škodu chceš likvidovať rozpočtom,čo je reálne síce menj peňazí na opravu,ale dostaneš to vyplatené bez dokladovania ako a či vôbec bola oprava vykonaná.Ak máš x peňazí na opravu,potrebuješ iba dobrý neznačkový servis a dohodnúť opravu aby do tej sumy vošla.Takýchto opráv robíme veľa a väčšinou čosi tosi z peňazí aj ostane majiteľovi auta.Ale váčšinou nás naši klienti oslovujú ešte pred návštevou poisťovne a my ich zastupujeme,u nás sa vykonáva obhliadka,dodatočné škody tzv.doobhliadka.My sme garanti že navrhneme klientovi riešenie pre neho najlepšie.Ale takéto sa nestáva aby doplácal.Máš ešte jednu možnosť s neistým výsledkom,občiansko právne konanie.Ale skôr pochodíš ak si tam uplatníš iné škody,strata pre výpadok zo zamestnania,ušlý zisk a pod.Ak to vieš zdokumentovať ,máš šancu si to úspešne uplatniť,isteže za cenu behaníc.Tam si najprv ale zisti či sa voči dotyčnému (nemajetnosť) vôbec oplatí do toho púšťať.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Aprox napísal:Prosim Vas pekne. . . Do autorizovaneho servisu to islo preto, lebo to bolo hotove do styroch dni, kedze auto sa pouziva kazdy den. Nebol ani cas, ani chut behat niekde po Polsku a zhanat dielce. Preto sa islo cestou autorizovaneho servisu. Bola to dost velka rana, zadny nosnik bol posunuty o cca 25 cm, takze neviem kto by mi to urobil tak rychlo a promptne. Zhanat nejakeho fusera po garazach som takisto nechcel a islo hlavne o to, aby to bolo cim skor spravene.
A este k tomu nevyhonenemu zasranovi. . . Nieje to jedno, ci dedko, alebo . . . Keby ste videli páni jeho arogantne sparavanie a nedodrziavanie dohodnutych stretnuti, tak by Vas z toho mrdlo. Jaaj, by ste neverili ake som mal nervy. Po mnohych telefonatoch sme sa nakoniec stretli a bol tak zosraty, ze radsej dosiel s mamickou, ktora hovorila za neho. Boha to je chlap, nech sa postavy svojim cinom a nech koná a nie sa schovavat za matkinu suknu.
Inak bolo to auto r. v. 2002.

No ale po precitani prispevkov sa mozem s peniazkami asi rozlucit, teda ak je to tak, ako pisete.

Dakujem za prispevky.
jasne, ale ked som hovoril o lacnych dieloch, nemyslel som polske, je tu dost firiem co ponukaju diely za dobre ceny a su to kvalitne diely. Elit, autokelly,orakor a ine.takisto som nemal na mysli nejakeho fusera v garazi,ale kvalitny servis,ktory ti to spravi s dokladom,len ma hodinovu sadzbu o polovicu mensiu ako autorizovany.mam s takymito servismi omnoho lepsiu skusenost.opravili mi tam vzdy aj to, na co nevedeli v autorizovanom ani prist.v autor.servise mi zbytocne vymenili kopec dielov ktore neboln treba a aj tak chybu neodstranili,len zo mna vytiahli nehorazne peniaze.ale to som odbocil... Ja ta chapem, preco si to takto riesil,ale ak 6-7 rocne auto riesis cez pzp v autor.servise, nikdy sa ti to financne nevyplati.preplatili by ti takmer vsetko len ak by to auto bolo nove!
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

mhlavaty napísal:Aby bolo jasné ako sa tieto veci riešia.Pri zákonnom poistení poisťovňa na základe obhliadkového protokolu stanoví rozsah poškodenia.Opravovňa urobí opravu a vystavý faktúru.Rozdiel v krátení tzv.plnenia je rozdiel v hodnote vozidla pred opravou a po nej.Vychádza sa z argumentu že vozidlo bolo dodaním nových dielov zhodnotené,tj.má vyžšiu hodnotu.Čiže starý niekolkoročný diel má nižšiu hodnotu ako nový.Napr.pri ďalšej nehode by si preukazoval že je tam x nových dielou ktoré zhodnocujú auta a má vyžšiu než tabulkovú hodnotu a bolo by to uznané pri novom výpočte.Teda reálne nie si poškodený,(len si prišiel o peniaze ktoré Ti zhodnotili vozidlo) a tak napr. poisťovňa voči tebe splnila svoju základnú povinnosť.Môžeš to napadnúť ale nepochodíš.Ak by Tvoje vozidlo bolo poškodené tak,že oprava nie je rentabilná a dôjde k tzv.totálnej škode by si zaplakal ešte ovela viac,ale prečo teraz nebudem rozvádzať.Škoda že Ti nikto nedal radu,že škodu chceš likvidovať rozpočtom,čo je reálne síce menj peňazí na opravu,ale dostaneš to vyplatené bez dokladovania ako a či vôbec bola oprava vykonaná.Ak máš x peňazí na opravu,potrebuješ iba dobrý neznačkový servis a dohodnúť opravu aby do tej sumy vošla.Takýchto opráv robíme veľa a väčšinou čosi tosi z peňazí aj ostane majiteľovi auta.Ale váčšinou nás naši klienti oslovujú ešte pred návštevou poisťovne a my ich zastupujeme,u nás sa vykonáva obhliadka,dodatočné škody tzv.doobhliadka.My sme garanti že navrhneme klientovi riešenie pre neho najlepšie.Ale takéto sa nestáva aby doplácal.Máš ešte jednu možnosť s neistým výsledkom,občiansko právne konanie.Ale skôr pochodíš ak si tam uplatníš iné škody,strata pre výpadok zo zamestnania,ušlý zisk a pod.Ak to vieš zdokumentovať ,máš šancu si to úspešne uplatniť,isteže za cenu behaníc.Tam si najprv ale zisti či sa voči dotyčnému (nemajetnosť) vôbec oplatí do toho púšťať.

Dakujem za rozumny nazor.
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

petyy napísal:
Aprox napísal:Prosim Vas pekne. . . Do autorizovaneho servisu to islo preto, lebo to bolo hotove do styroch dni, kedze auto sa pouziva kazdy den. Nebol ani cas, ani chut behat niekde po Polsku a zhanat dielce. Preto sa islo cestou autorizovaneho servisu. Bola to dost velka rana, zadny nosnik bol posunuty o cca 25 cm, takze neviem kto by mi to urobil tak rychlo a promptne. Zhanat nejakeho fusera po garazach som takisto nechcel a islo hlavne o to, aby to bolo cim skor spravene.
A este k tomu nevyhonenemu zasranovi. . . Nieje to jedno, ci dedko, alebo . . . Keby ste videli páni jeho arogantne sparavanie a nedodrziavanie dohodnutych stretnuti, tak by Vas z toho mrdlo. Jaaj, by ste neverili ake som mal nervy. Po mnohych telefonatoch sme sa nakoniec stretli a bol tak zosraty, ze radsej dosiel s mamickou, ktora hovorila za neho. Boha to je chlap, nech sa postavy svojim cinom a nech koná a nie sa schovavat za matkinu suknu.
Inak bolo to auto r. v. 2002.

No ale po precitani prispevkov sa mozem s peniazkami asi rozlucit, teda ak je to tak, ako pisete.

Dakujem za prispevky.
jasne, ale ked som hovoril o lacnych dieloch, nemyslel som polske, je tu dost firiem co ponukaju diely za dobre ceny a su to kvalitne diely. Elit, autokelly,orakor a ine.takisto som nemal na mysli nejakeho fusera v garazi,ale kvalitny servis,ktory ti to spravi s dokladom,len ma hodinovu sadzbu o polovicu mensiu ako autorizovany.mam s takymito servismi omnoho lepsiu skusenost.opravili mi tam vzdy aj to, na co nevedeli v autorizovanom ani prist.v autor.servise mi zbytocne vymenili kopec dielov ktore neboln treba a aj tak chybu neodstranili,len zo mna vytiahli nehorazne peniaze.ale to som odbocil... Ja ta chapem, preco si to takto riesil,ale ak 6-7 rocne auto riesis cez pzp v autor.servise, nikdy sa ti to financne nevyplati.preplatili by ti takmer vsetko len ak by to auto bolo nove!
Ok, nabuduce budem mudrejsi, no zaobisiel by som sa bez toho, ale tak hlavne ze sme vsetci zdravi . . .
waine
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 10.01.2008 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa waine »

Začil som to iste a už som to tu aj pisal, panička skončila na sterche, mne a dalšim 2 autam škodu. mne najväčšiu.Podla likvidatora 175 t. Poisťovňa mi vyplatila 150t. a jasne že až po predložení faktury.takže to asi nepôjde , že vyplatia a podom dam opraviť kde chcem. to bysom určite dal kamaratovi a ešte pekne aj zarobim. a dotyčna či mam na to narok, nech sa poradim s pravnikom, a nech nevyhrážam. :3c90: tak som si doplatil 25 litrov a som rad že sa žene , mne a synovy nič nestalo.inak som poisteny v DAS a prd platne. nemam narok.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ste riadne prihamany, keď sa tu zastávate toho čo nabúra. Veď poisťovňa tu má byť od toho, aby zaplatila vzniknutú škodu, a keď je raz v servise faktúra 125 000 Sk, tak je vzniknutá škoda 125 000 a žiadna amortizácia, oni mi nejdu kupovať moje auto, ale majú mi zaplatiť škodu a tá škoda tu je presne toľko koľko dajú zo servisu. Ako je to možné, že keď má niekto havarijnú poistku a niekto do neho udrbe, tak to rieši cez svoju poisťovnu a dostane 100 % ??
Čo ta jeho poisťovňa je sprostá a zoberie si to na svoj účet, keby nedostali 100 % z poisťovne, ktorú má ten čo spravil škodu ?? Veď logicky by neuznávali také možnosti, že mi vám to zaplatíme 100 %, keď iná poisťovňa by mi dala menej. Jednoducho si to súdne vymôžu od poisťovne, ktorá to má zaplatiť a tam sa asi nebudú baviť o amortizácii, ale faktúre, ktorú doniesol klient. Tak nehovorte, že sa to nedá !!!!!!!

Chcel by som vidieť, ak by som niekomu rozbil mercedes za 800 tisíc a on by dostal iba 200, či by mi neprestrelil kolená, alebo navyhrážal sa mojím deťom.
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

Mhlavatý Ti povedal celú pravdu ako to funguje,ostatný autičkári,Ťa zbytočne zavádzajú
kam sa nechces dostať,základ je v jednom,keby si zostal v nemocnici a odvezú auto
do servisu,dajú opraviť,tak Ty zostaneš ten kokot,že zistíš ža musiš doplácať 40,OOO
za kokota čo to urobil,tak na to musíš použiť netradičné metody,inak kokot budeš Tzy :3c90: :3c90:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

qwertr napísal:To Kujon78 a jemu podobnym: Ked maz 3 rocne auto a jeho hodnota je po 3 rokoch 300 000 a uplne ti ho rozbiju tak, ze zmizne na marne kusky, ze nieto co opravit, tak ti ziadna poistovna neda 600 000 na nove take iste auto, za aku cenu si ho kupil pred tymi troma rokmi. Vy prenesene toto pozadujete.
Skuste zobrat napriklad naraznik z vazho auto. Je to pouzity diel. Jeho hodnota by bola napr. 100 euro. Nemiesto neho pri oprave dostanete novy naraznik v hodnote 200 euro. Takze mate rozdiel 100 euro vo vaz prospech. A toto by Vam mala platit poistivna alebo poskodeny. Ak by to bolo mozne uhrat takto, ze to zaplati poistovna, to by som sa velmi rad z niekym dohodol, ze potrebujem vymenit 6 rocne hrdzavejuce dvere. Ich hodnota je nulova. On mi do nich nabura, zaplati to poistovna aj ja mam nove dvera. Hura, tak podme menit dalej. Zachvilu mozem pomaly takto vymenit cele auto a budem vysmiaty.

Na toto je havarijna poistka, ktora stoji podstatne viacej a v nej si vlastne rozdiel medzi tym co stoji moj stary naraznik a novy narzanikom zaplitam. Lebo havarijna poistka ma stoji rocne napr 100 euro a tych rozdielov na naraznikoch som si kvazi predplatil 6.
aha, takže ak budem mať problém s hrdzavejúcimi dverami a si to dám poistiť teraz havarijne a tak mi akože spravil škodu, tak je to normálne ??
Tak ak chce takto postupovať poisťovňa, tak nech si vytvorí sieť opravovní, kde zoženú tie použité diely a nech mi to potom opravia a bude ok.
Tak ja som v tom nevinne, a ja si ešte mám po kadejakých čertoch zháňať pol auta ?? To nemyslíš vážne. Keď ja si platím havarijnú poistku 8 litrov a niekto iba 1600 Sk a pritom spraví tú istú škodu ako ja, tak to hádam nie je normálne nie ??
Tak plaťme rovnaké poistky všetci 12 litrov, či máš škoduľu, alebo medveďa a hotovo. On so škodovkou urobí inú škodu na Bavore ako ja ???
keď už chceme byť taký spravodlivý

Zrejme budeš poisťovák ak to tak obhajuješ, ale ako to, že havarijná si potom všetko vymáha od poisťovne, z ktorej je vinník a ako to že dostane plných 100 % alebo je poisťovňa stratová ??? Ak by bola tak potom sú v tej havarijnej poisťovni riadne prihamany, keď platia škodu za iných. Nikde som nevidel koncovku, že Kooperatíva, alebo Allianz charita s.r.o
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Príspevok od používateľa laura »

Aprox napísal:Zdravim Vas páni,


Mal som dopravnu nehodu cca. pred rokom. Napalil to asi v sestdesiatke mlady neskuseny sofer dozadu auta, v ktorom som bol. Zadny nosnik posunuty asi o 25 cm, takze to bola poriadna rana. Samozrejme neprijemna vec, dosla sanitka, pobudol som si v nemocnici na pozorovani, bol som na RTG, CT, mal som problemy s krcnou chrbticou. Zo zdravotnej poistovne mi po case dosiel papier z poistovne s popisom udalosti.
Auto sa dalo opravit do autorizovaneho servisu, poistovna na zaklade tabuliek, t. j. vek auta, najazdene kilometre, amortizacia, atd., preplatila 120 000 Sk. Avsak oprava stala 145 000 Sk. Na oboch autach bola zakonna poistka. Preplatok sa zaplatil, aby sa mohlo cim skor jazdit.
Vinnikovi na mieste nehody dali pokuty za nedodrzanie bezpecneho odstupu a neprisposobenie jazdy podmienkam a stavu vozovky.
Teraz sa Vas pytam: Aka je moznost vysudenia penazi od vinnika nehody, ktore sa doplacali.

P. S. : Dakujem za odpovede a ak sa niekomu nieco podobne stalo, bol by som rad, ak by sa so mnou o udalosti podelil a popripade ako sa to skoncilo.
VAzeny pan "APROX"
precital som si tu odpovede znalich aj neznalich panov, niektore su na pobavenie ine rozumne, ale realita je taka, ze co poistovna vyplatila, vola sa to "vyska skody " a je mensia ako naklady opravy , je suma, poistne plnenie, ktore poukazali Vam ako poskodenej strane z PZP ich poisteneho (vinnika).Tato suma Vam podla obcianskeho zakonnika prislucha. Z nakladov na opravu Vam odpocitali zhodnotenie vozidla opravou, ludovo povedane amortizaciu.Amortizacia je ciastka, ktora je pocitana na zaklade vypoctoveho programu SW ABACUS, ktoreho zakladom je znalecky standard.Vplyv maju najazdene km, r.v.vozidla, jeho nadobudacia a vseobecna, tzv.trhova hodnota. Aby som to zhrnul : ciastku, ktora Vam vznikla ako rozdiel medzi nakladmi na opravu a poistnym plnenim, vyskou skody, Vam nie je povinny poistenec zaplatit. Mozete ju vymahat v obciansko-pravnom konani, ale bezvysledne.Kym si poistenec splnil nahlasovaciu povinnost, ma zaplatene v zakonom stanovenej dobe poistne, neriadil vozidlo pod vplyvom alkoholu a navykovych latok, atd.... Vy ako poskodeny ani sudnou cestou nevymozete zhodnotenie, cize rozdiel v poistnom plneni. Robim pre poistovne 12 rokov a zatial som o preplateni rozdielu NO-PP nepocul. Mozno existuju nejake ojedile specificke pripady a poistne udalosti, ked k tomu doslo, ale nie je to bezny standard.Drzim palce.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných