Dodge bol kúpený Fiatom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dodge

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Dodge bol kúpený Fiatom

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Známy, čo predáva autá mi tvrdil, že Dodge bol kúpený Fiatom. Čo to znamená pre majiteľov áut Dodge? Zanikne táto značka, alebo bude len spadať pod koncern Fiat? Može byť za 5 rokov problém s náhradnými dielmi? Nie som odborník, ďakujem za každý názor.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

to nič neznamená. Mnoho automobiliek sa zlučuje, kupuje predáva... Zlúčením sa docieli väčší obrat jednotlivých komponentov a tým sa zníia náklady na výrobu. Dodge bude mať motory Fiat čím sa zvýši ich výroba, tým klesne cena a automobilka bude ziskovejšia. A netýka sa to samozrejme len motorov. No Dodge bude naďalej Dodge.
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Aj VW kupil skodovku a mas pocit ze by zanikla,alebo sa nedali zohnat nahradne diely?
heimar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.08.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa heimar »

Dovolim si namietat,,,,Dodge zostane "Dodge", ale s Fiat motorom,,,, :d :D
Takze otazka?,,,co je potom Dodge s motorom a dielmi od Fiata? No vrak,,,,!! :2f93:
Tak ist ako sa len zmenila nalepka z Daewoo na Chevrolet,,,
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

heimar napísal:Necitujeme predchádzajĂşci prĂ­spevok
Potom aj volvo je totalny vrak,lebo maju motory od PSA. Ono v podstate su vsetky auta vraky,najlepsie je len to co mas Ty......
sekvoja
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.01.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sekvoja »

tesim sa na novy Viper 1.3 multijet :d :D
heimar
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.08.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa heimar »

vlado1886,,,presne tak,,,Dodge viper,,,multijet.
Vladko miesas ine veci. Ford a PSA motory su daleko pred FIATom. Asi si Fanda Fiatu :2f93:
Sorry ale ja moc nie :3020: A cela ta glogalizacia speje len k tomu ze za chvilku vsetky auta budu ovela nekvalitnejsue ako to bolo kedysi. A za vsetko moze tlacenie nakladov smerom dole,,,
Chapes?
wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wescoman »

heimar napísal:Ford a PSA motory su daleko pred FIATom.
a môžeš mi prosím ťa vysvetliť, ako si na toto prišiel? Som iba hlúpy mladý človek, ktorého to zaujíma.

Ja osobne si myslím, že HDi motory sú totálny hnoj oproti MultiJet-om. Či už sa to týka kultivovanosti chodu alebo poruchovosti.
Naposledy upravil/-a wescoman v 20.09.2010 23:39, upravené celkom 1 krát.
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Mily heimar,nechcem sa Ta v ziadnom pripade dotknut alebo Ti krivdit,ale tvrdenie ze Fiat a ich ci uz motory alebo suciastky su totalny srot je dost prehnane a dost od veci.
Nie som fanusik Fiatu a ani som nikdy take auto nemal a asi ani nebudem mat,ale nebudem tvrdit ze su to sroty,kedze je v obehu ovela viac aut,na ktore by sa to dalo povedat.
A to neznamena ze ked fiataci robia male motory do svojich malych krabic,ze to budu davat aj do Vipera.
A urcite si si vsimol ze dnes sa auta nerobia na zivotnost ale na konzum,takze by sme mohli kydat hnoj v podstate na vsetky automobilky.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

wescoman napísal:
heimar napísal:Ford a PSA motory su daleko pred FIATom.
a môžeš mi prosím ťa vysvetliť, ako si na toto prišiel? Som iba hlúpy mladý človek, ktorého to zaujíma.

Ja osobne si myslím, že HDi motory sú totálny hnoj oproti MultiJet-om. Či už sa to týka kultivovanosti chodu alebo poruchovosti.
talianske naftaky maju akurat velke Kw a to ich zabija.hdi znesie viac.ale aj tak su obe na prd.
wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wescoman »

Necitujeme osemstotisíctridsaťdva predchádzajúcich príspevkov
A TDi je najlepšie, nie? :d :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Necitujeme osemstotisíctridsaťdva predchádzajúcich príspevkov
noa-ved jazdi to na hocijaku naftu :3035: ked naftak tak mercedes,bmw.zvysok euro trhu stoji za prd.je to slabe a vykonove diery az strach predbiehat....
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Len aby si nebol prekvapený že za vznik new hliník BMW CR diesel bol práve ten HDi "šunt"

no a na JTD povedať že je šunt tak to musíš riadne nenávidieť FIAT .

Tiež sa mi páčila hlaška že JTD ma viac KW ako HDi tak preto menej znesie :40bd: :40bd: :40bd: ja ti neviem ale čo tak 1,6 JTD 105-ps vs. 1,6 HDi 110-ps alebo 1,9 JTD 120-ps vs. 2,0 HDi 135-ps a tak by som mohol pokračovať a pokračovať .
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

heimar napísal:Dovolim si namietat,,,,Dodge zostane "Dodge", ale s Fiat motorom,,,, :d :D
Takze otazka?,,,co je potom Dodge s motorom a dielmi od Fiata? No vrak,,,,!! :2f93:
Tak ist ako sa len zmenila nalepka z Daewoo na Chevrolet,,,
veru tak preto používajú momentálne motor z Mitsubishi , talianskeho VM a uber extra "podareného" 2,0 TDi ala VW takže stále lepšie mať v Dodge spoľahlivý motor napr. 1,9 JTD 88-kw alebo 110-kw ako nepodarok od VW


A inak vie niekto kde sa dočítam o tom že FIat kúpil Dodge ??? neviem to nikde nájsť nejaký taký článok . Ak ma niekto link na to tak šup ho sem veď predsa o tom určite musia písať ak sa to stalo . Ale moc sa mi to nezdá no :3020:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

heimar napísal:Dovolim si namietat,,,,Dodge zostane "Dodge", ale s Fiat motorom,,,, :d :D
Takze otazka?,,,co je potom Dodge s motorom a dielmi od Fiata? No vrak,,,,!! :2f93:
Tak ist ako sa len zmenila nalepka z Daewoo na Chevrolet,,,
Tvoje príspevky sú naozaj "fundovaného charakteru". No, vzhľadom na to, že jasne poukazujú na fakt, že nemáš tušenia o čom píšeš a tak ide vlastne len o keci pri 4. pive so zápražkou, tak ludia aspoň vedia, že ich netreba brať vážne.

Návrat na "Dodge fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných