Dojazdove koleso

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Dojazdove koleso

Príspevok od používateľa dudikopf »

Zdravim potreboval by som poradiť.
Nemam v aute rezervnu pneumatiku a zvazujem co by bolo vhodnejsie tam dat dojazdovu pneumatiku (15ka) alebo elektron (16ka).
Zimne mam 16ky a letne 18ky. Ta dojazdovka mi tam zapasuje lahsie a vyjde aj lacnejšie. Podstate s obomai mozem ist do 80-90km.h A este je to ok 18kolesa a dojazdovka 15ka? Ďakujem za odpoveď.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Na dojazdovu gumu zabudni.Uz vidim ako valis po dialnici ked mozes ist minimalne 80 km/h.Daj zimnu na ktorej mozes aj v lete aj v zime.Na letnej v zime nemozes.Vzorek sa nemusi zhodovat zo vzorkom nahodenych gum kedze pojde o dojazd niekam do servisu ale mozes bez obmedzenia ist.Co sa tyka v lete,minimalne by mala byt tak isto vysoka ako letne gumy.
Ja som prve vyhodil z auta tu sracku z kompresorom a dal plnohodnotnu gumu.Zabera sice miesto ale za ten pocit to stoji ze keby defekt.Plus zdvihak a kluc.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ako často si už dostal defekt? Ja ak som aj náhodou dostal, už ani nepamatám kedy a stále to bolo pomalé pozvoľné tak že sa na tom dalo v pohode jazdiť. Úplne ti stačí dojazdové koleso.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja za 1 mesiac 2 sroby,1 klinec.Potom este 1 srob do sadrokartonu.Takze za rok cca 4 defekty.
To mas ako z pravdepodobnostou ze ta pri sexe nachytaju rodicia.A ked nie rodicia tak infarkt.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nepíšeš aké auto máš a či sa ti do priestoru pre rezervu zmestí aj normálne koleso, alebo len dojazdovka.
Ak sa zmestí aj normálne koleso, niet čo váhať, daj tam koleso so zimnou pneumatikou, ako ti radil christiane. Nejaké jedno koleso kúpiš cez inzerciu alebo na šrotovisku za smiešne peniaze.
Píšeš že chceš použiť 15“ dojazdovku a inak máš letné 18, zimné 16“ kolesá .
A dokázal by si vôbec nasadiť aj 15“ koleso cez brzdové strmene ? Ak áno, nie je čo riešiť, aspoň máš rozšírený výber pri kúpe rezervy.
Ak sa do priestoru pre rezervu normálne koleso nezmestí, tak musíš použiť dojazdovku. U tej doporučujem si je pred kúpou vyskúšať uložiť v aute, pretože pokiaľ to nie je originálna dojazdovka, môže nastať drobný problém, niektoré majú veľmi prelisovanú stredovú časť ktorá potom nadvihuje dno kufra.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Diki za odpovede.Mazda 6 gh 2008. Pasuje tam i 17ka vraj...
Bakoniec som zohnal 16ku disk a neaka zimna guma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných