Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa simik985 »

Dobry den, Mam problem s divnym zvukom z auta. Prikladam video https://youtube.com/shorts/151C-GSCL0U?feature=share.
Ide o dodge caliber 2.0 diesel. Tento zvuk robi len ked auto jazdi a vytocim otacky nad 1700+ a pustim plyn s tym ze rychlost ostane zaradena a pocas toho ako auto samo brzdi robi tento zvuk az do cca 1000 otacok. Ak rychlost vyhodim, dam neutral, alebo stlacim spojku zvuk prestane. Bol som s tym uz v dvoch servisoch. Jeden mi povedal ze kontroloval silenbloky, vyfuk, uchytenie kolies, uchytenie motora a podobne a ze nic zle si tam nevsimol a ze ma podozrenie ze by to bola prevodovka. Druhy servisak to iste, pozeral vsetky veci, dokoca dal dole remene z rozvodov, auto mal tyzden, chodil sa vozit a hovori ze auto ide ako ma, nic zle si tiez nevsimol, jedine ten zvuk a ze ma podozrenie ze by to mohlo byt spojkove lozisko, ale nie je si 100% isty. Nemali ste niekto podobny problem? Alebo neviete poradit co by to mohlo byt ?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa Moonshine »

Spojkové ložisko počuješ hrkotať na volnobehu.
Ako 1700 sú vysoké otáčky? Jazda na 1000 otáckach? Vážne? Rip auto
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa simik985 »

mne to praveze pri volnobehu nerobi, ani na mieste to nerobi. Robi to pri zaradenej rychlosti. A nejazdim 1000-1700otacok. Myslel som to tak ze od 1000-1700 otacok sa tento zvuk neprejavuje. Zacne sa prejavovat od 1700 do 6000.
fzubaty
Príspevky: 1615
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mne to pripadá ako rozpadnutý výfuk.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkom vážny zvuk a kým by som nemal jasno čo za ním je by ma celkom znepokojoval.
Na slúchadlách ho veľmi pekne počuť a dojem z neho (pozor ! iba dojem) je že pochádza z vecí okolo plnenia motora,čiže sanie príp výfuk. Ono by to nebolo prvé auto čo malo pôvod desivých zvukov tu.Min % by predpokladal problém spojka/prevod/poloosy, totálne 0% zavesenie motora.
Každopádne by pár zvukových čidiel na podozrivé veci plus jazda a vyvolanie zvuku zrejme našla pôvod bez problémov.Čiže vypočuť za jazdy.Čidiel je 6 ks takže celkom šanca to chytiť už v prvej jazde.Samozrejme by som akceleráciu/deceleráciu motora skúšal podchytiť ešte vo volnom státí na dielni,dá sa predpokladať že zvuk je už tam,možno nie tak výrazný.
Každopádne by som začal úvahami ...klapky sania ? zabordelované sanie ? odsávací systém motora ?
Podtlak v motore dokáže urobiť taký rambajs že ide uši potrhať,takže pozor,nie je to písané z nudy
Viac bez znalosti menežmentu motora nejde,treba vedieť čím je motor obdarený
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa martincichy »

Podobny zvuk som mal na verse, ked som mal K.O. diferak. Ale on takto rapkal aj pri akcelerácii, nielen pri decelerácii.
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa simik985 »

Rozpadnuty vyfuk by robil tento zvuk asi pocas celej jazdy, alebo sa mylim?
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa simik985 »

martincichy napísal: 24.02.2023 18:05 Podobny zvuk som mal na verse, ked som mal K.O. diferak. Ale on takto rapkal aj pri akcelerácii, nielen pri decelerácii.
Trochu to rapka aj ked akcelerujem a otacky prekrocia cca 1700ot. Vtedy pocujem jemne rapkanie. kazdych 10 sekund. ale ked pustim nohu z plynu je to silnejsie
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Skús nájsť nejaký kopec, Alebo sa rozbehni na 60-80, vypni motor, samozrejme, nie, že vytiahnes kľúč..., keď bude počuť zvuk, skôr určis zdroj.
tuninka
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa tuninka »

no takéto rady, to nedávaj, pri dnešných autách je to dosť nebezpečné
fzubaty
Príspevky: 1615
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa fzubaty »

lubos zimovcak napísal: 25.02.2023 16:06 Skús nájsť nejaký kopec, Alebo sa rozbehni na 60-80, vypni motor, samozrejme, nie, že vytiahnes kľúč..., keď bude počuť zvuk, skôr určis zdroj.
Zvlášntna rada. A rýchlosť má nechať zaradenú? Čiže sa bude točiť motorom s vypnutým zapalovaním? To je k čomu dobré?

Či s vyradenou rýchlosťou? kedy otáčky motora budú nula a jemu to robí okolo 1700 otáčok?
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

So zaradenou rýchlosťou si chod Ty.
Chlap nech ide na neutrali a aspoň vylúči jednu možnosť.
Preto píšem, nech ide aspoň 60-80, lebo to je cca tých 1.700 otáčok.
Či náhodou to nie je spôsobené vibráciami motora a niečo sa niekde opiera a robí hluk.
fzubaty
Príspevky: 1615
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa fzubaty »

Aha. Uz som to pochopil. Prepac.

Ale poprosim ta nedavaj rady. O autach vies hovno, iba sa strapnujes stale viac a viac.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa oco13 »

O autach vies hovno,
Presne toto sa týka aj mňa - ano :300f: o autách viem hovno (preto ich vyrábam), ale viem strašne vela o luďoch, a práve ludia sú hlavným problemom súčasných aut :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa simik985 »

Lepsie by bolo kebyze mi poradite ohladom tej spojky, dnes mi volal servsiak ci chcem skusit vymenit to spojkove lozisko ze on si mysli ze najskor je to ono. Ale co som nasiel na internete spojkove lozisko hrkota na neutrale a pri zoslapnuti spojky. U mna je to presne naopak. hrkotajuci zvuk je pri zaradenej rychlosti, a prestane pri zoslapnuti spojky alebo neutrale. Ale je pravda ze pri tomto zvuku citim vibracie na spojke.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní