Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja som na videu pocul iny zvuk.

Ale ved nech ho vymeni. Tvoje auto, tvoje peniaze.
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa simik985 »

Ok vymenena spojka, dvojhmota a loziska spojky nepomohla vobec, vobec ziadna zmena. Mam nove poznatky, skusal som vase "finty" Auto robi tento zvuk aj pri uplne vypnutom motore. Dal som si 5000 otackok na 1tke pocas jazdy a vypol motor. Auto hucalo. Skusal som zaradit 1tku, dat rucnu a dat vysoke otacky, auto nevydavalo tento rezavy zvuk. Najviac sa tento zvuk objavuje pri 2500 otackach, ak drzim 2500 otacok hoci aj pri 3,4,5,6 stupni. Auto robi tento rezavy kovovy zvuk z videa. Ak otacky klesnu pod 1700 zvuk sa uplne strati. Pri tomto zvuku citim dost ako sa triasne plynovy pedal a citim aj ako sa trasie spojkovy pedal. Na neutrale pocut uplne jemne skrabanie tiez. Ale len ak drzim presne 1700 otacok, a je to pocut tak na 5%, aj to neviem ci si uz nedomyslam. Viete mi poradit co by to mohlo podla tychto priznakov byt, alebo co sa tym vylucilo? Mechanik mi este dodal ze ma este podozrenie na vyfuk, alebo diferencial. Ale zvuk na 99% ide z predu. Vyfuk a diferencial su dole v strede motora nie ?
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa simik985 »

bol som s nim este v dalsom servise. Mali ho 2 dni na prehliadke, pozerali vyfuk a uchytenie, pozerali ci sa niekde nieco netrie. Vraj od prevodovky tento zvuk nejde. Spojka vymenena. Loziska kolies pozerali tiez. Silenbloky tiez. Ze vraj je vsetko vporiadku a netusia vobec odkial zvuk ide. 4 servisy a nikto nevie prist na to co to je. Mate este nejaky napad ako prist na to co to robi?
fzubaty
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa fzubaty »

Padla tu jedna vyborna rada. Aspon si skusil zhodit remen prislusenstva ci to aj potom robi ten zvuk?
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa simik985 »

milanovanocnamora napísal: 09.03.2023 20:06 A tie čo si dostal si už vyskúšal?
skusal som sa rozbehnut a vypnut motor, robilo to aj tak. Skusal som zaradit 1tku dat rucnu a drzat cca 2000otacok vtedy to nerobilo. a skusal som este dat neutral a drzat otacky na presne 3000. Vtedy to trosku pocut ale je to vazne 5% uplne slabucke aj to ci si uz nedomyslam. Robi to aj napriklad pri tempomate ak udrzujem rychlost, alebo ked mam stlaceny plyn slabo a udrzujem rychlost. ak stlacim viac zvuk prestane. a ak auto rozbehnem a pustim plyn uplne vteey to pocut najviac
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa simik985 »

fzubaty napísal: 09.03.2023 21:38 Padla tu jedna vyborna rada. Aspon si skusil zhodit remen prislusenstva ci to aj potom robi ten zvuk?
ano to pozerali hned prve este v druhom servise. Je nejaka suciastka, alebo nieco, co sa viac zacne tocit pri pusteni plynu a brzdeni motorom pri zaradenej rychlosti? Lebo ked idem konstatne napriklad 70 dam si tempomat je tma take jemne skrabanie, ked drzim len rychlost bez tempomatu tiez pocujem jemne skrabanie. Ale ked dam plyn na podlahu auto sa rozbehne pustim plyn vtedy to je pocut najviac, a v tomto poslednom servise mi povedali ze tymto by vylucili prevodovku. Lebo ta by vraj vydavala rovnaky zvuk cely cas a nezacala sa tocit rychlejsie(ovela vyraznejsi zvuk) lebo pustim plyn. Je to tak ?
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa simik985 »

milanovanocnamora napísal: 09.03.2023 23:18
mhlavaty napísal: 24.02.2023 17:36 Každopádne by pár zvukových čidiel na podozrivé veci plus jazda a vyvolanie zvuku zrejme našla pôvod bez problémov.Čiže vypočuť za jazdy.Čidiel je 6 ks takže celkom šanca to chytiť už v prvej jazde.Samozrejme by som akceleráciu/deceleráciu motora skúšal podchytiť ešte vo volnom státí na dielni,dá sa predpokladať že zvuk je už tam,možno nie tak výrazný.

Každopádne by som začal úvahami ...klapky sania ? zabordelované sanie ? odsávací systém motora ?
Podtlak v motore dokáže urobiť taký rambajs že ide uši potrhať,takže pozor,nie je to písané z nudy
A z tohto?
Tak toto doma nevyskusam asi nijako, len tak. akurat tam kde mi menili spojku hovorili ze skusali pouzit fonendoskop alebo ako sa to vola a ze im to prislo ze zvuk vychadza zo spojky na 99,99%, preto som menil spojku, ale nepomohlo. Na sanie by mozno pomohlo aj nieco na precistenie ci nie ? Zda sa mi raz ze som mal nejaky sprej na precistenie sania este na starom bmw.
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk auta pri vysokych otackach.

Príspevok od používateľa simik985 »

milanovanocnamora napísal: 09.03.2023 23:56
simik985 napísal: 09.03.2023 23:33 Tak toto doma nevyskusam asi nijako, len tak.
A? Na to existujú také inštitúcie, servisy sa volajú. Sú presne na to vybavené, aby riešili veci, ktoré človeka sám doma nevyrieši.
ved pisem ze som bol v 4och servisoch roznych, auto chodi uz mesiac a pol z jedneho servisu do druheho a nikde nikto nevie prist na to co to robi. 3x to bol taky garazovy servis. Teraz som si naposledy povedal ze ho dam do realneho velkeho servisu kde je viac automechanikov, dnes po 4 dnoch volali s tym ze chlapci skusali hladali a nevedia na to prist a mam si prist po auto. Takze som zasa na nule
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa simik985 »

milanovanocnamora napísal: 10.03.2023 01:14 Ale ja sa nepýtam koľko servisov si vyskúšal, ale v koľkých servisoch vyskúšali niečo z toho čo ti bolo poradené!
Tak v jednom skusali paru tychto veci, ale ohladom sania nerobili ani nekontrolovali nic. Dnes som prisiel na jednu vec bol som sa vozit a ak pocas jazdy dam neutral, ale zaroven pocas toho ako mam neutral pridavam plyn a auto je v pohybe robi to tento zvuk aj dalej. Myslim ked turujem motor za jazdy. Ked sa dostanem na otacky od 1700+ zacne to chrastit. Takze si myslim ze tymto je vylucena prevodovka, kedze ta by mala byt pocas neutralu odpojena nie ? a pocas samotneho neutralu bez plynu to nepocut, ani pri zoslapnuti plynu. Viete mi poradit, lebo mam pocit podla tychto moznosti, ze na neutrale to nerobi, pri stlaceni spojky to nerobi, robi to iba za pohybu a iba ak pridavam jemne plyn prvych 5cm, aby som udrzaiavál otacky a potom ak otacky padaju a mam zaradenu rychlost a dnes sa mi zdalo ze to ide presne z miest kde je motor.

Vedeli by ste podla tychto prejavov aspon vylucit ci sa jedna o prevodovku, diferencial, alebo skor sanie a motor?
fzubaty
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri vysokych otackach

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak das pocas jazdy neutral, prevodovka sa toci stale….

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných