Docasna esteticka oprava diery v prahu

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juan-fangio
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.03.2019 17:15
Zdieľať na Facebook

Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa juan-fangio »

Zdravicko chlapi, bohuzial stala sa tak vec pri vymene kolesa mi hever prerazil dieru do prahu (zvnutra bol uz celkom zhrdzaveny ale zvonku na nom nebolo nic vidno, co celkom nechapem ale to je jedno), caka ma samozrejme vymena celeho prahu alebo aspon jeho casti, to sa este ukaze. Najblizsie volne terminy u klampiarov su februar/marec, co uz narobim avsak nechcem dovtedy chodit s dierou v aute, chcel by som preto radu ako to, co najlepsie docasne opravit. Moznosti su 2, montazna pena, ktora ale nie je uplne stastnym riasenim, kedze viaze vodu a ja nechcem, aby sa mi tam ta hrdza este viac rozsirovala alebo moznost 2. laminovanie je to urcite lepsia volba ale aj drahsia a spolu s tmelenim atd aj narocnejsia hlavne v tychto teplotach (nemam moznost robit to v garazi, musim vonku). Cize, co sa chcem spytat - ktoru moznost by ste na taku docasnu opravu volili vy s ohladom na podmienky, cenu ale aby to vo finale aj nejak vyzeralo (samozrejme v ramci moznosti)? Diki.
db69
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa db69 »

laminovanie môžeš vylúčiť.epoxid potrebuje nejakú teplotu a nízku vlhkosť. Dočasné riešenie do februara? lepiaca páska
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa oco13 »

db69 napísal: 03.12.2022 16:11 laminovanie môžeš vylúčiť.epoxid potrebuje nejakú teplotu a nízku vlhkosť. Dočasné riešenie do februara? lepiaca páska
Od čias Shadé 120L , laminujem v lete v zime a nejako som nepostrehol že by vianočný laminát v januári odpadával. :4012:
Žeby to chcelo najskôr vyskúšať pomer živica/ tužidlo? podla aktualnej situacie. Ani betonovať sa pri - 10 nemá a nedá a aj tak sa betonuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ,poucis nas ako sa da betonovat s dobrym vysledkom pri minus desat? Ako betonujes vonku v chlade,nie ze vonku -10 a ty betonujes podlahu vo vykurenej obyvacke :)
Priznam sa ze toto naozaj neviem.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa ludomilo »

na betonovanie do minus 10 st celsia existuje chemia
prva co mi vyplul ujo gugel
https://denbraven.sk/produkt/zimna-pris ... 0QQAvD_BwE

podla mojich vedomisti z chemie - zvycajne ide o niečo na baze soli kyseliny mravčej, tá urýchli hydratáciu betónu a nedôjde k zamrznutiu vody v štruktúre počas betonaže...
staci?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa seven549 »

juan-fangio napísal: 03.12.2022 14:32 pri vymene kolesa mi hever prerazil dieru do prahu
:40bd: :40bd: :40bd: toto pamatam na kamosa ked zdvihol skodofku takym malym hyrdozdvihakom niekde pri zadnom kolese.koleso dal dole a zrazu to skocilo na zem a zdvihak ostal zaboreny v aute :40bd: :40bd: :40bd:
a o tyzden mu vypadla autobateria na cestu a auto v tom momente vyplo


to vazne toto ides davat opravovat? to uz ked ma auto nahnite prahy zdnu tak tam uz je riziko ze povoli aj nieco ine napr napravnica z karoserie.

ja by som docasne zobral kus ohybneho plastu dal ho z vnutornej strany trocha sa s tym pohrat najprv jeden srob rohu nejak to zachytit paskou aby sa s tym dalo manipulovat a zvysokk tiez prisroboval samoreznymi srobkami takymi co maju male hlavicky aby to nebolo az tak vidiet.pretrel to gitom a strekol farbou.alebo len streknut popripade stetcom zatriet a nechat tak.
Naposledy upravil/-a seven549 v 03.12.2022 17:28, upravené celkom 1 krát.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa autolaik »

Tak som guglil aj ja a len som sa utvrdil v tom co som vedel a aj sam obcas musel pouzit no len ako amater pri svojom betonovani. Ano pouzit prisadu no zaroven chranit beton pocas tvrdnutia pred mrazom.

https://www.akostavat.com/zimna-betonaz ... o-aditiva/
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa seven549 »

bezne sa vo svicarsku betonuje na stavbe aj pri -15.raz som bol v decembri v zermate pozriet sa na matternhorn a normalne tam taliani betonovali salovali akoby bolo leto.potom to bolo cez noc zakryte pod foliami.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 03.12.2022 16:50 Oco ,poucis nas ako sa da betonovat s dobrym vysledkom pri minus desat? Ako betonujes vonku v chlade,nie ze vonku -10 a ty betonujes podlahu vo vykurenej obyvacke :)
Priznam sa ze toto naozaj neviem.
Tak že zdvihnem telefon a zavolám do betonarky v Dolnom Ohaji aby mi priviezli beton so spracovatelnosťou o 5st. nižšou ako je aktualne na teplomeri. :pusa: Teoreticky sa dá namiešať až do tých - 15, čo tu dolu na juhu nepamätám už nejaký ten rok. Rovnako kúpiš aj penu na okná , prísady do omietok a klebrov. Ešte si čo-to zo stavbarčiny pamätám. Do takých -3 sme betonovali klasicky a nič sa nestalo.
K laminátu - miešam ho dnu a železo kde má chytiť nahrejem teplovzduškou - je to sice naprd robota ale STK je STk - predsa tam nepojdem jak Flinstoun. :40bd:

Zadávatel tu nespomenul ešte dva spôsoby - záplata z plechu a buď ju prinitovať alebo pribodovať cočkom. Fungujú obe verzie.
Edit - k tomu betonovaniu - Kto si spomenie ako sa stavalo Metro v NR??? január , kosa že sopel mrzol pod nosom ,10cm snehu v NR :42f8: a na parkovisko pred Metrom vozili domiešavače beton a chlapík v ňom plával na takej vrtulovej hladičke. Zastali sme na krajnici a čumeli ako na zjavenie. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa oco13 »

Zdravicko chlapi, bohuzial stala sa tak vec pri vymene kolesa mi hever prerazil dieru do prahu
Ešte k tomuto - vždy , fakt vždy už 30 rokov dvíham všetko tak že na hever dávam dosku - maximalne hrubú a velkú na plochu ako sa len vojde. na auto normalne kus foršne 5cmx20x meter. Okrem iných výhod dvíham obe kolesá naraz. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja som chudobny,ja miesam doma v miesacke :) .
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja aj v kýbli, ale ak by si chcel 5? 8? kubíkov niekam na základy alebo na platňu tak sa to už neoplatí. Betonarka ti navyše dáva záruku, že každý fúrik toho betonu aj po treťom aute bude rovnaký ako ten prvý. To je pri miešačke nie vždy isté.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte ma napadlo - pre zadávatela - zohnať tenký plech 0.5 mm a prilepiť ho mamutom, tým to potom aj pretrieť a uhladiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Zozen si takuto pasku z Ali a normalne to zalep, mam ju doma a funguje skvele, cez nu sa ti tam nic nedostane, aj ked vlhkost si tam mal aj predtym kedze ti to hnilo z vnutra

https://youtu.be/dRpp641m2FI
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
juan-fangio
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.03.2019 17:15
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa juan-fangio »

Dakujem vam vsetkym za rady a tipy. Nikdy by som nepovedal, ze by som, co i len docasne opravoval auto lepiacou paskou ale ta v odpovedi od Jastera vyzera fakt zaujimavo :D problem je v tom, ze nechcem, aby to bolo velmi vidno a strieborna paska by na mojom bordovom laku trochu bila do oci :D a dalsia vec je, ze kym by mi to z aliexpressu doslo trvalo by to asi mesiac... Este ma napadlo co keby som tu cast vystriekal sprejom na osetrenie dutin a na to strekol montaznu penu? Takym sposobom by tam nemusela za tie 3-4 mesiace narobit este viac skody ako uz je, co myslite?

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných