Dodge Caliber 2,0 CRD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dodge

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Dodge Caliber 2,0 CRD

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Dobrý deň, chcem kúpiť Dodge Caliber 2,0 CRD, predvádzací voz, vyrobený 2008 (prihlásený pred 1/2 rokom), najazdených 30 000km. Zo solídneho autosalónu, za cca 350 000 Kč. Nechcem malé auto, mám rád výkonnější motor a originálny dizajn. Strohejší interiér mi neprekáža. Doteraz som jazdil na Octavii 1,8 benzín.
Rád by som sa opýtal, hlavne ľudí, čo s Calibrom jazdili pár otázok:
1) je to dobrá cena za ponúkaný voz?
2) je tento model poruchovejší ako modely iných značiek?
3) dostupnosť servisu. Predajca mi tvrdí, ze vačšinu dielov má do 48h na sklade a hodinový servis stojí 450 Kč. Tvrdil mi, za vacsinu opráv mi urobia všade, kde opravujú VW. Ako je to so servisom Dodge Caliber na Slovensku?
4) hlučnosť motora. Bol som na predvádzacej jazde, zdal sa mi hlučnejší, ale nedokážem porovnať, či je hlučnejší, ako iné diesely.
5) zadné sedadlá sú tvrdšie a kratšie. Má niekto skúsenosť pri dlhších cestách, je to únosné aj pre tých, čo sedia vzadu?
6) je to auto len na frajerinku, alebo aj na dlhšie cesty
Ďakujem za odpovede, čakám pochvalné aj kritické názory.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pred všetky tvoje otázky by som zaradil otázku na použitý motor. A odpoveď by som hľadal v starších témach...
slanco1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.09.2010 21:41
Zdieľať na Facebook

-

Príspevok od používateľa slanco1 »

Moj oco ma to auto s tym istym motorom au uz nikdy by si ho nekupil jedine co je na tom aute dobre je motor a prevodovka
1) zodveda
2) za styri roky co ho ma neboli problemy okrem ziaroviek tie meni dvakrat do roka v servise
3) na celne sklo sme cakali tri tyzdne 18000 Sk aj s robotou
4) je hlucnejsi oproti octavii s tzm istzm motorom
5) dlhe cesty neprajem nikomu ale da sa to prezit
6) cista frajerina, ked sme ho kupovali behalo ich zopar takze to bolo nieco zaujimave teraz uz nie
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Danubit1 »

cicmanec napísal:Pred všetky tvoje otázky by som zaradil otázku na použitý motor. A odpoveď by som hľadal v starších témach...
30 000 km je pre diesel nič. Neviem, ako to myslíš. Stočený tachometer nie je, majú k autu kompletnú knihu jázd, atď. Jedine, ak by si myslel, že ako predvádzací voz bol zbytočne túrovaný..
Ak vieš niečo k tomuto modelu, tak prosím napíš. O Calibre toho na tomto fóre nie je veľa popísané..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemyslím tento konkrétny kus, myslím tento konkrétny motor, teda 2,0 TDI. A o tom je tu popísané dosť. Negatívneho...
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa volkl »

cicmanec napísal:Pred všetky tvoje otázky by som zaradil otázku na použitý motor. A odpoveď by som hľadal v starších témach...
ale chalan mozno nevie ze 2,0 CRD = 2,0 TDI
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Danubit1 »

volkl napísal:
cicmanec napísal:Pred všetky tvoje otázky by som zaradil otázku na použitý motor. A odpoveď by som hľadal v starších témach...
ale chalan mozno nevie ze 2,0 CRD = 2,0 TDI
Chalan vie, že CRD je TDI. Ved ale ten motor je použitá aj v Passatoch.. Co je jeho hlavna nevyhoda, napiste v 3 vetavh, aby som nemusel preliezat vsetky fora.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

ja som to auto nevlastnil, len som sa viezol, co ma vsak uplne zarazilo je hnusne lacno posobiaci plastovy interier..
taketo nieco dokaze clovek odpustit korejskemu autu z roku 1995, ale na dnesne pomery... bleee
multijet
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 23.10.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa multijet »

No pouzite plasty a vypracovanie interieru zarazilo aj mna a pritom je to zvonka celkom pekne auto. Neviem ako vyzera cierny interier, ale ja som videl bledy a tie plasty vyzerali ako keby boli zo stareho favorita.
mmmiso
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.06.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmiso »

ahoj, presne take iste auto som mal rok a okrem vymeny ziaroviek nic ine... servis mas zadarmo do 160000km,alebo 6rokov, takze pohoda. ak ti nevadi ten jednoduchy interier, tak budes spokojny... len auto nekupuj v tej zakladnej vybave... videl som calibera co nemal ani elektricke okna a ani klimu, mal 15tky kola a na zadnych 5tych dverach mal zamok... dokonca nemal ani central.... ja som mal SXT vybavu a celkom ok.. co sa tyka dlhych jazd bolo pohodlne pri 3000ot a zaradenej 6tke mas na tachaci cc 160km/h.. auto super, len sa mi zda cena vysoka..ja som predal 2008ku pred rokom za 11500ecok..
mmmiso
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.06.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmiso »

a este som zabudol podstatnu vec- ceny nahradnych dielov co som len zistoval bolo v porovnani s VW lacnejsie..napr zotrvak stoji necelych 360eur a spojka 280eur a to hovorim o original dieloch v predajni DODGE... a motor sice je ako u VW,ale typ motora BSY ako je pouzity v Dodge caliber 2.0CRD je origo z Mitshubishi Grandis...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Asi preto je tu toľko negatívneho popísané na ten motor, že? :angry:
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Dotaz na motor 2,0 CRD

Príspevok od používateľa Danubit1 »

cicmanec napísal:Asi preto je tu toľko negatívneho popísané na ten motor, že? :angry:
Napíšte mi prosím v cca 3-4 vetách prečo by som mal mať obavu z tohoto motora. Ročne najazdím cca 20-30 tis. Diaľnice priíliš jazdiť tiež nebudem. Nie som odborník, nevyznám sa, prosím teda o vysvetlenie. Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Napr. praskajúce hlavy. Keď stlačíš hore Hľadať a zadáš motor 2.0 TDI dozvieš sa viac...
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Danubit1 »

cicmanec napísal:Napr. praskajúce hlavy. Keď stlačíš hore Hľadať a zadáš motor 2.0 TDI dozvieš sa viac...
Ešte sa Ťa opýtam na jednu vec. Vidím, že dost prispievaš na Dodge fóre, tak asi o tom aj dosť vieš. Doteraz som jazdil s benzínom. Bývam na samote, kde je v zime aj -27 stupňov. Može sa stať, že mi zamrzne nafta. Benzín znesie omnoho nižšie teploty. Je riziko, že s týmto Calibrom budem mat problém, pri týchto teplotách? Ďakujem za odpoveď.

Návrat na "Dodge fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných