Dodge Nitro 2.8 CRD 130kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dodge

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Dodge Nitro 2.8 CRD 130kw

Príspevok od používateľa rolandsr »

Zdravím je tu niekto kto je vlastníkom Dodge Nitro alebo mechanik ?
Mám zaujem o kupu tohto auta ale chcel by som sa viac poinformovať.
Ako sa na to pohybuje cenovo servis ?
Prepokladam ze bude drahší ako napr. Audi ,BMw alebo sa mýlim ?
Vdaka za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napíš ss užívateľovi radusko351 práve jedného skladá čo ho kdesi "operovali",presnejšie info ti nik nedá.Ale mám obavu že nadšenie spadne ako trenírky,mám zato že tam ide iba o ten netradičný brutálny výzor pre ktorý sa ľudia rozhodnú,ale radšej si to vykonzultuj z povolanejším
rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolandsr »

Ďakujem. Tak sa uvidí páči sa mi to auto ale aj Land Rover Sport od r.v2009. Oni su taký favoriti
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Myslíš Range Rover sport? Hej oni sú takí len nebude medzi nimi taká jedna galaxia?
rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolandsr »

No ano :D ale tak zaujali ma najviac
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ten motor je taliansky ani jeden srob v tom neni z ameriky.a ma to piezoelektricke vstrekovace.treba nastudoat co to je.jediny plus je ze je to klasicka americka zadnokola kde europske uprednostnuju ako zaklad predok.range rover?aj to treba nastudovat.ber to len ak si fanusik a budes do toho solit.milion krat pisane preco range rover nebrat.
rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolandsr »

Dakujem chlapy ale ked som sa pytal len tak kamošov tak povedali že servis bude urcite dost drahy.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

slovenske lacne suv je duster a v maxi vybave budes lepsi pan ako s nejakym jazdenym dodge nitro.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A v com ma byt ten servis drahy???
Taka typicka Octavia, 1.6 TDi, s najazdom okolo 200-250 000 km, rocnik cca 2011, takmer isto bude treba vymenit vstrekovace, dvojhmotu, EGR ventil s tym vymennikom, DPF atd. Pri cene jazdenky cca 6000€ je to riadny prievan v penazenke. Ak este aj rozvody, brzdy, plus dake drobnosti... A napriek tomu sa ludia za tou Octaviou zabijaju...
Este raz otazka... V com ma byt servis toho Dodge tak drahy?
Brzdove kotuce su po cca 60€, no napr. take Nipparts po 25€...
Octavia ma tie ceny polovicne? Omyl, rovnake ceny.
Za vymenu ti budu pri Octavii uctovat polovicnu sadzbu?
Len ten motor 2.8 CRDi... Nikde ho nechvalia, nie koli nespolahlivosti, ale koli tomu, ze tam nepatri.
rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolandsr »

Sučiastky som pozeral aj ja ale nie kazdom servise to robia. Tak musis ist niekam kto stym autom uz robil. Takze si da zaplatit.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zakladne veci urobia kdekolvek, ako na kazde ine auto. Az sa one, toto, pokazi daco vyslovene specificke, tak sa najdu ludia, co to robia. To auto vsak neni v nicom extremne. Chodia po cestach ine speciality. S mechanikou si snad poriadia v kazdom schopnejsom servise.
Myslis, ze majitelia nemeckych premioviek, napr. s problemovym retazovym rozvodom letia opravovat do autorizaku?
Nejake TSi s destrukciou motora je lacne opravit? BMW vymena retaze, ozubenych koliesok, snad aj ojnice, lacne?
Alebo motorizacie s nikasilom ktory sa sype? Lacne?
A ludia to kupuju ako teple rozky.
Nedavno som tu spominal Mazdu a ten jejich super diesel, co sa im sype a oni o tom dobre vedia. No a pozri inzerciu kolko ich tam je…
Myslis, ze ked to dakto kupi, do roka sa mu motor rozpadne, tak bude oprava lacna? Mazda si to ceni na 14500€. Je to viac, nez cena tej jazdenky. Druhovyroba neexistuje. Vrakovisko? Za tazke peniaze tam dat nieco zas len na isty cas?
Preto sa pytam, ze co je drahe.
Niekoho zruinuje aj 1.9 tdi. Pre ineho je servis 1.9 tdi smiesne lacny.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kde niet konkurencie cena ide hore.ono na bezne jazdenie nikto nekupi nieco co sa neda opravit v kazdom meste a nie to este cakat 3 dni kym dojdu diely a spravia to.ak ma niekto prachy a kopec volna nepozera na nic.taky clovek ma viac aut a kludne sa prebehne aj do prahy s tym autom koli servisu.je ine kupovat nove auto ale u jazdenky napr taky chladic odide nahodi sa tam nejaka nahrada originalu casom sa to preda dalsiemu majitelovi znova sa to pokazi a vznika problem.take zameny byvali aj u pezotov s polooskami,fordy z 90 rokov poprehazovane motory remene talianske auta ani nehovorim preto ludia sa radsej blaznia po domacej alebo beznej znacke na nasich cestach.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Mohol by si pouvažovať o Dodge Nitro 3,5L benzín + LPG.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A raduskovi 351 si písal,má ho tam teraz a skladá to po inej dielni,na čo čakáš,na fotografistu ?
rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolandsr »

Pán @mhlavaty ja som mu napísal hned ako ste mi odpisali. Je to zaradene medzi nedoručenymi asi este nebol online od vcera.
@FERO 321 3,5 puuf poistka by bola riadna.

Návrat na "Dodge fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný