Dolievanie oleja pri LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Ja som nezaznamenal na žiadnom aute s LPG výrazne vyššiu spotrebu oleja... :coffe:
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

teplomer mám len digitálny takže idem hľadať od dakoho klasický a skúsim to.
Nemôže to byť nejaké čidlo?
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Dolievanie oleja pri LPG

Príspevok od používateľa jurigad »

wizard99 napísal:Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pravdivé príspevky ohľadom toho, koľko oleja musíte dolievať na 15000km pri jazde na LPG, pretože málokto sa prizná, že na LPG mu to zerie olej. Napíšte, aký máte motor, aký použivate olej a koľko to zoberie na 15000km. Ďakujem.

Moje skúsenosti: Octavia 1.8T+LPG, naj. 253tis. km, 5L oleja na 15000km....inak norma je 1L na 1000km(iba na benzíne, nie to ešte LPG), takže som ešte v pohode:), olej Valvoline Durablend 10W40

A ak by som mohol poprosiť o radu, kto riešil nasledujúci problém: Auto na LPG ide úplne v pohode, mám však problém pri jazde na benzín....Ráno nemôžem na prvykrát naštarovať, ono chytí,ale hneď zhasne, druhý pokus úplne v pohodičke naskočí a potom ide celý deň normalne. Ďalej je problém pri jazde na benzíne, že nemá výkon, dusí ho a tak jemne potrháva, opakujem však, že pri jazde na LPG žiadne problémy....zatial som to riešil výmenou pal. filtra, vyčistením vstrekov ultrazvukom a nic....Sviečky mám NGK Laserline urćené na LPG, stalo sa niekomu, že s takýmito sviečkami mal problém pri chode auta na benzín?.....Diagnostika nenašla problém....Vopred ďakujem za odpovede
Olej dolievaj a sviečky si daj normálne benzínové , na plyn ti to pôjde a pôjde ti to aj na benzín, len ich budeš musieť častejšie meniť.
jass
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.12.2008 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jass »

borci, vysvetlite mi ako môže súvisieť spotreba oleja s LPG...prezentujete to tu tak niektorí ako by ten motor doslova vysával olej keď ide na LPG, veď LPG ide dnu a von spálený okolo kinematiky ventilov a vec kompresného priestoru...ja mám dve autá na LPG, jedno ešte dokonca aj s HHO:

VW Polo Classic 1,4 8V kód AEX '97 naj. 202 000 km (s plynom 40 000km, a s HHO 5000 km)
Opel Astra G kombi 1,8 16V kód XE18XE1 '98 naj. 205 000 km (s plynom 17 000 km)

u obidvoch áut nepozorujem úbytok oleja, a to čo tam nalievam, tak po 15 tis. km aj vypúšťam.

wizard99 Ty v tom motore budeš už mať miesto krúžkov britvy v tvare krúžku :) totižto benzínové turbomotory dlho nevydržia :4012: , tam niekde by som hľadal príčinu...a pre doplnenie tiež neriešim teplejšie sviečky pre LPG jazdím na pôvodných, v tom Pole mám tie sviečky už 100 000tis. km
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

jass: Ale myslím že nikto nenapísal že po zavedení lpg mu zrazu začal žrať olej.
Ja si tiež myslím že LPG nemá nič spoločne so spotrebou oleja, olej musel ´´žrat´´ motor aj na benzíne.
Ja to neviem posúdiť lebo auto už kupujem s LPG.

Inak mám na teba otázočku: ako to je s HHO? skúsenosti cena značka spotreba???
mosin
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.01.2007 18:26
Bydlisko: ZV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mosin »

Tak ja neviem či 15000 nieje kus vela mne odporučil mechanik výmenu po cca 8000 km.A radšej to tak robím.A motor mi nezožere nič oleja. Mám jimny 1,3 213000 km
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

dnes som odviezol do Korejoviec aurisa na montáž LPG. Podľa vyjadrenia predchádzajúca majiteľa, od výmeny do výmeny olej nedolieval. uvidím, prispejem, 10 tis km nabehám za 2 mesiace (na našich autách sa oleje menia každých 10 tis km)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Prečo by malo auto mať spotrebu oleja na LPG, keď ju nemá na benzíne?? Moja storočná E34, 535i má rovnakú spotrebu oleja na benzíne aj na plyne - čiže žiadnu. To auto mám 11 rokov a spotreba oleja sa konala len po jazde na okruhu, inak nie. Auto, ktoré zežere 5 litrov oleja na 15 000km nie je auto.
Nechápem, ako si niekto plnoletý môže slobodne vybrať auto, pri ktorom ráta s tým, že bude dolievať olej........?? V živote som nemal nové auto a asi ani mať nebudem. Ale z tých, ktoré som mal, ANI JEDNO olej nežralo - a bolo ich dosť.
Niekedy nezaškodí uvedomiť si, že na svete sú aj iné značky ako folcgagen - dassssss ótoooo.

Ku druhej otázke: To čo popisuješ, že auto na prvý krát chytí a hneď zdochne, ale na druhý krát ide v pohode, to mi robilo ešte keď som mal podtakový systém. Pri sekvenčnom to už nerobí.

Posledná vec: Pred dvomi mesiacmi mi auto išlo na plyn v pohode, na benzíne neťahalo, blblo, chcelo to zdohnúť. Príčinou bolo vadné palivové čerpadlo v nádrži. Po jeho výmene za 80 evri závada zmizla a viac sa neobjavila.
Samozrejme, začal by som palivovým filtrom :3035:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No mne auto začalo žrať olej ke´d som tam drbol Shell Helix ultra neviem čo :-(

Keď som sa na odporúčanie mechanika vrátil ku kastrónu, tak mi prestal žrať olej. Buď ti turbo tlači von olej, alebo skús zmeniť výrobcu oleja :-(
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

VW Touareg 3.2i, 290 000km, medzi výmenami oleja, t.j. po 10 000km nepozorujem úbytok oleja, takže predpokladám, že je minimálny...
K problému so štartom, na benzín, je možné, že je potrebná oprava LPG zariadenia. Paradoxne, problematický štart na benzín, môže byť spôsobený poruchou LPG zariadenia. Takže, odporúčam navštíviť LPG servis a popísať svoj problém...
Teraz ma napadlo, že si hovoril, že problémy pretrvávajú aj pri jazde na benzín, tak, nie som si istý, či som nepovedal blbinu... :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

VW Polo 1.0 cca 450000km 1l na 10 tis, Lancia Y km viac ako 200tis. 0,7l na 10 tis. , Škoda forman 590 tis cca 4l na 15 tisíc - in memoriam tam som už olej ani nemenil , posledné tri roky jazdil len na plyn , pri 70km/h sa nedal udržať na ceste a v noci mu odpadávalo koleso. Na šrotovisko prišiel dôstojne po vlastných a nie na odťahovke.
U mňa je tá spotreba daná skôr kilometrami, minimálnou starostlivosťou a značnými únikmi oleja.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
eqqe
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eqqe »

na golfe 1.4 rv 95 najazdene 230tis (realne urcite viac) zozere asi 4deci na 10tis km (po kazdych 10tis rovno vymienam)...verte neverte :D
light
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.10.2011 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa light »

Ja som jazdil cca. 2 roky (predtým rok na benzín) na starej 16-ročnej e39ke BMW 523i skoro stále na plyn, či v meste alebo okolie. Za tie 2 roky som najazdil približne 45 tisíc km a úplná pohoda. Nepostrehol som žiadnu zvýšenú spotrebu oleja voči časom keď som jazdil na benzín.
Pravidelná výmena oleja na 12-15 tisíc stačila. Tankoval som väčšinou na OMV, Slovnaft...
sevo44
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.10.2012 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sevo44 »

Tu je moja negativna skusenost s LPG:
Auto: Corsa 1.2 16V najazdenych pri prestavbe 18000 (system BRC sequent)
Stav pred prestavbou: ABSOLUTNE BEZCHYBNY
Hned po prestavbe: (prvy takyto start popisany nizsie v dielni LPG)
Kazdy studeny start je (cca prvu minutu) sprevadzany natriasanim motora a nepravidelnym chodom. (vynechavanie jedneho valca)
Spotreba oleja po najazdenych cca 3000 km na LPG cca 5dcl, predtym absolutne ziadna!
Spotreba oleja na benzin ziadna, respektive minimalna. Neviem to vysvetlit ale je to tak.
Spotreba benzinu : 5,5 na plyn: 7 a viac. (rovnaka trasa BA-KE, rovnaky styl jazdy)
Postoj dielne: to nemoze byt sposobene splynovacim zariadenim, dielnu neuvediem kedze sa problem snazim riesit, samozrejme na moje naklady, avsak nechcem robit unahlene zavery. Kazdopadne sa pre mna stava tato prestavba absolutne zlou investiciou ktora sa mi asi nikdy nevrati.
Len nikto mi nevyhovori ze pri prestavbe nedoslo bud k nejakej mechanickej chybe alebo to je sposobene samotnym splynovacim zariadenim. (softwarove doladovanie systemu uz bolo vykonane avsak bez zmeny)
html
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.10.2012 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa html »

Renault Megane 1.6, ja mením olej každých 10 000 km nežerie olej vôbec, nemerial som to, ale podľa rysky koľko tam dám, tak toľko je tam aj o tých 10 000...dávam Castrol Magnatec 10W40 :hero:

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných