Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ked pohodlie, tak Sprinter. Jazdil som na vsetkych ktore si menoval, ale ostatne maju od pohodlia velmi daleko... V Sprinteri som sa citil ako v osobaku, ani po prejdeni 800km som nebol unaveny ani dolamany, no v Ducate som bol "rozhadzany" uz po 100 kilometroch...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Co sa týka pohodlia jednoznacne Sprinter ale asi a to je horšie aj najporuchovejšie stych spominanych aspoň co sa týka niektorych motorizacii a nehovoriac Otom že hniju jak slak
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Volkswagen carawela T4 alebo T5 synchro -spolahlive po motorickej stranke a pohodlie nic extra ale sedacky sa daju vymenit za pohodlnejsie+ 4x4pohon ,ze aj na neaky lahsi teren niekde na plaz alebo podobny vylet + kazdy den
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak renault trafic to by som teda vonkoncom nechcel totálne nepohodlne a hlucne priklanam sa ktej caravele to bude najlepšia volba
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ak to ma byt urcene aj na vylety po zasnezenych kopcoch, na lyzovacky... tak do sprintera a craftera odporucana povinna vybava aj retaze. s tym zadnym pohonom pokial nieje dodavka nalozena je to istejsie;)
s niektorymi tu spomenutymi autami so servisovanim mam skusenosti. ak treba tak poradim
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ja som prehliadol rok vyroby... Ako pise Lubos Zimovcak, 2007 a vyssie uz na tom so spolahlivostou boli zalostne. Ked sprinter, tak ten predosly model, tam ale treba dat pozor na hrdzu, najst kus so zachovalou karoseriou nebude jednoduche... Za seba mozem napisat, ze spolahlivejsie auto som v zivote nesoferoval. Ako rozvozca autodoplnkov, som denne tocil 800-900km, casto aj vikendy, za dva a pol roka som natocil 540 000km(!!!). A viem ze vacsina z tych co si toto precitaju mi neuveria, ale pocas tychto kilometrov sa menil len olej a brzdy! Vsetko ostatne bolo povodne, viem, lebo do servisu som vozil auto osobne a bol som pri aute vzdy pri servise. Na pocudovanie, aj karoseria bola zdrava, s minimom hrdze.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
705954
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26.03.2007 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 705954 »

Skús sa pozrieť na FORD Transit. V motorizácii 2.4 TDCi a po roku 2008 je to bez problémov a veľmi pohodlné vozenie. K motoru 2,0 nemám pripomienky, tiež spoľahlivé a hlavne ekonomické vozenie.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

da sa tomu verit. preco nie. vela zalezi ci tie kilometre odjazdi jeden alebo x soferov. by sa dalo o tomto debatovat. ked chlapovi hrci klepe motor a on ti povie ze nic nepocul. ba vlastne ked som prichadzal z rozvozu uz naspat na fajront na firmu tak sa mi cosi zazdalo. no zaujimave. az ked si prichadzal domov na firmu... jednoducho povedane aj ked nieco pocujem, len nech ma to dovezie domov a potom nech to aj zhori. nech si s tym servisak robi co chce. to ja uz budem doma v teple pri telke.
ale odbocujeme trochu. nech sa to tu nezvrhne mimo temu...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ja len neviem, ci sa da najst take auto, s tym rocnikom aby nemalo menej nez 500 000 km. Ti co kupuju tie auta zo salonov, tak to pre to, aby tie auta zarabali, teda jazdili a uz zvacsa po 4 rokoch maju cez 400 000 km. Netoboz takmer desat rocne… Staci pozriet 3-4 rocne kolko maju najazdene…
A mam dojem, ze dodavky sa stacaju este viac, nez osobaky…
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Kamarát teraz predal sprinter 315cdi long rocnik 2007 a mal od novoti 180 tis. a už komplet repas motora a nehovorim o hrdzi ked donho natlacil peniaze tak ho predal možno novy majitel je spokojny
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Všetko sa dá opraviť a zrepasovať

presviedčaju ma o tom Ukrajinci, ktorí jazdia na Sprinteroch takmer bez výnimky po celej Europe

a na to kolko maju tie dodavky natočené su vo skvelom stave
sebo113
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.10.2016 15:53
Zdieľať na Facebook

A to si mal kolko hodinovu pracovnu dobu?

Príspevok od používateľa sebo113 »

leonNL napísal:Ja som prehliadol rok vyroby... Ako pise Lubos Zimovcak, 2007 a vyssie uz na tom so spolahlivostou boli zalostne. Ked sprinter, tak ten predosly model, tam ale treba dat pozor na hrdzu, najst kus so zachovalou karoseriou nebude jednoduche... Za seba mozem napisat, ze spolahlivejsie auto som v zivote nesoferoval. Ako rozvozca autodoplnkov, som denne tocil 800-900km, casto aj vikendy, za dva a pol roka som natocil 540 000km(!!!). A viem ze vacsina z tych co si toto precitaju mi neuveria, ale pocas tychto kilometrov sa menil len olej a brzdy! Vsetko ostatne bolo povodne, viem, lebo do servisu som vozil auto osobne a bol som pri aute vzdy pri servise. Na pocudovanie, aj karoseria bola zdrava, s minimom hrdze.
:3020:
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

sebo113, zacinal som rano o stvrtej a vecer, ked som bol doma o deviatej, som bol rad. Ale zase na druhej strane, v tych casoch zarobit 20 000sk na juhu stredneho slovenska...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pred rokom som stretol poliaka na cerpacke v rakusku,v 2011 sme makali v holadsku.robi prepravcu osob.tak moja otazka bola na com jazdis.renaul trafic.zacal som sa smiat preco take smetie-tak ma hned poucil.lacny servis na biznis najekonomickejsie.pytal som sa ho preco nie mercedes viano sprinter vito.ze sa neoplati pokial uz nema zaruku.vw transporter co pamatam vravel ze ma len obycajnu vymenu oleja drahu ze ma zly pristup k olejovemu filtru servisy za to dost pytaju a celkovo je to papos penazi.na ford transit som uz nestihol dosla cigaretka tak sme kazdy tahali svojim smerom.ja co som jazdil 8 miestnym ford transitom pacilo sa mi laktove opierky celkovo to bolo ok 2.0 tdci T280 vykon netusim no siel dobre nemalo problem sa to rozhybat kedykolvek som stupil na pedal.vw transporter 1.9tdi 77kw zral 10 litrov ako nic + slabsi rozbeh.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

jazdim v robote v nemecku na sprinteroch ale 515 CDI auta rok 2009 uz kazde jedne prestriekane kvoli hrdzi ,su to pojazdne dielne na filialke mame 4 a najvacsi najaud 72000km ,pravidelny servis vyhradne mercedes , jazdime iba v meste a tahame generatory , vsetky auta osuchane volanty ako po pol mega km , tie debilne kluce sa kazia a nejdu nastartovat auta , v autorizaku olizal cim na kluci osuchal o rifle a bolo opravene , ze to obcas treba urobit , auta sa obcas zamknu same ,spojky polomrtve , ocas nejde jednotky , zasvieti chyba ziaroviek , dnes zrovna jeden zomrel , odtiahli nam ho do servisu zatial nevieme co stym je,neda sa nastartovat , sedacky su v kazdom vysedene a to este nieje ani na jednom ani 75 tisic km , spotrebu neviem bo to neriesim , tankujem podla potreby a na firme to maju na kabli aka je spotreba , tiez mame uplne nove transportery doppel kabine valnik , no tiez nic moc , uz 2 auta co maju asi dva tyzdne nenastartovali a tiez museli do servisov , tolko moje poznatky o MB a VW ,,,, k tomu trafiku ... vyhybaj sa oblukom zvarac zivnostnik to ma a je to kazdy druhy tyzden v servise

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných