DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Príspevok od používateľa Aprox »

Zdravim Vas páni,


Mal som dopravnu nehodu cca. pred rokom. Napalil to asi v sestdesiatke mlady neskuseny sofer dozadu auta, v ktorom som bol. Zadny nosnik posunuty asi o 25 cm, takze to bola poriadna rana. Samozrejme neprijemna vec, dosla sanitka, pobudol som si v nemocnici na pozorovani, bol som na RTG, CT, mal som problemy s krcnou chrbticou. Zo zdravotnej poistovne mi po case dosiel papier z poistovne s popisom udalosti.
Auto sa dalo opravit do autorizovaneho servisu, poistovna na zaklade tabuliek, t. j. vek auta, najazdene kilometre, amortizacia, atd., preplatila 120 000 Sk. Avsak oprava stala 145 000 Sk. Na oboch autach bola zakonna poistka. Preplatok sa zaplatil, aby sa mohlo cim skor jazdit.
Vinnikovi na mieste nehody dali pokuty za nedodrzanie bezpecneho odstupu a neprisposobenie jazdy podmienkam a stavu vozovky.
Teraz sa Vas pytam: Aka je moznost vysudenia penazi od vinnika nehody, ktore sa doplacali.

P. S. : Dakujem za odpovede a ak sa niekomu nieco podobne stalo, bol by som rad, ak by sa so mnou o udalosti podelil a popripade ako sa to skoncilo.
martinfx
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 06.12.2007 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinfx »

:41c2:
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

Ja som tiež kedysi niečo také mal,tiež poisťovňa vyplatila nie celú sumu,rozdiel bol asi 6500Sk a ked som sa o tom bavil s
právnikom,tak mi povedal,že sa k tomu možem dostať len
v občiansko právnom konaní,tzn,žaloba o náhradu škody v rozdielu atd,ale ked som si zrátal ten čas a prachy čo by ma to stálo,tak som to nechal tak,takže,pokial ho priamo neoslovíš a nie je to slušný človek a musí mat este peniaze tak len tak ako som písal,takže držím palce.
kakauko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.05.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakauko »

Zavolaj dotycnemu ze poistne plnenie nebolo cele pokryte.Ten nech kotaktuje svoju poistovnu preco to kratenie.Samozrejme poistovna bla.bla,bal aje to vybavene.Ak to poistovna nevybavi NEDOPLATI volaj znova dotycnemu ze Ti vznikla realna skoda a treba to zaplatit. Pochopitelne vsetko musis zdokladovat.Ked dotycny nic nezaujem.Skontaktuj pravnika nech spise navrh zaloby a nech mu ju posle.Garantujem Ti ze veci sa okamzite pohnu.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Aprox napísal:Zdravim Vas páni,


Mal som dopravnu nehodu cca. pred rokom. Napalil to asi v sestdesiatke mlady neskuseny sofer dozadu auta, v ktorom som bol. Zadny nosnik posunuty asi o 25 cm, takze to bola poriadna rana. Samozrejme neprijemna vec, dosla sanitka, pobudol som si v nemocnici na pozorovani, bol som na RTG, CT, mal som problemy s krcnou chrbticou. Zo zdravotnej poistovne mi po case dosiel papier z poistovne s popisom udalosti.
Auto sa dalo opravit do autorizovaneho servisu, poistovna na zaklade tabuliek, t. j. vek auta, najazdene kilometre, amortizacia, atd., preplatila 120 000 Sk. Avsak oprava stala 145 000 Sk. Na oboch autach bola zakonna poistka. Preplatok sa zaplatil, aby sa mohlo cim skor jazdit.
Vinnikovi na mieste nehody dali pokuty za nedodrzanie bezpecneho odstupu a neprisposobenie jazdy podmienkam a stavu vozovky.
Teraz sa Vas pytam: Aka je moznost vysudenia penazi od vinnika nehody, ktore sa doplacali.

P. S. : Dakujem za odpovede a ak sa niekomu nieco podobne stalo, bol by som rad, ak by sa so mnou o udalosti podelil a popripade ako sa to skoncilo.

Zial, nevysudis nic.

Poistovna ti nahradila skodu v aktualnej hodnote auta. Ak by si dostal viac (aj nahodou) - ide o nelegalne obohatenie a musel by si to vratit. Takze sud nevyhras.

Smola.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

qwertr napísal:Podla mna ziadna. Nato je zakonna poistka aby hradila taketo skody. On ta odkaze na svoju poistovnu a to je vsetko. Poistovna ta vyplatila. Predpokladam, ze tu sumu stiahla za diely. Pocita sa amortizacia. Mam dojem ze poistovna nemoze vyplatit plnu sumu za stare diely.
Riesilo sa tu nieco take, ale v opacnom ophlade. Niekoho tu chcel niekto prave zalovat za ohlane doplatenia rozdielu. Skus pohladat.
To neije celkom tak. Ty ked uzatváraš poistku s poisťovnou, si vyberaš spoločnosť, kt. ta vlastne zastúpi v zodpovednosti za škodu..... Maš si vybrat takú, ktorá za teba bude konať ( v tomto prípadu vyplácať ) k spokojnosti. Už to začína byt aj tu normálne, že ked je poistovna nekorektná, v podstate môže za to jej klient že si ju vybral a uzatvoril s nou zmluvu. V takomto pripade si poistovna svoje splnila, vyplatila určitú výšku škody, teraz prichádza na rad doplatit rozdiel. Kedže pochybujem že to urobi dobrovolne, tak jedine sudnou cestou. Ved je to logicke. Ked Aprox bol poškodeným, je predsa dost na hlavu aby ten rozdiel doplácal on! Potom by bol poškodeným 2 krát!
Mám vlastnú skúsenosť, kedy som ja spôsobil dop. nehodu, a mal som v korektnej spoločnosti PZP a škoda bola vyplatená k spokojnosti aj poškodeného aj mojej, že nebude odomna pytat niekedy peniaze. Všetko prebehlo navyše velmi rýchlo. Takže odvtedy mam všetky autá poistené len tam.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

kakauko napísal:Zavolaj dotycnemu ze poistne plnenie nebolo cele pokryte.Ten nech kotaktuje svoju poistovnu preco to kratenie.Samozrejme poistovna bla.bla,bal aje to vybavene.Ak to poistovna nevybavi NEDOPLATI volaj znova dotycnemu ze Ti vznikla realna skoda a treba to zaplatit. Pochopitelne vsetko musis zdokladovat.Ked dotycny nic nezaujem.Skontaktuj pravnika nech spise navrh zaloby a nech mu ju posle.Garantujem Ti ze veci sa okamzite pohnu.
Suhlasim, rozumny postup. Vyskušaj.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

kakauko napísal:Zavolaj dotycnemu ze poistne plnenie nebolo cele pokryte.Ten nech kotaktuje svoju poistovnu preco to kratenie.Samozrejme poistovna bla.bla,bal aje to vybavene.Ak to poistovna nevybavi NEDOPLATI volaj znova dotycnemu ze Ti vznikla realna skoda a treba to zaplatit. Pochopitelne vsetko musis zdokladovat.Ked dotycny nic nezaujem.Skontaktuj pravnika nech spise navrh zaloby a nech mu ju posle.Garantujem Ti ze veci sa okamzite pohnu.
sorry, ale to je somarina. Este raz: baviume sa o PZP! nie havarijnej poistke!

PZP postupuje tak, ze miesto poisteneho na zaklade matematickeho vypoctu amortizacie vyplati CELU skodu! Vinnik s tym nema nic spolocne.

Samozrejme, ak si myslis, ze ta okyva poistovna (celkom bezne) - mozes zalovat POISTOVNU. Ale nie vinnika. Ten, kedze mal PZP s tym viac nic nema spolocne---
kakauko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.05.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakauko »

Chlapci ,trozku to tu nemate pochopene. PZP je nic ine len dohoda o tom ,ze ked ja poistenec niekedy urobim niekomu skodu tak ona sa za mna zaruci financnym krytim. ale akym to uz zalezi na zmluvnych podmienkach.Je dolezite s akou poistovnou maz uzavretu zmluvu.Pokial poistovna nevyplati cele plnenie je to problem medzi poistencom a a samotnou poistovnou.Poskodeny s tym pri nehode apsolutne nic nema .Takze ak mu vznikne skoda resp. nedoplatok tak ten si vymaha pravnim narokom od vinnika nehody.
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Mne ide o ten rozdiel 25 000 Sk, ktory sa musel doplacat, aby sa auto opravilo a bolo pojazdne.
Inak bolo by to dost unfair, ked vinnik bol dotycny, som v tom nevinne a mam doplacat na nezodpovednost sofera a jeho riskantnu jazdu.
Inak kontaktoval som viacerych odbornikov, ale jednoznacnu odpoved mi nik nedal. Niektori hovorili ze sa to bude dat vysudit, iny ze zasa nie.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

kakauko napísal:Chlapci ,trozku to tu nemate pochopene. PZP je nic ine len dohoda o tom ,ze ked ja poistenec niekedy urobim niekomu skodu tak ona sa za mna zaruci financnym krytim. ale akym to uz zalezi na zmluvnych podmienkach.Je dolezite s akou poistovnou maz uzavretu zmluvu.Pokial poistovna nevyplati cele plnenie je to problem medzi poistencom a a samotnou poistovnou.Poskodeny s tym pri nehode apsolutne nic nema .Takze ak mu vznikne skoda resp. nedoplatok tak ten si vymaha pravnim narokom od vinnika nehody.
Absolutny suhlas. Musi to byt vymožitelne, v nijakom pripade to nemože skončit v takom štadiu, ako je to teraz čiže napr. Aprox je poškodeny 2x (alebo inak: nedostatočne odškodneny)
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Keby sa to riesilo obciansko pravnom konanim, dajme tomu ze by mi dali za pravdu a vinnik by mal doplatit sumu, ale potom by sa vinnik odvolal, nasledoval by pravdepodobne sud, ktory by sa mal vyhrat. Kolko by toto cele priblizne trvalo. Pytam sa, lebo s takymito sudnymi tahanicami nemam este skusenosti. Budem vdacny za kazdu rozumnu odpoved.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Príspevok od používateľa petyy »

Aprox napísal:Zdravim Vas páni,


Mal som dopravnu nehodu cca. pred rokom. Napalil to asi v sestdesiatke mlady neskuseny sofer dozadu auta, v ktorom som bol. Zadny nosnik posunuty asi o 25 cm, takze to bola poriadna rana. Samozrejme neprijemna vec, dosla sanitka, pobudol som si v nemocnici na pozorovani, bol som na RTG, CT, mal som problemy s krcnou chrbticou. Zo zdravotnej poistovne mi po case dosiel papier z poistovne s popisom udalosti.
Auto sa dalo opravit do autorizovaneho servisu, poistovna na zaklade tabuliek, t. j. vek auta, najazdene kilometre, amortizacia, atd., preplatila 120 000 Sk. Avsak oprava stala 145 000 Sk. Na oboch autach bola zakonna poistka. Preplatok sa zaplatil, aby sa mohlo cim skor jazdit.
Vinnikovi na mieste nehody dali pokuty za nedodrzanie bezpecneho odstupu a neprisposobenie jazdy podmienkam a stavu vozovky.
Teraz sa Vas pytam: Aka je moznost vysudenia penazi od vinnika nehody, ktore sa doplacali.

P. S. : Dakujem za odpovede a ak sa niekomu nieco podobne stalo, bol by som rad, ak by sa so mnou o udalosti podelil a popripade ako sa to skoncilo.
podla zákona ti nemusí nikto nič viac doplatiť. mal som rovnaký problém, sneažil som sa to tiež vyriešiť tak, aby sa mi ten rozdiel vrátil, ale nemám na to podla zákona nárok. vinníka zastupuje poistovna a tým to pre neho končí čo sa týka škody na aute a poisťovna to može vyplatiť len sumu, ktorá zodpovedá amortizácii vozidla. Mal si počkať na peniaze a potom, po vyplatení dať auto opraviť takému servisu, ktorý to urobí za príslušnu sumu čo ti vrátia. ak si platil viac, máš smolu. ja som takisto doplácal, potom som sa to snažil vymocť, ale neda sa to!!! Nemáš na to nárok. radšej skus bolestné, tam máš vačšiu šancu. za ten servis nedostaneš ani korunu.
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Re: DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Príspevok od používateľa Aprox »

petyy napísal:
Aprox napísal:Zdravim Vas páni,


Mal som dopravnu nehodu cca. pred rokom. Napalil to asi v sestdesiatke mlady neskuseny sofer dozadu auta, v ktorom som bol. Zadny nosnik posunuty asi o 25 cm, takze to bola poriadna rana. Samozrejme neprijemna vec, dosla sanitka, pobudol som si v nemocnici na pozorovani, bol som na RTG, CT, mal som problemy s krcnou chrbticou. Zo zdravotnej poistovne mi po case dosiel papier z poistovne s popisom udalosti.
Auto sa dalo opravit do autorizovaneho servisu, poistovna na zaklade tabuliek, t. j. vek auta, najazdene kilometre, amortizacia, atd., preplatila 120 000 Sk. Avsak oprava stala 145 000 Sk. Na oboch autach bola zakonna poistka. Preplatok sa zaplatil, aby sa mohlo cim skor jazdit.
Vinnikovi na mieste nehody dali pokuty za nedodrzanie bezpecneho odstupu a neprisposobenie jazdy podmienkam a stavu vozovky.
Teraz sa Vas pytam: Aka je moznost vysudenia penazi od vinnika nehody, ktore sa doplacali.

P. S. : Dakujem za odpovede a ak sa niekomu nieco podobne stalo, bol by som rad, ak by sa so mnou o udalosti podelil a popripade ako sa to skoncilo.
podla zákona ti nemusí nikto nič viac doplatiť. mal som rovnaký problém, sneažil som sa to tiež vyriešiť tak, aby sa mi ten rozdiel vrátil, ale nemám na to podla zákona nárok. vinníka zastupuje poistovna a tým to pre neho končí čo sa týka škody na aute a poisťovna to može vyplatiť len sumu, ktorá zodpovedá amortizácii vozidla. Mal si počkať na peniaze a potom, po vyplatení dať auto opraviť takému servisu, ktorý to urobí za príslušnu sumu čo ti vrátia. ak si platil viac, máš smolu. ja som takisto doplácal, potom som sa to snažil vymocť, ale neda sa to!!! Nemáš na to nárok. radšej skus bolestné, tam máš vačšiu šancu. za ten servis nedostaneš ani korunu.

Chapes, ale je to normalne, niesom vinnik, nevyhoneny zasran urobi velku skodu a potom sa ma este na to doplacat??!!
No aspon ze sme zdravi a nic sa nikomu nestalo. . .
Ale aj tak ma to stve. :38eb: :38eb: :38eb:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Príspevok od používateľa petyy »

Aprox napísal:
petyy napísal:
Aprox napísal:Zdravim Vas páni,


Mal som dopravnu nehodu cca. pred rokom. Napalil to asi v sestdesiatke mlady neskuseny sofer dozadu auta, v ktorom som bol. Zadny nosnik posunuty asi o 25 cm, takze to bola poriadna rana. Samozrejme neprijemna vec, dosla sanitka, pobudol som si v nemocnici na pozorovani, bol som na RTG, CT, mal som problemy s krcnou chrbticou. Zo zdravotnej poistovne mi po case dosiel papier z poistovne s popisom udalosti.
Auto sa dalo opravit do autorizovaneho servisu, poistovna na zaklade tabuliek, t. j. vek auta, najazdene kilometre, amortizacia, atd., preplatila 120 000 Sk. Avsak oprava stala 145 000 Sk. Na oboch autach bola zakonna poistka. Preplatok sa zaplatil, aby sa mohlo cim skor jazdit.
Vinnikovi na mieste nehody dali pokuty za nedodrzanie bezpecneho odstupu a neprisposobenie jazdy podmienkam a stavu vozovky.
Teraz sa Vas pytam: Aka je moznost vysudenia penazi od vinnika nehody, ktore sa doplacali.

P. S. : Dakujem za odpovede a ak sa niekomu nieco podobne stalo, bol by som rad, ak by sa so mnou o udalosti podelil a popripade ako sa to skoncilo.
podla zákona ti nemusí nikto nič viac doplatiť. mal som rovnaký problém, sneažil som sa to tiež vyriešiť tak, aby sa mi ten rozdiel vrátil, ale nemám na to podla zákona nárok. vinníka zastupuje poistovna a tým to pre neho končí čo sa týka škody na aute a poisťovna to može vyplatiť len sumu, ktorá zodpovedá amortizácii vozidla. Mal si počkať na peniaze a potom, po vyplatení dať auto opraviť takému servisu, ktorý to urobí za príslušnu sumu čo ti vrátia. ak si platil viac, máš smolu. ja som takisto doplácal, potom som sa to snažil vymocť, ale neda sa to!!! Nemáš na to nárok. radšej skus bolestné, tam máš vačšiu šancu. za ten servis nedostaneš ani korunu.

Chapes, ale je to normalne, niesom vinnik, nevyhoneny zasran urobi velku skodu a potom sa ma este na to doplacat??!!
No aspon ze sme zdravi a nic sa nikomu nestalo. . .
Ale aj tak ma to stve. :38eb: :38eb: :38eb:

aj mna to dlho štvalo, ale chybu sme obaja spravili v tom, že sme to dali opraviť skor ako poistovna rozhodla o sume ktoru vyplati. treba postupovať radšej tak ako som písal. najprv počkať na peniaze a potom to dať opraviť za tu sumu, ktorá je k dispozícii. ale ked potrebuješ auto...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných