Doklady pre vedenie motoroveho vozidla

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Doklady pre vedenie motoroveho vozidla

Príspevok od používateľa Patliceq »

zdravim, nedavno som dokoncil vodicak na C, boli tam potrebne psychotesty a zdravotna sposobilost. Otazku mam taku, dostal som karticku od lekara a od psychologa tlacivo osvedcenia alebo nieco take, bol som si vybavit vodicak a tam mi tie osvedcenia psychotestov a zdravotnej sposobilosti zobrali ze uz to netreba pri sebe nosit pri vedeni nakladneho vozidla, ze to bude zapisane pri vodicaku. Stretol sa uz s tym niekto a je to pravda? Pretoze v zakone jasne pise ze som povinny tieto doklady mat pri ebe
"g) doklad o zdravotnej spôsobilosti a doklad o psychickej spôsobilosti, ak takejto povinnosti vodič vozidla podlieha (§ 89 zákona o cestnej premávke),"

Dakujem za kazdu odpoved
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ja tie doklady platné 5 rokov nosím spolu s VP,ako káže vyhláška...Nemal si im ich odovzdať,mal si ich požiadať ak ich potrebujú doložiť k dokladom o vydaní VP skupiny C,nech si ich prefotia...Alebo že im donesieš overené kópie...
...Ako je známe,každý policajt je iný a môže sa nájsť aj taký ktorý Ti zakáže ďalšiu jazdu bez tých dokladov...
boss22
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.07.2008 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boss22 »

Po novom sa to už zapisuje do vodičáku,neboj nič.V CZ a DE to je už dávno,dokonca v DE sa ani nezamestnáš ked to nie je zapisaneé vo VP.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Je to tak ako ti povedali,pri nových Vp už nemusíš nosiť doklad o psychotestoch pri sebe,všimni si že tvoj nový vodičák má platnosť skupiny C prípadne D,E iba do vtedy dokiaľ sú platné psychotesty.Ak by si mal starý Vp kde nebola vyznačená doba platnosti,tak by si tie kartičky od lekára potreboval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných