Dočasné vyradenie z evidencie bez STK

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Richi-xxx
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.05.2007 23:54
Zdieľať na Facebook

Dočasné vyradenie z evidencie bez STK

Príspevok od používateľa Richi-xxx »

Zdravím

Bohužiaľ sa mi kompletne podarilo zabudnúť na STK na svojej motorke, ktorú nepoužívam, platnosť bola do 09/2017. Motorku by som ale chcel dočasne vyradiť z evidencie a tu ide moja otázka:

1. Môžem motorku dočasne vyradiť bez platnej STK a spraviť až pri opätovnom prihlásení?
2. Mám radšej nechať spraviť teraz STK a vyradiť ju až potom?

Vďaka za každú pomoc
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Vyraďoval som dočasne príves bez STK a bolo to bez problémov. vyraďoval som ho dočasne práve kvôli tomu, že nemal STK a takisto som ho nepoužíval.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tiež si myslím že by si mal čím skôr dočasne vyradiť a o STK sa teraz nestarať, keď si ju už doteraz nestihol.
Ak by si mal dostať pokutu, tak ju aj dostaneš, z toho pohľadu je jedno či si STK s oneskorením urobil alebo nie, pokuta sa udeľuje za to že si ju neurobil v termíne.
A keby si aj STK teraz absolvoval, tak čas beží nezávisle od toho či je motorka dočasne vyradená alebo nie, pri opätovnom prihlásení budeš musieť na STK znova ísť.
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Ahoj, za motorky nechodia pokuty tak ako za auta, rýchlo ju odhlas, policajti s tým nerobia problem. Keď ju pôjdeš prihlásiť tak urobíš STK.
Richi-xxx
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.05.2007 23:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Richi-xxx »

Ahoj

Vďaka za odpovede, pôjdem to teda si odhlásiť. Ešte sa ale spýtam takto, ak ju odhlásim bez STK, nebudem naďalej figurovať v zozname vozidiel bez STK a teda mať postupom času väčšiu "šancu" na pokutu? Teda nebolo by lepšie to spraviť a zo zoznamu "zmiznúť?"

Ďakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja bych si ju spravil hned zajtra alebo čo najskorej a až potom vyradil.
ddemovic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 11.08.2007 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddemovic »

Jednoznacne najprv STK a az potom odhlasovat. Na urade dopravy sice nepozaduju STK, ale zaroven skontroluju ci je. Ak nie, automaticky posielaju pokutu. Odhlasoval som takto pred cca styrmi rokmi nepojazdne rozobrate auto a pracovnicka ma hned na to upozornila ze bez STK pride pokuta Zbytocne na seba upozornovat uradnikov!!!
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Urob STK čím skor.Ale pokuta ti už príde tak či tak, keďže po skončení STK si druhý den už nemal STK urobenú, sa mi zdá že ti príde 166€ je to automaticky vyhodnocované a odosielané systémom s tým už nič neurobíš.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných